Critical Haze nasiona Resin Seeds

Critical Haze – sativa o ogromnych zbiorach

Michał Bania

Critical Haze od Resin Seeds nie jest może najpopularniejszą odmianą, jednak jest na tyle dobra, iż musiałem ją opisać razem z tymi najbardziej topowymi. Jest to jedna z tych odmian, która przypadnie do gustu wielu grupom ludzi. Growerzy docenią łatwość uprawy tej odmiany, jej odporność i duże zbiory. Palacze docenią moc oraz walory smakowo-zapachowe gotowego produktu. Natomiast produkujący ekstrakty zakochają się w ilości i jakości żywicy jaką wytwarza ta odmiana, która nadaje się wręcz idealnie do przerobienia na haszysz, BHO czy rosin. Jeśli chcesz bliżej poznać Critical Haze czytaj dalej!

Genetyka Critical Haze

Jest to hybryda o przewadze genetyki Sativa powstała ze skrzyżowania żeńskiej Amnesia Haze od Somy z pełnym wigoru męskim osobnikiem Critical wyselekcjonowanym przez załogę Resin Seeds. Jest więc to krzyżówka między najlepszą genetyką z Holandii i Hiszpanii. Zawartość genów Sativa w tej odmianie to około 60%.

Właściwości Critical Haze

Critical Haze od Resin Seeds to bardzo mocna odmiana, zawartość THC waha się w niej między 18-22%. Działanie jest zrównoważone między Sativą i Indicą. W mniejszych ilościach działa głównie euforycznie, powodując poprawę nastroju, wzrost kreatywności i uśmiech od ucha do ucha.

Critical Haze nasiona marihuany sklep

Critical Haze – topy odmiany

Większe ilości palenia potrafią skutecznie przykuć do kanapy. O ile nie przesadzimy z ilością jest to świetna odmiana do integracji ze znajomymi. Smak i zapach tej odmiany jest bardzo bogaty.

Możesz w nim wyczuć zarówno pikantne kadzidłowe nuty odziedziczone po Amnesia Haze jak i słodkie owocowe, które dał tej odmianie Critical. Obecny jest też zapach przypominający anyż. Zapach jest też bardzo intensywny.

Critical Haze nasiona feminizowane

Critical Haze odmiana marihuany

Uprawa Critical Haze

Uprawa Critical Haze nie należy do trudnych. Jest ona odporna na błędy początkujących oraz plagi i szkodniki. Rośnie w postaci choinki z dużym centralnym szczytem. Indoor najlepiej sprawdza się uprawiana techniką SOG. Daje wtedy plony dochodzące do 450g/m2.

Warto przycinać dolne gałęzie w celu ukierunkowania energii w główne szczyty. Czas kwitnienia tej odmiany to 10-11 tygodni, jednak znajdą się również fenotypy gotowe już w 9 tygodni. Ze względu na rozmiar i ciężar kwiatów konieczne może okazać się użycie kijków bambusowych, aby uniknąć połamania się roślin pod własnym ciężarem.

Topy Critical Haze nasiona sklep

Topy Critical Haze nasiona sklep

Topy są twarde i pełne aromatycznej żywicy. Odmiana ta wydziela bardzo intensywny zapach dlatego konieczne jest używanie filtra węglowego. Upraw outdoor jest możliwa w klimacie śródziemnomorskim. Uprawiana na zewnątrz potrafi wydać ogromny plon, nawet do 800 g z jednej rośliny.

Źródła

Uprawa oraz posiadanie konopi indyjskich jest w Polsce zakazane i zagrożone karą grzywny oraz karą pozbawienia wolności. Redakcja nie nakłania do uprawy konopi oraz nie ponosi odpowiedzialności za tego rodzaju działania. Powyższy artykuł został opublikowany wyłącznie w celu edukacyjnym
Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (m.in. teksty, zdjęcia) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.).

Zobacz inne wpisy z kategorii: Wiedza