Blue Dream klasyk z Kalifornii

Blue Dream – klasyk z Kalifornii

Michał Bania

Blue Dream to kalifornijska odmiana konopi, która szczególnie pokochana została przez tamtejszych growerów. Zadecydowały o tym zwłaszcza jej duże, wręcz ogromne, plony a także łatwość uprawy. Genialne połączenie Haze i Blueberry szybko stało się popularne nie tylko w Kalifornii, ale w całych Stanach Zjednoczonych, a następnie na całym świecie. W 2015 roku była to najczęściej kupowana odmiana marihuany w Ameryce(!)

Niesamowita popularność

Jest wiele czynników decydujących o popularności tej odmiany, jednak przekopując się przez wiele źródeł doszedłem do pewnych wniosków. Pierwszym i prawdopodobnie najważniejszym powodem, dla którego odmiana Blue Dream stała się tak bardzo popularna w stanach zjednoczonych jest jej popularność wśród growerów.

Uprawa konopi Blue Dream

Uprawa konopi Blue Dream indoor

Na początku, gdy odmiana ta była stosunkowo nowa każdy chciał uprawiać Blue Dream ze względu na jej wysokie plony i łatwość uprawy. Growerzy byli zafascynowani ilością plonu jaką można z niej uzyskać (jednocześnie wysokiej jakości). Dla wielu stała się wręcz świętym gralem, który dawał pewność dużego zarobku.

Drugim powodem dla którego Blue Dream był (i nadal jest) tak popularny było to, iż jest to świetna odmiana dla początkujących i weekendowych palaczy. Nie jest zbyt mocna, a jej działanie jest bardzo przyjemne. Brak tu efektów ubocznych takich jak niepokój, które mogą wywoływać niektóre mocne odmiany.

Blue Dream uprawa konopi outdoor

Blue Dream uprawa konopi outdoor

Poza tym, uprawiana poprawnie Blue Dream ma świetny smak i zapach, co czyni ją jeszcze bardziej zachęcającą. Również wśród użytkowników medycznych Blue Dream stała się bardzo popularną odmianą o szerokim spektrum działania.

Nie do końca wiadomo kto i kiedy dokładnie stworzył odmianę Blue Dream, obecnie jej nasiona ma w ofercie kilka seedbanków jednak żaden z nich nie jest jej oryginalnym twórcą. Z informacji jakie znalazłem w internecie wynika, iż oryginalny klon pochodzi z okolic Santa Cruz w Kalifornii, jednak breeder stojący za tą odmianą jest nieznany.

Topy odmiany konopi Blue Dream

Topy odmiany konopi Blue Dream

Obecnie wiele seedbanków posiada w swojej ofercie nasiona Blue Dream, z których najpopularniejszy jest Blue Dream od Humboldt Seeds Organization. Nasiona Blue Dream można kupić od Humboldt Seeds Organization zarówno w wersji klasycznej jak i jako nasiona kwitnące automatycznie – czyli Blue Dream Auto.

Charakterystyka odmiany Blue Dream

Blue Dream to hybryda o delikatnej przewadze genetyki Sativa, której w tej odmianie jest około 70%. Mimo sporego udziału genetyki Sativa nie rośnie zbyt wysoka, co dla wielu jest mocnym plusem tej odmiany. Blue Dream produkuje spore, zbite topy o dość okrągłym kształcie. Duża ilość żywicy od razu mówi nam, że mamy tu do czynienia z ziołem wysokiej jakości.

Blue Dream duży plon marihuana

Działanie Blue Dream wychwalane jest zarówno przez użytkowników medycznych jak i rekreacyjnych. Odmiana ceniona jest za swoje zrównoważone działanie nie powodujące zamulenia i nadmiernej senności podczas dnia, jednocześnie nie powodujące paranoi czy niepokoju jak to bywa w przypadku wielu innych Sativ.

Działanie utrzymuje się długo, jest dość intensywne przy czym nie jest zbyt mocne dla osób z niską tolerancją. Odmiana ta ma bardzo szerokie zastosowanie w medycynie. Świetnie sprawdza się w leczeniu bólu, depresji, niepokoju, migrenach, czy nudnościach.

Zbiera wiele pozytywnych recenzji od pacjentów za silne działanie terapeutyczne, które jednocześnie pozwala pracować i działać. Zawiera około 18% THC, co powinno zadowolić większość osób.

Blue Dream to aromatyczna i smaczna odmiana, szczególnie jeśli jest uprawiana organicznie. Duża zasługa to genetyka Blueberry, która nadaje jej przyjemnego owocowego aromatu. Blue Dream jest słodka z wyraźnym aromatem cytryny, sosny i kadzidła.

Uprawa Blue Dream

Uprawa Blue Dream to prawdziwa bułka z masłem. Jest to odmiana marihuany wręcz stworzona dla początkujących. Nie ma specjalnych wymagań. Z łatwością daje duże plony – nawet do 600g/m2 w przypadku uprawy indoor.

Nie rośnie zbyt wysoka, co jest niebywałym plusem szczególnie w małych growboxach. Ze względu na produkcję dużych i ciężkich topów przez tę odmianę niezbędne może okazać się użycie podpór, aby nie połamała się ona pod własnym ciężarem.

W tym celu świetnie sprawdzają się bambusowe kijki lub siatka z dużymi oczkami. W cieplejszym klimacie nadaje się do uprawy outdoor, gdzie pokazuje pełnię swojego potencjału. Najlepsi kalifornijscy growerzy zbierali nawet do 4,5 kg suszu z jednej rośliny.

Źródła

Uprawa oraz posiadanie konopi indyjskich jest w Polsce zakazane i zagrożone karą grzywny oraz karą pozbawienia wolności. Redakcja nie nakłania do uprawy konopi oraz nie ponosi odpowiedzialności za tego rodzaju działania. Powyższy artykuł został opublikowany wyłącznie w celu edukacyjnym
Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (m.in. teksty, zdjęcia) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.).

Zobacz inne wpisy z kategorii: Wiedza