Centrum leczenia marihuaną w Warszawie

Centrum Medycyny Konopnej otwiera pierwszą klinikę w Warszawie

autor: nasionamarihuany.pl

Centrum Medycyny Konopnej dotychczas działało online. Teraz jednak terapie medyczną marihuaną prowadzić będą na terenie swojej pierwszej kliniki stacjonarnej, która znajduje się w budynku Mennica Residence przy ul. Walców 11 w Warszawie. Na tym jednak nie koniec. Centrum Medycyny Konopnej chce realizować dalsze działania związane z marihuaną medyczną i świadczeniu usług medycznych, a oznaczać to będzie otwarcie kolejnych placówek stacjonarnych.

Medyczna marihuana – klinika stacjonarna

Centrum Medycyny Konopnej, a dokładnie stacjonarna klinika terapii medyczną marihuaną jest przykładem rozwoju innowacyjnych biznesów w branży konopi.

A jak wiadomo ten sektor w Europie i nad Wisłą rozwija się bardzo prężenie. Według autorów raportu Biała Księga Konopi w Polsce jego wartość w roku 2028 roku wyniesie ok. 2 mld euro!

Klinika leczenia marihuaną w Warszawie już otwarta

Uruchomienie placówki stacjonarnej przez Centrum Medycyny Konopnej ma na celu rozwój technologii ułatwiającej terapię medyczną marihuaną.

CMK łącząc doświadczenie lekarzy, szerokie spektrum ich specjalizacji oraz lokalizację kliniki w centrum stolicy, ma na celu to, żeby pacjenci mogli skorzystać z kompleksowej i profesjonalnej diagnostyki oraz skutecznych terapii konopnych.

Klinika medycznej marihuany w Warszawie

Klinika medycznej marihuany to profesjonalna placówka medyczna wyspecjalizowana w stosowaniu wielu skutecznych wariantów medycyny konopnej.

Jej celem jest świadczenie najwyższej jakości usług min. pacjentom cierpiącym na choroby onkologiczne.

Medyczna marihuana na nowotwory

– Mamy nadzieję, że dzięki naszym działaniom jeszcze więcej osób zauważy potencjał tkwiący w medycznej marihuanie. Chcemy oswajać z nią obecnych i przyszłych pacjentów, wierząc, że może im ona naprawdę pomóc – podkreśla Konrad Gładkowski, prezes CMK.

Czy cena medycznej marihuany się zmniejszy?

O ile zapotrzebowanie samego rynku na terapię konopiami medycznymi w Europie rośnie i powstają takie placówki jak Klinika Medycyny Konopnej, to w Polsce wciąż cena medycznej marihuany jest dla wielu pacjentów za wysoka. Za gram leku na receptę w aptece trzeba zapłacić ok. 65 zł.

Skuteczne leczenie medyczną marihuaną już dostępne w Polsce

Zmienić się to powinno po przegłosowaniu w kwietniu tego roku nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Nowe przepisy dają zielone światło na uprawę medycznej marihuany w Polsce.

Będzie się ona odbywać pod kontrolą państwa oraz wyznaczonych do tego celu instytutów naukowych. Jak przewiduje eksperci oraz konopni aktywiści – medyczna marihuana z krajowej hodowli powinna być tańsza co najmniej o połowę.

Uprawa oraz posiadanie konopi indyjskich jest w Polsce zakazane i zagrożone karą grzywny oraz karą pozbawienia wolności. Redakcja nie nakłania do uprawy konopi oraz nie ponosi odpowiedzialności za tego rodzaju działania. Powyższy artykuł został opublikowany wyłącznie w celu edukacyjnym
Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (m.in. teksty, zdjęcia) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.).