GG4 Gorilla Glue 4

Gorilla Glue – najbardziej lepka odmiana

Michał Bania

Odmianę Gorilla Glue można zaliczyć do jednej z najbardziej rozchwytywanych odmian marihuany w ciągu ostatnich lat. Szczególnie w Stanach Zjednoczonych skąd pochodzi ta odmiana, jednak globalizacja szybko pozwoliła jej na międzynarodową sławę. Nic w tym dziwnego, Gorilla Glue rozsławiła się z dwóch powodów. Po pierwsze, dzięki ogromnej ilości żywicy jaka pokrywa jej topy, a także znaczną część jej liści. Po drugie, z powodu dużej zawartości THC i swojemu działaniu, które wręcz przykleja do fotela. Skąd wzięła się jej nazwa i jak powstała ta odmiana? Zapraszam do przeczytania poniższego artykułu.

Geneza nazwy

Gorilla Glue została stworzona przez GG Strains LLC, firmę uprawiającą medyczną marihuanę w Stanie Nevada. Skąd wzięła się jednak jej nazwa? Powodów, dla których odmiana ta nazywa się tak a nie inaczej są dwa, jednak oba zmierzają ku temu samemu.

Jak już wspomniałem, Gorilla Glue to odmiana wytwarzająca zdumiewającą wręcz ilość żywicy. To sprawia wrażenia jakby topy były pokryte klejem, i tu przechodzimy do sedna, ponieważ Gorilla Glue to w Stanach Zjednoczonych bardzo popularna marka kleju (jak u nas kropelka).

Gorilla Glue zakleja nożyczki podczas trymowania, palce podczas kruszenia i młynki podczas mielenia. Twórcy odmiany zainspirowani nazwą kleju postanowili tak samo nazwać swoją odmianę i stąd wzięła się nazwa Gorilla Glue. Drugi z powodów to wyjątkowo mocne działanie tej odmiany, która działa jak rasowa Indyjka – dosłownie przykleja do fotela niczym klej.

Do sądu przez nazwę

W każdym razie, jak to bywa w Stanach Zjednoczonych, nie obyło się bez procesu sądowego właśnie przez te zapożyczenie nazwy. Firma Gorilla Glue Co. pozwała GG Strains LLC o wykorzystanie ich nazwy handlowej.

Gorilla Glue odmiana konopi

Gorilla Glue odmiana konopi

Nie podobało się jej kojarzenie ich firmy z konopiami i marihuaną. Poza tym, również w tej branży od kiedy tylko stała się ona legalna obowiązują normy fair play w zakresie brandingu. Jak stwierdził ich prawnik, firma GG Strains celowo wykorzystała nazwę w celu osiągnięcia korzyści, ale również wykorzystywała renomę i reputację firmy.

Jak to wszystko się skończyło? GG Strains musiało zmienić nazwę swoich odmian, oraz dostało zakaz jej dalszego wykorzystywania. Słynne odmiany Gorilla Glue (obecnie jest ich już 5) zmieniły nazwy na GG (1-5).

Nasiona Gorilla Glue 4 sklep

Top Gorilla Glue 4

Gorilla Glue #4 częściej nazywany jest Original Glue. Najnowsza odmiana, została natomiast nazwana New Glue, jednak nazwa Gorilla Glue tak bardzo „przykleiła” się do genetyki, że niektórzy wciąż jej używają.

Od hermy do legendy, czyli jak powstała Gorilla Glue?

Pewnie wielu z was zdziwi się, gdy powiem wam, iż Gorilla Glue powstała zupełnie przez przypadek. A więc w ogrodzie pewnego amerykańskiego growera o imieniu Joesy Whales jedna z uprawianych przez niego odmian okazała się hermafrodytą, czyli obojnakiem.

Odmiana ta to Chem Sis, która przypadkowo zapyliła odmianę Sour Dubb niszcząc przy okazji całe jego zbiory. Joesy podłamany stratą plonu nawet przez chwilę nie pomyślał, że nasiona z zapylonego przez hermę suszu mogą być cokolwiek warte.

Gorilla Glue odmiana marihuany mocna

Gorilla Glue odmiana marihuany

Jednak 2 lata później, jego przyjaciel Mardogg postanowił wysiać trochę nasion z zapylonego suszu. Ku jego zdumieniu wyrosło z nich kilka całkiem konkretnych roślin, z czego fenotyp oznaczony numerem #4 okazał się najlepszy.

To właśnie była słynna Gorilla Glue#4 zwana teraz jako Original Glue. Klon niesamowicie szybko zdobył sławę i popularność dzięki swojej wyjątkowej jakości.

Charakterstyka odmiany

Gorilla Glue #4 to hybryda Indica-Sativa o dość szczupłej budowie. Rośnie dość wysoka, a jej liczne odgałęzienia są długie i chude. Zdecydowanie wymagają podparcia by nie łamały się pod swoim ciężarem.

Topy są mocno zbite i mocno pokryte grubą warstwą żywicy. Również liście przytopowe, a nawet część wiatrakowych gęsto pokrywają trichomy. Gorilla od Dinafem to świetna odmiana w kontekście ekstrakcji, dzięki tak dużej ilości żywicy zwrot przy produkcji koncentratów może sięgać nawet 33%, czyli aż 1/3 masy suszu.

Topy Gorilla Glue 4

Topy Gorilla Glue 4

Bardzo mało odmian pozwala na taką wydajność, dlatego Gorilla Glue jest szczególnie ceniona przez ekstraktorów. Bardzo lubiany jest też jej smak i zapach, mocny dieslowy aromat miesza się z ziemistymi, kwaśnymi i sosnowymi nutami. Smak jest równie intensywny z naciskiem na dieslowo-ziemiste aromaty.

Działanie świetnie relaksuje i odpręża. W większych ilościach powoduje silny efekt „stoned” i twardy głęboki sen. Lubiana jest również przez osoby borykające się z wszelkiego rodzaju bólami. Zdecydowanie posiada szerokie zastosowanie medyczne.

Uprawa Gorilla Glue

Uprawa Gorilla Glue nie sprawia większych kłopotów jednak warto pamiętać o paru aspektach. Po pierwsze, zapach – odmiana ta wymaga naprawdę dobrego filtra węglowego. Zapach jest bardzo intensywny, ciężki i bardzo charakterystyczny, od razu wiadomo co jest jego źródłem.

Po drugie, Gorilla Glue wymaga solidnego wsparcia podczas kwitnienia. Świetnie sprawdza się siatka, kijki bambusowe lub klatki do pomidorów. Uprawiana bez podparcia szybko zacznie się łamać pod własnym ciężarem.

Jej topy nie są szczególnie duże, jednak bardzo zbite i ciężkie. Dla przykładu odmiana automatyczna Gorilla Glue AUTO od Fast Buds mimo sporej ilości genów Indica lubi rosnąć intensywnie w górę, co warto mieć na uwadze wcześniej, zanim zacznie przerastać growboxa. Warto zachować umiarkowanie w nawożeniu, ponieważ odmiana ta szczególnie źle znosi nadmiar nawozów, a nie jest szczególnie żarłoczna.

Źródła

Uprawa oraz posiadanie konopi indyjskich jest w Polsce zakazane i zagrożone karą grzywny oraz karą pozbawienia wolności. Redakcja nie nakłania do uprawy konopi oraz nie ponosi odpowiedzialności za tego rodzaju działania. Powyższy artykuł został opublikowany wyłącznie w celu edukacyjnym
Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (m.in. teksty, zdjęcia) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.).

Zobacz inne wpisy z kategorii: Wiedza