Black Domina Indoor SCROG uprawa

Black Domina – legendarna Indica

Michał Bania

Black Domina od Sensi Seeds to klasyczna, oldschoolowa odmiana Cannabis Indica o Afgańskich korzeniach. Została stworzona przez holenderski bank nasion Sensi Seeds, dzięki skrzyżowaniu czterech świetnych, legendarnych wręcz odmian konopi. Łączy w sobie ich najlepsze cechy dzięki czemu jest ona tak wyjątkowa. Stała się sławna w całej Hiszpanii po tym, gdy klon wyselekcjonowany przez jednego z tamtejszych growerów zaczął wygrywać liczne nagrody w konkursach. Chcesz wiedzieć więcej o tej odmianie? Czytaj dalej!

Genetyka Black Domina

Jak już wspomniałem Black Domina powstała dzięki skrzyżowaniu z sobą aż czterech odmian. Ta niemal czysta (95%) odmiana Indica łączy w sobie geny Northern Lights, Ortega Indica, Hash Plant i Afghani.

Jest to wybuchowa mieszanka sprawiła, iż Black Domina wyróżnia się świetnymi cechami zarówno, gdy mowa o działaniu i jakości plonu jak i jej uprawie. Posiada spory wigor i jest świetnie ustabilizowana, przez co idealnie nadaje się do dalszych krzyżówek. Potwierdza to fakt, iż wielu innych breederów użyło jej do stworzenia wielu nowych odmian.

Działanie i właściwości Black Domina

Odmiana Black Domina to silna, obezwładniająca Indica. Jej moc potrafi dosłownie zdominować człowieka zmuszając go do relaksu i odpoczynku, gdy tylko jej spróbujemy. Jej ciężkie działanie idealne jest do leniwego relaksu po ciężkim, stresującym dniu.

Nasiona Black Domina sklep pewny

Nie jest to odpowiednia odmiana, gdy mamy załatwić lub zrobić coś ważnego. Zawartość THC w topach tej odmiany to około 20%. Poza silnym efektem „stoned” i mocnym rozluźnieniem mięśni, obecne są również typowe objawy palenia marihuany jak suche i czerwone oczy oraz suchość w ustach.

Black Domina świetnie nadaje się do zastosowań medycznych w licznych chorobach i schorzeniach. Jej działanie jest przeciwbólowe i silnie rozluźniające mięśnie. Mentalnie pomaga obniżać poziom stresu i napięcia. Dzięki dużej ilości żywicy świetnie nadaje się do produkcji ekstraktów takich jak np. olej RSO.

Aromat tej odmiany jest mocno ziemisty z intensywnymi nutami pieprzu i haszyszu. W smaku jest słodka, jednak ziemiste, haszyszowe nuty dalej są mocno wyczuwalne. Niektóre fenotypy posiadają również nieco owocowe nuty zbliżone do jagody. Zapach i smak są bardzo intensywne.

Uprawa odmiany Black Domina

Black Domina od Sensi Seeds to prosta, nie wymagająca wiele od growera odmiana marihuany. Rośliny tej odmiany są naprawdę piękne. Ciemny, intensywnie zielony kolor liści i silna budowa sprawiają, iż Black Domina będzie prawdziwą perełką w każdym ogrodzie.

Odmiana Black Domina Sensi Seeds

Odmiana Black Domina Sensi Seeds

Idealnie nadaje się do uprawy SOG ze względu na sposób w jaki rośnie – ma tendencję do budowania dużego, dominującego centralnego szczytu. Jednak dobrze reaguje też na treningi takie jak SCROG, FIM czy topping. Black Domina daje duże, wysokiej jakości plony, po zaledwie 50-55 dniach.

Oznacza to, że jej czas kwitnienia to zaledwie 7-8 tygodni. Topy są twarde, kompaktowe i zawsze mocno pokryte żywicą bogatą w THC. Niestety nie jest to odmiana odporna na pleśń, przez co warto zadbać, aby wilgotność podczas kwitnienia była niska.

Warto też zadbać o dobry ruch powietrza. Jesli chcesz zebrać możliwie największe plony postaw na uprawę hydroponiczną uprawiając tę odmianę.

Elitarny klon Black Domina 98 aka „La Barraquera”

W 1998 roku w hiszpańskim mieście Walencja grower o pseudonimie Manolo wyselekcjonował wyjątkowy fenotyp Black Dominy nazwany Black Domina 98. Klon ten szybko zyskał miano elitarnego ze względu na swoją wyjątkowość.

Manolo rozdał wiele klonów tego wyjątkowego fenotypu co szybko dało mu ogromną popularność. Klony trafiły również do lokalnych growshopów, które sprzedawały je licznym okolicznym growerom.

Black Domina odmiana marihuany

Black Domina odmiana marihuany

W 2003 roku Black Domina 98 wygrała nagrodę w konkursie organizowanym przez najważniejsze stowarzyszenie w Walencji – La Barraca de Maria. Od tego czasu została ona nazywana również jako odmiana „La Barraquera”. Niedługo później Black Domina 98 znana była już w całej Hiszpanii.

Genetyka Black Domina 98 szybko została spopularyzowana przez liczne Hiszpańskie banki nasion, które bardzo polubiły jej krzyżówki. Black Domina krzyżowana z innymi odmianami zawsze daje świetny efekt i przekazuje swoje najlepsze cechy.

Źródła:

Uprawa oraz posiadanie konopi indyjskich jest w Polsce zakazane i zagrożone karą grzywny oraz karą pozbawienia wolności. Redakcja nie nakłania do uprawy konopi oraz nie ponosi odpowiedzialności za tego rodzaju działania. Powyższy artykuł został opublikowany wyłącznie w celu edukacyjnym
Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (m.in. teksty, zdjęcia) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.).