The Outlaw Seeds Country Girl

Country Girl – typowa Indica od The Outlaw Seeds

Michał Bania

Country Girl od The Outlaw Seeds, to typowa reprezentantka podgatunku Indica o silnym wpływie genetyki Afghani. Powstała dzięki skrzyżowaniu elitarnego klona Black Domina 98 znanego w Hiszpanii jako La Barraquera, z wyselekcjonowaną z nasion DJ Shorta – Blueberry. To połączenie dało mocną, szybko kwitnącą odmianę Indica o twardych jak kamień topach i pięknym powodującym ślinotok aromacie.

Genetyka Country Girl

Jak już wspomniałem Country Girl to praktycznie czysta Indica. Posiada ona wszystkie cechy typowe dla tego podgatunku konopi. Rodzice Country Girl to dobrze znany w Hiszpanii klon Black Domina z 1998 roku, znany również pod nazwą La Barraquera.

Pochodzi on z Walencji gdzie został wyselekcjonowany przez growera o pseudonimie Manolo. Z drugiej strony mamy wyselekcjonowany przez The Outlaw Seeds klon Blueberry obecny w ich kolekcji od wielu lat. Połączenie tych dwóch wspaniałych roślin dało niską, kompaktową odmianę konopi o świetnych predyspozycjach. Czym charakteryzuje się Country Girl?

Właściwości Country Girl

Country Girl to mocna Indica, więc jak można się spodziewać działanie tej odmiany jest typowo fizyczne. Powoduje głęboki relaks i rozluźnienie mięśni. Większe ilości skutecznie przykują cię do kanapy, więc nie jest to idealny wybór na „wake & bake”.

Country Girl marihuana

Odmiana Country Girl

Country Girl świetnie uspokaja i obniża poziom stresu, ponadto działa przeciwbólowo dlatego z powodzeniem może być stosowana przez pacjentów szukających ulgi w marihuanie. Wykazuje tez silne działanie nasenne, dlatego świetnie sprawdza się w przypadku leczenia bezsenności i problemów z zasypianiem.

Aromat tej odmiany jest bardzo złożony. Dominują takie nuty zapachowe jak ziemia, sosna, pomarańcza. Aromat jest intensywny i bardzo przyjemny. Smak jest bardziej ziemisty, jednak cała reszta aromatów wyczuwalnych w zapachu również jest obecna. Ze względu na dużą ilość żywicy odmiana ta wspaniale nadaje się do wszelkiego rodzaju ekstrakcji.

Uprawa Country Girl

Country Girl The Outlaw Seeds to wyjątkowo łatwa w uprawie odmiana o świetnych predyspozycjach do uprawy komercyjnej. Jest to prawdopodobnie najszybsza odmiana fotoperiodyczna z jaką miałem do czynienia. Uprawiając tę odmianę techniką SOG przy okresie wegetacji wynoszącym 3 tygodnie, zbiory nastąpią poniżej 90 dni życia roślin.

Plony można określić jako bardzo duże, z 1m2 uprawy możemy spodziewać się nawet do 500g suszu. Poza szybkością i dużym plonem, Country Girl oferuje znacznie więcej. Odmiana ta buduje wyjątkowo twarde szczyty, które są nadzwyczaj proste w trymowaniu, a ich zapach i wygląd nie pozostawiają wątpliwości – to zioło z górnej półki.

Topy pokryte są niezliczoną ilość pomarańczowych włosków, które wspaniale kontrastują z jasnozielonymi topami. Duża ilość trichomów dopełnia całość i wskazuje na dużą moc tego zioła.

Top marihuany Country Girl

Top marihuany Country Girl

Country Girl rośnie niska i kompaktowa, zazwyczaj nie przekracza 150 cm wysokości. Budową przypomina świąteczne drzewko, jednak zamiast bombek obwieszona jest topami.

Ciemne, szerokie liście mówią od razu iż mamy do czynienia z czystą odmianą Indica. Aby odsłonić dolne partie zalecam częściową defoliację. Podczas okresu kwitnienia warto kontrolować wilgotność powietrza i poprawną cyrkulację powietrza, ponieważ odmiana ta ze względu na ponadprzeciętnie zbite kwiaty może być podatna na pleśń.

Uprawa oraz posiadanie konopi indyjskich jest w Polsce zakazane i zagrożone karą grzywny oraz karą pozbawienia wolności. Redakcja nie nakłania do uprawy konopi oraz nie ponosi odpowiedzialności za tego rodzaju działania. Powyższy artykuł został opublikowany wyłącznie w celu edukacyjnym
Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (m.in. teksty, zdjęcia) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.).

Zobacz inne wpisy z kategorii: Wiedza