Bubble Gum odmiana marihuany nasiona

Bubblegum – odmiana o zapachu gumy balonowej

Michał Bania

Nie mógłbym opisywać odmian legendarnych i nie wymieniając wśród nich Bubblegum, nazywanej również Indiana Bubblegum. Ta wyjątkowo słodka odmiana marihuany została stworzona na początku lat 90-tych i szybko podbiła  Holenderskie coffeshopy. Została pokochana za swój charakterystyczny słodki aromat przypominający gumę balonową i sporą moc. Bubblegum to jeden z klasyków których  nie można nie spróbować. 

Pochodzenie odmiany

Jak w przypadku niemal każdej topowej odmiany, pochodzenie odmiany Bubblegum jest nie do końca jasne. Istnieje kilka teorii i historii o pochodzeniu tej odmiany oraz jej genetyce. Pierwsza historia dotycząca pochodzenia odmiany Bubblegum mówi, iż nasiona tej odmiany dotarły do Holandii na początku lat 90-tych ze stanu Indiana w USA.

Dostał je Adam z TH Seeds, który wówczas współpracował z Simonem (obecnie Serious Seeds). Dlatego w 1993 roku wypuścił odmianę Bubblegum TH Seeds. Historia ta nie mówi natomiast nic o tle genetycznym odmiany. Druga, bardziej prawdopodobna wersja pochodzi od master breedera, Nevilla Shoenmakera który uważa, iż Bubblegum nigdy nie powstał w USA, a został stworzony w Holandii z nasion pochodzących z jego seedbanku (The Seedbank Of Holland).

TH Seeds nasiona marihuany

Bubblegum od TH Seeds

Jest to prawdopodobnie Big Bud Skunk x (Norther Lights#5 x Skunk). Nie ma co prawda na to wielu namacalnych dowodów, jednak w tamtych czasach zdecydowana większość odmian tworzonych w Holandii pochodziła z genetyki od Nevilla. Niezależnie od tego, która z teorii jest prawdziwa, odmiana ta stała się popularna i legendarna dopiero dzięki spopularyzowaniu przez TH Seeds po wypuszczeniu jej w formie nasion i wygraniu czterech Cannabis Cupów dzięki tej właśnie odmianie.

Właściwości odmiany Bubblegum

Bubblegum to hybryda o przewadze genów Indica. Została pokochana przez rzeszę palaczy dzięki swojemu działaniu, które rozluźnia, relaksuje i daje uczucie szczęścia. Jest to mocna odmiana, która nie powoduje uczucia paranoi nawet u ludzi do tego skłonnych.

W większych ilościach potrafi przykleić do kanapy. Świetnie sprawdzi się jako lek dla ludzi zestresowanych szukających ukojenia i relaksu, a także ulgi fizycznej ze względu na efekt rozluźniający tej odmiany.

Bubblegum nasiona feminizowane

Odmiana marihuany Bubblegum

Jej nazwa pochodzi od bardzo słodkiego aromatu który przypomina nieco gumę balonową. Zdecydowanie jest to smaczna odmiana, wielokrotnie doceniona przez koneserów o czym świadczą cztery wygrane przez nią konkursy.

Uprawa odmiany Bubblegum

Uprawa odmiany Bubblegum nie powinna nikomu sprawić problemów. To średniej wielkości odmiana, która czasem potrafi mieć tendencje do wyciągania, dlatego zalecam kontrolować jej wysokość poprzez treningi.

Okres kwitnienia tej odmiany wynosi około 9 tygodni, co pozwala uznać ją za dosyć szybką odmianę. Przeciętny zbiór wacha się w granicach 350-450g/m2 podczas uprawy indoor. Jest to dobry wynik, który można uznać za zbiór komercyjny.

Top Bubble Gum odmiana konopi

Top odmiany Bubblegum

Topy Bubblegum są duże, dość zbite i pełne słodkiej żywicy. Uprawiana organicznie pokazuje pełnię smaku i aromatu, jednak w hydroponice możemy liczyć na nieco większe plony i szybszy wzrost. Słodki zapach jest intensywny i trudny do ukrycia lub zamaskowania.

Nasiona Bubblegum

Feminizowane nasiona Bubblegum obecnie oferują dwa seedbanki, TH Seeds oraz Serious Seeds. Między oferowanymi przez nie nasionami istnieją jednak różnice, głównie w genotypie nasion.

TH Seeds opisuje swojego Bubblegum jako odmianę głównie Indica, natomiast Bubble Gum od Serious Seeds jako głównie Sativa. Wynika to prawdopodobnie z użycia innych fenotypów roślin rodzicielskich przez breederów.

Źródła:

Uprawa oraz posiadanie konopi indyjskich jest w Polsce zakazane i zagrożone karą grzywny oraz karą pozbawienia wolności. Redakcja nie nakłania do uprawy konopi oraz nie ponosi odpowiedzialności za tego rodzaju działania. Powyższy artykuł został opublikowany wyłącznie w celu edukacyjnym
Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (m.in. teksty, zdjęcia) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.).