Critical Kush mocna odmiana marihuany

Critical Kush – szybko kwitnąca krzyżówka

Michał Bania

Critical Kush, stosunkowo nowa odmiana marihuany, która w ostatnich latach zyskała sporą popularność. Szczególnie komercyjni growerzy mocno pokochali tę odmianę. Critical Kush to szybko kwitnąca krzyżówka o przewadze genów Indica, jest prosta w uprawie i daje duże plony o ponad przeciętnej mocy. Jakie odmiany dały początek Critical Kushowi i jaki breeder stoi za tą odmianą? Czytajcie dalej by dowiedzieć się więcej!

Genetyka Critical Kush

Critical Kush powstał dzięki skrzyżowaniu genetyki Critical Mass i OG Kush, czyli 2 klasycznych odmian marihuany. Critical Mass reprezentuje Europejską genetykę, to mocna, szybka i plenna odmiana o owocowo-skunkowym aromacie.

Critical Kush nasiona feminizowane marihuany

Critical Kush Barney’s Farm

OG Kush to prawdziwy klasyk z USA, szczególnie popularny w Kalifornii, gdzie rozsławiła go ogromna moc i charakterystyczny smak. Połączenie tych dwóch genetyk dało rezultat w postaci świetnej odmiany komercyjnej, o tak samo dużej mocy jak i zbiorach.

Critical Kush to odmiana konopi o znacznej przewadze genetyki Indica, co zapewnia silny narkotyczny efekt.

Właściwości i działanie Critical Kush

Jak już wspomniałe, Critical Kush to głównie Indica o silnym działaniu, które można opisać jako narkotyczne. Critical Kush zawiera dużą ilość THC co powoduje tak silne działanie.  W dużej mierze zawdzięczamy to genetyce OG Kush.

Critical Kush to zdecydowanie odmiana marihuany o medycznych właściwościach, z których najważniejsze to poprawa apetytu, rozluźnienie mięśni, ułatwianie zasypiania czy efekt przeciwbólowy. Idealnie pomaga łagodzić stres co w obecnych czasach jest bardzo pożądaną właściwością.

Nasiona marihuany na sztuki Critical Kush

Krzaki Critical Kush

Smak i zapach tej odmiany są mieszanką nut owocowych i ziemistych, które dominują naprzemiennie w zależności od fenotypu. Aromat suszu jest bardzo intensywny, a duża ilość żywicy i pomarańczowych włosków na topach robi świetne wrażenie wizualne.

Uprawa Critical Kush

Uprawa Critical Kush nie wymaga od growera specjalnych umiejętności. To świetna odmiana marihuany dla początkujących growerów, odporna na błędy i dająca świetny plon praktycznie za każdym razem. Critical Kush to odmiana konopi dość niskich rozmiarów, o gęstej i jednocześnie otwartej strukturze.

Topy suche Critical Kush nasiona

Ususzone topy odmiany Critical Kush

Liczne gałęzie gęsto pokrywają się zbitymi i ciężkimi kwiatami podczas okresu kwitnienia, co zapewnia duże zbiory. W dobrych warunkach sięgają one nawet 500g/m2 podczas uprawy indoor. Jednocześnie odmiana ta kwitnie zaledwie 55-60 dni co jest świetnym wynikiem i pozwala na kilka zbiorów w ciągu roku.

Nasiona Critical Kush

Obecnie wielu breederów oferuje nasiona odmiany Critical Kush w swojej ofercie. Nie do końca wiadomo, który z nich stworzył tę odmianę jako pierwszy, jednak ma to drugorzędne znaczenie. Najważniejsze by kupić feminizowane nasiona Critical Kush jedynie od renomowanego breedera oraz z renomowanego sklepu.

Uprawa odmiany nasion Critical Kush

Odmiana Critical Kush w growboxie

Tylko to pozwoli mieć pewność co do jakości genetyki a także samych nasion. Zdecydowanie możemy polecić nasiona Critical Kush od Dinafem, Critical Kush Barneys Farm oraz Critical Kush od Royal Queen Seeds. Są oni obecni na rynku od wielu lat, a ich doświadczenie w produkcji nasion jest ogromne.

Źródła

Uprawa oraz posiadanie konopi indyjskich jest w Polsce zakazane i zagrożone karą grzywny oraz karą pozbawienia wolności. Redakcja nie nakłania do uprawy konopi oraz nie ponosi odpowiedzialności za tego rodzaju działania. Powyższy artykuł został opublikowany wyłącznie w celu edukacyjnym
Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (m.in. teksty, zdjęcia) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.).