Centrum Medycyny Konopnej dotychczas działało online. Teraz jednak terapie medyczną marihuaną prowadzić będą na terenie swojej pierwszej kliniki stacjonarnej, która znajduje się w budynku Mennica Residence przy ul. Walców 11 w Warszawie. Na tym jednak nie koniec. Centrum Medycyny Konopnej chce realizować dalsze działania związane z marihuaną medyczną i świadczeniu usług medycznych, a oznaczać to będzie otwarcie kolejnych placówek stacjonarnych.
Medyczna marihuana – klinika stacjonarna
Centrum Medycyny Konopnej, a dokładnie stacjonarna klinika terapii medyczną marihuaną jest przykładem rozwoju innowacyjnych biznesów w branży konopi.
A jak wiadomo ten sektor w Europie i nad Wisłą rozwija się bardzo prężenie. Według autorów raportu Biała Księga Konopi w Polsce jego wartość w roku 2028 roku wyniesie ok. 2 mld euro!
Uruchomienie placówki stacjonarnej przez Centrum Medycyny Konopnej ma na celu rozwój technologii ułatwiającej terapię medyczną marihuaną.
CMK łącząc doświadczenie lekarzy, szerokie spektrum ich specjalizacji oraz lokalizację kliniki w centrum stolicy, ma na celu to, żeby pacjenci mogli skorzystać z kompleksowej i profesjonalnej diagnostyki oraz skutecznych terapii konopnych.
Klinika medycznej marihuany w Warszawie
Klinika medycznej marihuany to profesjonalna placówka medyczna wyspecjalizowana w stosowaniu wielu skutecznych wariantów medycyny konopnej.
Jej celem jest świadczenie najwyższej jakości usług min. pacjentom cierpiącym na choroby onkologiczne.
– Mamy nadzieję, że dzięki naszym działaniom jeszcze więcej osób zauważy potencjał tkwiący w medycznej marihuanie. Chcemy oswajać z nią obecnych i przyszłych pacjentów, wierząc, że może im ona naprawdę pomóc – podkreśla Konrad Gładkowski, prezes CMK.
Czy cena medycznej marihuany się zmniejszy?
O ile zapotrzebowanie samego rynku na terapię konopiami medycznymi w Europie rośnie i powstają takie placówki jak Klinika Medycyny Konopnej, to w Polsce wciąż cena medycznej marihuany jest dla wielu pacjentów za wysoka. Za gram leku na receptę w aptece trzeba zapłacić ok. 65 zł.
Zmienić się to powinno po przegłosowaniu w kwietniu tego roku nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Nowe przepisy dają zielone światło na uprawę medycznej marihuany w Polsce.
Będzie się ona odbywać pod kontrolą państwa oraz wyznaczonych do tego celu instytutów naukowych. Jak przewiduje eksperci oraz konopni aktywiści – medyczna marihuana z krajowej hodowli powinna być tańsza co najmniej o połowę.