Chemdog nasiona konopi indoor

Chemdog legendarna odmiana marihuany

Michał Bania

Historia legendarnej odmiany Chemdawg lub Chemdog, zapoczątkowała powstanie całej rodziny odmian. Stworzyła również modę na paliwowe, chemiczne, kwaśne i bardzo intensywne nuty zapachowe i smakowe. Odmiana ta, pełna jest niedomówień, różnych wersji, w dodatku w dalszym ciągu nie wiadomo która z nich jest do końca prawdziwa. Mimo to, jednak postaram się przybliżyć tę najbardziej prawdopodobną wersję powstania Chemdog.

Początki istnienia odmiany Chemdog

Wszystko zaczęło się na przełomie lat 80-tych i 90-tych. Joebrand nazywany również „Wonkanobe” i Pbud poznali się na koncercie Grateful Dead czyli Chemdoga, który kupił od nich uncję zioła. Jakość tego zioła zaskoczyła Chemdoga tak pozytywnie, że wymienili się oni telefonami i nie długo później Chemdog kupił od nich kolejne 2 uncje…

Joebrand i Pbud wysłali kilka uncji Chemdogowi na wschodnie wybrzeże z którego pochodził. Jedna z uncji okazała się jednak lekko zapylona,  Chemdog znalazł w niej 13 nasion. Ze względu na wyjątkowo wysoką jakość marihuany, Chemdog postanowił spróbować wysiać nasiona i zobaczyć co z nich wyrośnie.

Chemdog odmiana marihuany

Odmiana Chemdog

Doszło do tego w roku 91. Chemdog wysiał pierwsze 4 nasiona z 13-stu które posiadał, z tych 4 sztuk aż 3 okazały się osobnikami żeńskimi które Chemdog oznaczył kolejno „chemdawg” (obecnie znany jako 91′ chemdawg), „chemdawg a” (obecnie znany jako chemdawg’s sister) oraz „chemdawg b”.

Rozwijanie odmiany Chemdog

Nieco później Chemdog wraz ze swoją dziewczyną postanowili wysiać kolejne 3 nasiona z 13, które znalazł w jednej z uncji marihuany zakupionej od Wonkanobe i Pbud’a. Oznaczyli je kolejno „C”, „D” i „E”, „E” niestety nie wykiełkowało. Według Chemdoga wersja „C”, okazała się rośliną bezwartościową w przeciwieństwie do „D”, które zostało uznane za wyjątkowy okaz i zachowane przez Chemdoga.

Chemdog i Joebarand spotkali się ponownie. Chemdog przekazał mu 4 z ostatnich 6 sztuk nasion które Joe wysiał, były to Chemdawg 1-4. Numer 4 został uznany najbliższym oryginału, i został uznany „keeperem” który do dnia dzisiejszego krąży wśród hodowców na niemal całym świecie w postaci klona. Nazywa się on „reunion pheno” – nazwa wzięła się od ponownego spotkania się Chemdoga i Joebrand’a.

W 1992 roku JJ NYC (obecnie właściciel Top-Dawg Seeds), znany również jako JJ Edwards, poznał się z growerem/breederem o pseudonimie „Weasel” w Central Parku. Weasel w okolicach 1992-1993 poznał się z Chemdogiem na koncercie zespołu Phish. Weasel kupił od niego klony które zabrał z sobą do Nowego Jorku. Były to klony: Mass Super Skunk i Chemdog 91, którego nazwę zmienił na „Diesel”, z tych klonów powstały później słynny Sour Diesel oraz Under Dawg.

Sour Diesel nasiona marihuany

Odmiana Sour Diesel

Oryginalne krzyżówki Chemdoga

 • OG Kush (klon) – pochodzi z nasiona S1 (pierwsze pokolenie wsobne, prawdopodobnie Chemdawg delikatnie pohermił i powstały pojedyncze nasiona), które zostało znalezione w worku suszu Chemdoga ’91 w okolicach Jeziora Tahoe w 1996 roku.
 • Sour Diesel – nazywany również East Coast Sour Diesel. Powstał przypadkowo poprzez skrzyżownie się DNL i ’91 Chemdog’a, po tym jak DNL pohermiło i zapyliło cały growroom. Genetyka DNL to Hawaiian/RFK Skunk x NL lub ’91 Chemdawg x Mass Super Skunk.
 • Underdawg – powstał ze skrzyżowania ’91 Chemdawg x (Mass Super Skunk x Northern Light od Sensi Seeds). Twórcą tej odmiany jest grower znany jako Weasel.
 • Chemdog i jego przyjaciele stworzyli kilka krzyżówek którymi dzielili się tylko w wąskim gronie przyjaciół i bliskich znajomych, wśród tych krzyżówek były takie jak:

 • Super Snowdawg (Bubble Chem x Super Skunk x Oregon Snow)
 • Giesel (Chem D x Mass Super Skunk)
 • Bubble Chem (Chemdawg’s Sister x Sag’s Blueberry)
 • Dawg Daze aka ChemHaze (Chem D x ’93 Sensi’s NL#5/Haze)
 • Chemdawg D x Pbud (Old-schoolowa odmiana z Colorado)
 • Genetyka Chemdwag JJ-NYC

  JJ-NYC pracował na genetyce Chemdawg D i na niej opierał swoje krzyżówki. Pierwszą odmianą jaką skrzyżował z Chem D było Afghani od Sensi Seeds. Wybrał te odmiany spośród 2 odmian (drugą był Hindu Kush od Sensi Seeds) które sprawdzał bardzo dokładnie pod każdym względem, aby mieć 100% pewność że są odpowiednią rośliną na rodzica.

  Chemdog 4 nasiona marihuany

  Odmiana Chemdog 4

  Następnie dzięki skrzyżowaniu wstecznemu powstała „Double Dawg”, kilka fenotypów dalej krąży wśród hodowców. Następny backcross dał życie odmianie znanej jako „Tres Dawg”, która jest rodzicem wielu niesamowitych odmian takich jak: Star Dawg (Chem 4 x Tres Dawg), White Dawg (The White x Tres Dawg) czy najnowszej – Original New York City Diesel (Chem 91 x Tres Dawg).

  Obecnie niemal każdy producent ma w swojej ofercie tę wspaniałą genetykę Chemdog, której wyjątkowy smak i zapach sprawia, że uwielbiają ją ogromne ilości ludzi. Szczególnie uwielbiają tą odmianę w Stanach Zjednoczonych, gdzie odmiany o paliwowym zapachu są wciąż na topie.  W swojej ofercie ma Chemdoga Green House Seeds, Humboldt Seeds Organisation – Chemdawg, a Dinafem – Dinachem.

Uprawa oraz posiadanie konopi indyjskich jest w Polsce zakazane i zagrożone karą grzywny oraz karą pozbawienia wolności. Redakcja nie nakłania do uprawy konopi oraz nie ponosi odpowiedzialności za tego rodzaju działania. Powyższy artykuł został opublikowany wyłącznie w celu edukacyjnym
Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (m.in. teksty, zdjęcia) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.).

Zobacz inne wpisy z kategorii: Wiedza