Barney Kid The Outlaw Seeds

Barney Kid – wszechstronna odmiana od The Outlaw Seeds

Michał Bania

Barney Kid to bardzo wszechstronna odmiana konopi. Została stworzona przez The Outlaw Seeds w Hiszpanii. Jest to krzyżówka dwóch wspaniałych i docenianych odmian – Critical Bilbo i Blueberry Dj’a Shorta. Jej główne atuty to łatwość uprawy, duże plony i wysokiej jakości plon. Ta hybryda o przewadze genów Indica ma sporo do zaoferowania. Dowiedz się więcej o odmianie konopi Barney Kid i czytaj dalej!

Genetyka Barney Kid

Jak już wspomniałem, Barney Kid od The Outlaw Seeds to hybryda, której bliżej genetyce Indica- około 70%. Jej rodzice to sławny hiszpański Critical Bilbo i Blueberry od DJ’a Shorta. Mocne, stabilne odmiany o pewnej genetyce, krótkim okresie kwitnienia, dużych plonach i wysokiej jakości. Ich połączenie nie mogło się nie udać ?

Uprawa Barney Kid

Barney Kid to bardzo wdzięczna odmiana odporna na błędy i odwdzięczająca się wspaniałym plonem, gdy tylko o nią zadbamy. Dobrze rośnie zarówno indoor jak i outdoor czy w szklarni. Jest odporna na szkodniki oraz plagi takie jak pleśń.

Krótki okres kwitnienia i wczesna indukcja sprawia, iż świetnie nadaje się do uprawy outdoor. Najwcześniejsze fenotypy powinny być gotowe już pod koniec września, późniejsze w październiku. Uprawiając ją w szklarni warto zadbać o poprawną wentylację wewnątrz, aby nie dopuścić do zbyt wysokiej wilgotności wewnątrz podczas okresu kwitnienia.

Barney Kid lubi nawożenie umiarkowane do intensywnego, jednak pod koniec zawsze należy pamiętać o odstawieniu nawozów i flushu. To zapewni odpowiedni smak i jakość suszu. Indoor odmiana ta pokazuje pełnię potencjału, dając plony na poziomie 450g/m2+.

Barney Kid - odmiana marihuany

Barney Kid – odmiana marihuany

Kwiatostany są gęste i zbite. Bardzo dobrze reaguje na wszelkie rodzaje treningów, jednak najlepiej sprawdza się topping i scrog. Pozwalają one na produkcję większej ilości topów podobnej wielkości. Ilość żywicy pokrywającej topy jest spora i daje jasno do zrozumienia iż jest to odmiana wysokiej jakości.

Właściwości odmiany Barney Kid

Barney Kid to przede wszystkim odmiana, którą pokochają growerzy uprawiający komercyjnie. Nie wymaga dużej opieki by wydać masywne plony o świetnych walorach. Od wyglądu przez smak i zapach na mocy kończąc. Jest odporna na wilgoć, a także ataki szkodników.

Topy Barney Kid pachną bardzo słodko, owocowo, z wyczuwalnymi nutami skunka odziedziczonymi po Critical Bilbo. Smak jest bardziej cytrusowo-skunkowy. Rośliny są do siebie bardzo podobne i nie przejawiają szczególnych różnic między fenotypami. Rosną podobnie i dojrzewają niemal tego samego dnia.

Barney Kid to mocna odmiana marihuany o zbilansowanym działaniu które jest zarówno fizyczne jak i umysłowe. Daje silne uczucie szczęścia z jednoczesnym głębokim relaksem całego ciała. Nadaje się do używania przez cały dzień, jednak w większych ilościach może być nieco przygniatający.

Podsumowanie

Reasumując, Barney Kid od The Outlaw Seeds to bardzo uniwersalna odmiana, która sprawdzi się w każdym typie uprawy. Zostanie doceniona przez każdy typ growera od kogoś totalnie zielonego w temacie jak i profesjonalistę. Jest szybki, mocny i odporny – praktycznie nie ma słabych cech.

Uprawa oraz posiadanie konopi indyjskich jest w Polsce zakazane i zagrożone karą grzywny oraz karą pozbawienia wolności. Redakcja nie nakłania do uprawy konopi oraz nie ponosi odpowiedzialności za tego rodzaju działania. Powyższy artykuł został opublikowany wyłącznie w celu edukacyjnym
Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (m.in. teksty, zdjęcia) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.).

Zobacz inne wpisy z kategorii: Wiedza