sen

Dlaczego po marihuanie chce się spać?

autor: nasionamarihuany.pl

Jak wiadomo marihuana działa korzystnie na dobry sen, dlatego wiele osób używa konopi indyjskich wieczorem albo z przyzwyczajenia, albo z konieczności. Dlaczego po spożyciu marihuany chce się spać? I jak zatem marihuana wpływa na jakość snu? Na te pytania znajdziecie odpowiedzi w tym artykule.

Czy po marihuanie dobrze się śpi?

Opublikowane w 1973 roku badania wykazały, że THC wspomaga zasypianie szybciej. Ma także wpływ na zmniejszenie czasu potrzebnego na zaśnięcie nawet o godzinę.

Joint na sen

Dlatego często konopi indyjskie są częścią apteczki osób cierpiących na bezsenność.

Przeprowadzone przez amerykańskich naukowców badania wykazały również, że THC i CBD nie tylko wspomagają zasypianie, ale także wpłynąć na proces snu powodując naprawdę długi sen.

Oprócz tego, THC może przyczynić się do zwiększenia ilości snu wolnofalowego – inaczej mówiąc jest to głęboki sen, który ma wpływ na regenerację organizmu.

Marihuana a problemy ze snem

Jednak naukowcy zaobserwowali , że nadmierne zażywanie marihuany i duże dawki THC mogą mieć negatywny wpływ na zasypianie i wręcz powodować bezsenność. Również faza rem może być zakłócona przez palenie marihuany.

Sen po marihuanie

Naukowcy wskazują, że wiele osób, używających konopi indyjskich przed zaśnięciem skarżyło się na brak jakichkolwiek snów. Oznacza to, że THC ma wpływ na skrócenie snu rem.

Może to być postrzegane jako negatywny wpływ konopi indyjskich na sen, jednak do dziś nie wykazano czemu faktycznie służy faza rem i jaki ma wpływ na jakość snu.

Ponadto marihuanę można stosować z powodzeniem na bezdech senny. Dotyczy to 9 proc. kobiet i 25 proc. mężczyzn, którzy cierpią na tego typu zaburzenia.

Senność po użyciu marihuany

Bezdech senny charakteryzuje się zakłóceniem oddychania podczas snu, co może mieć wpływ na takie choroby jak cukrzyca i zaburzenia pracy serca.

Podsumowując, kannabinoidy zawarte w konopiach w większości przypadków są nie tylko skutecznym środkiem na bezsenność, ale mają również szeroki zakres wpływu na sen.

Uprawa oraz posiadanie konopi indyjskich jest w Polsce zakazane i zagrożone karą grzywny oraz karą pozbawienia wolności. Redakcja nie nakłania do uprawy konopi oraz nie ponosi odpowiedzialności za tego rodzaju działania. Powyższy artykuł został opublikowany wyłącznie w celu edukacyjnym
Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (m.in. teksty, zdjęcia) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.).