Nasiona feminizowane Amnesia Haze

Amnesia Haze – najpopularniejsza odmiana

Michał Bania

Mało kto nie słyszał w dzisiejszych czasach o klasycznej holenderskiej odmianie jaką jest Amnesia Haze. Ta hybryda o przewadze genów Sativa znana jest ze swojej ogromnej mocy i działaniu, które szczególnie mocno wpływa na pamięć. Kochają ją tak samo growerzy jak i palacze, szczególnie ci, którzy lubują się w mocnych odmianach. Przez lata była jedną z najpopularniejszych odmian w holenderskich coffeshopach. Jaka jest jej historia i co wpłynęło na tak ogromną popularność? Dowiecie się tego w tym artykule!

Jak powstała Amnesia Haze?

Twórcą Amnesii Haze jest legendarny breeder Soma. Stworzył ją krzyżując z sobą krzyżówkę Afghani Hawaiian oraz dwie odmiany landrace z Laosu i Jamajki. Jest to więc hybryda z dużym udziałem genów Sativa.

Amnesia Haze szybko zyskała popularność wśród Holenderskich growerów, coffeshopów i ostatecznie palaczy. Nie długo potem stała się sławna na całym świecie, również w Polsce. Dużą sławę w naszym kraju zyskała dzięki obecności w utworach raperów, np. zespołu Hemp Gru z Warszawy.

Amnesia Haze komercyjna odmiana marihuany

Amnesia Haze – odmiana marihuany

Nic dziwnego, każdy z nich widział w Amnesii Haze coś co go pociągało. Growerzy polubili ją za duże plony wysokiej jakości, coffeeshopy ponieważ swego czasu było to najdroższe zioło, a jednocześnie jedno z najbardziej pożądanych. Palacze natomiast pokochali ją głównie za wyjątkową moc i świetne działanie.

Odmiana ta znana jest ze swojego wpływu na pamięć, dużo silniejszego niż inne odmiany – jak wskazuje nazwa można po niej zapomnieć o całym świecie. Oczywiście nie mówię tu o całkowitej utracie pamięci, ale o sytuacji gdzie przez pół godziny nie możemy znaleźć kluczy do mieszkania lub nie pamiętamy genialnego pomysłu, na który przed chwilą wpadliśmy.

Czy Amnesia i Amnesia Haze to ta sama odmiana?

Pewnie wielu z was zdziwi fakt, iż Amnesia i Amnesia Haze to dwie inne odmiany. Na pozór podobne do siebie, jednak ich tło genetyczne różni się od siebie. Amnesia została stworzona przez HY-PRO (obecnie Super Strains) i jest to Amnesia (Hy-pro cut, prawdopodobnie fenotyp Super Silver Haze) x Nevilles Haze. Obie odmiany są równie popularne, ale ze względu na podobieństwo nazw często mylone. Obie mają na swoich kontach wiele wygranych imprez takich jak Cannabis Cup.

Amnesia Haze odmiana duży plon

Amnesia Haze

Bo to Amnezji smak… czyli o smaku i aromacie Amnesii Haze

Smak i zapach tej odmiany jest dosyć charakterystyczny, na tyle iż w połączeniu z jasnozielonymi topami o szpiczastym kształcie jest niemal nie do pomylenia. Zapach to mieszanka haze, cytryny i czegoś słodkiego, jest dosyć intensywny jednak nie jest narzucający.

Amnesia Haze zielone topy pełne THC

Amnesia Haze zielone topy pełne THC

Smak oraz aromat dymu przypomina natomiast kościelne kadzidło, jest bardzo gęsty i aromatyczny. Odmiana ta, konsumowana przy pomocy vaporyzatora, smakuje bardziej cytrusowo i świeżo. Zdecydowanie zalicza się do odmian smacznych, jednak działanie i moc tej odmiany to cechy grające pierwsze skrzypce.

Uprawa Amnesia Haze

Uprawa Amnesia Haze jest dość prosta, jednak grower musi liczyć z tym że jest to odmiana dość spora i posiadająca długi okres kwitnienia. Jest to odmiana marihuany przeznaczona do uprawy indoor, ponieważ outdoor można ją uprawiać tylko w wersji z autofloweringiem.

Topy Amnesia Haze dużo żywicy

Uprawa outdoor klasycznej Amnesii Haze możliwa jest jedynie w ciepłym klimacie np. hiszpańskim. Ta odmiana konopi rośnie spora, dlatego warto brać to pod uwagę już podczas fazy wegetacyjnej.

Nie powinna trwać ona zbyt długo, aby nie dopuścić do przerośnięcia growboxa. Warto też wspomagać się treningami pozwalającymi kontrolować wysokość jak np LST, Super Cropping czy Scrog.

Okres kwitnienia: Amnesia Haze dojrzewa zazwyczaj w 12-13 tygodni, dlatego nie nadaje się ona dla osób niecierpliwych. Poprawnie uprawiana zaskoczy swoją jakością i ilością plonu, którego można spodziewać się nawet do 600g/m2 uprawy. Dobrze radzi sobie w każdym medium, od ziemi po hydroponikę.

Nasiona Amnesia Haze

Obecnie wiele seedbanków oferuje nasiona feminizowane Amnesia Haze, a także nasiona Amnesia Haze AUTO. Jesli jesteś prawdziwym koneserem i szukasz oryginału warto zainwestować w nasiona Amnesia Haze od Soma Seeds.

Growroom pełen odmiany Amnesia Haze

Growroom pełen odmiany Amnesia Haze

Dla niecierpliwych lub początkujących growerów polecamy Amnesia Haze AUTO od Royal Queen Seeds, to sprawdzony automat o szybkim okresie kwitnienia i wysokiej jakości.

Źródła:

Uprawa oraz posiadanie konopi indyjskich jest w Polsce zakazane i zagrożone karą grzywny oraz karą pozbawienia wolności. Redakcja nie nakłania do uprawy konopi oraz nie ponosi odpowiedzialności za tego rodzaju działania. Powyższy artykuł został opublikowany wyłącznie w celu edukacyjnym
Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (m.in. teksty, zdjęcia) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.).