AK 47 niezawodny klasyk

AK 47 – niezawodny klasyk

Michał Bania

Co może łączyć marihuanę i karabin maszynowy? Z pozoru nic, jednak pozory mylą. AK 47 to najpopularniejszy karabin maszynowy na świecie, a także jedna z najpopularniejszych odmian marihuany na świecie i na niej właśnie dziś się skupimy. Zna ją praktycznie każdy palacz marihuany, stała się sławna głównie ze względu na swoją dużą moc. Często określają ją jako odmianę „jednobuchową” ponieważ już jeden buch powoduje odczuwalny efekt. Kto jest twórcą tej odmiany i jaki jest jej sekret?

Szczegóły powstania AK 47

AK 47 została stworzona przez holenderskiego breedera Serious Seeds, który ma na swoim koncie niejedną legendarną odmianę. Powstała w 1992 roku, by dwa lata później wygrać swoje pierwsze nagrody.

Do dnia dzisiejszego zebrała ich aż 27 na całym świecie. Ta hybryda o przewadze genów sativa to krzyżówka aż czterech odmian – Columbian, Mexican, Thailand i Afghani. Od chwili kiedy Serious Seeds stworzył tą odmianę, bardzo szybko inne seedbanki zaczęły ją kopiować.

AK 47 jak uprawiać nasiona

AK 47 Serious Seeds

Nic dziwnego, AK 47 to jedna z nielicznych odmian, które osiągnęły tak duży sukces i sławę w tamtych czasach. Obecnie to prawdziwy klasyk, który zna chyba każdy palacz marihuany na świecie.

Jednobuchowa moc i koneserska jakość

Odmiana marihuany AK 47 stała się sławna między innymi dzięki swojej wyjątkowej mocy. W 1999 roku ze wszystkich zgłoszeń na Cannabis Cup, właśnie AK 47 miało stwierdzoną najwyższą zawartość THC.

Odmiana ta średnio zawiera około 20% tego związku, co w tamtych czasach było prawdziwym rekordem. Obecnie jest wiele odmian zawierających więcej THC, jednak ich moc nie zawsze jest większa.

AK 47 nasiona konopi sklep

Większość użytkowników jest zgodna co do tego iż 1-3 buchów AK 47 powoduje u nich pożądany efekt. Szczególnie użytkownicy medyczni borykający się z bezsennością nie polecają większych dawek ze względu na duży udział Sativy w tej odmianie.

Wypalenie zbyt dużej ilości powodowało by u nich odwrotny efekt. Poza tym AK 47 pomaga również w przypadku innych dolegliwości. Można ją stosować przy mdłościach, wszelkiego rodzaju bólach i jako lek poprawiający apetyt np. przy anoreksji.

U użytkowników rekreacyjnych, AK 47 powoduje euforię, radość i relaks. Odmiana ta idealnie pomaga radzić sobie ze stresem. Czasem występuje także efekt skamienienia tzw. „stoned”. Mocno czerwone oczy i suchość w ustach to kolejne z typowych objawów jakich można doświadczyć paląc odmianę AK 47.

Nasiona marihuany AK47 sklep

Top odmiany Ak 47

U niedoświadczonych użytkowników może wywoływać lęki, szczególnie w większych dawkach, dlatego zalecamy z nią nie przesadzać, przynajmniej na początku przygody.

Odmiana konopi AK 47 posiada zapach zbliżony do odmian z rodzaju Skunk, dodatkowo wyczuć w nim można nuty sosnowe i drzewo sandałowe.

Wyczuwalne są w nim delikatne cytrusowe nutki, które zdecydowanie mocniej wyczuwalne są w jej smaku. Można to opisać jako zdecydowanie cytrusowy aromat z dodatkiem skunka. Zdecydowanie można ją nazwać smaczną odmianą, szczególnie jeśli zostanie poprawnie wyhodowana i wysuszona.

Jeśli będziesz miał odrobinę szczęścia masz szanse znaleźć specjalny fenotyp nazywany Cherry AK 47. Charakteryzuje się on nieco wiśniowym aromatem i smakiem.

AK 47 – idealna odmiana dla początkujących

AK 47 znana jest również z tego, iż jest bardzo prosta w uprawie. Oczywiście nie znaczy to, że można ją posadzić na parapecie i od razu zebrać kokosy, jednak jej tolerancja na błędy początkujących growerów jest zdecydowanie wysoka.

Jej plusem jest na pewno krótki okres kwitnienia, który wynosi około 53-63 dni indoor, czyli około 8-9 tygodni. Niestety AK 47 ma jedną wadę, o której muszę wspomnieć. Jest to odmiana konopi, która wydziela wyjątkowo intensywny zapach podczas uprawy.

Uprawa AK47 indoor

Aby zachować dyskrecję należy koniecznie używać odpowiednio wydajnego systemu wentylacji i dobrego filtra węglowego. Poza tym odmiana ta w zasadzie nie posiada wad, jak już wspomniałem jest prosta w uprawie, produktywna, a do tego nie rośnie zbyt wysoka.

Gdy zapewnimy jej odpowiednie warunki mamy szanse zebrać do 500g/m2 indoor. Nie zalecamy jej do uprawy outdoor w chłodnym i wilgotnym klimacie. Jednak jeśli koniecznie chcemy spróbować AK 47 „spod chmurki”, warto wybrać jego autokwitnącą wersję np. Auto AK od Black Dimonds Seeds.

Wiele wersji AK47

Przez lata AK47 pojawiła się w ofertach wielu różnych seedbanków. Powstało wiele jej wersji często o zmienionej nazwie, jak np. AK48 , AK420, Pure AK czy Royal AK. Równie popularny stał się również AUTO AK czyli Ak47 kwitnący automatycznie.

Nasiona konopi odmiany AK 47

Zazwyczaj pod różnymi nazwami kryje się ta sama odmiana lub jej ulepszona wersja. Jeśli szukasz klasycznej odmiany AK 47  to jeden z najlepszych wyborów jakich możesz dokonać to AK47 Black Diamonds Seeds.

Podsumowanie

Mimo upływu lat popularność AK 47 wciąż jest duża. Szczególnie wśród growerów komercyjnych wciąż wiedzie ona prym. Nic dziwnego, to pewna, stabilna genetyka o krótkim okresie dojrzewania i dużych plonach.

Niewątpliwym atutem jest również jej duża moc i wysoka jakość. Od lat 90-tych odmiana AK 47 stała się wręcz kultowa, tak samo jak słynny rosyjski karabin maszynowy.

AK 47 odmiana marihuany

Tak samo jak on, również ona jest niezawodna i sprawdzona przez wielu.

Źródła

Uprawa oraz posiadanie konopi indyjskich jest w Polsce zakazane i zagrożone karą grzywny oraz karą pozbawienia wolności. Redakcja nie nakłania do uprawy konopi oraz nie ponosi odpowiedzialności za tego rodzaju działania. Powyższy artykuł został opublikowany wyłącznie w celu edukacyjnym
Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (m.in. teksty, zdjęcia) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.).