Top odmiany Green Crack uprawa

Green Crack – euforyczna Sativa

Michał Bania

Green Crack to bardzo popularna w Kalifornii odmiana marihuany. Jej charakterystyczna nazwa co prawda kojarzy się z popularnym narkotykiem, jednak nie ma się czego obawiać. Mimo groźnej nazwy Green Crack nie ma nic wspólnego z twardymi narkotykami. To wspaniała hybryda o delikatnej przewadze genów Sativa. Słynie ze wspaniałego, energetycznego i euforycznego działania, od którego wzięła się jej nazwa. Czemu jest tak lubiana i popularna? Zapraszam do przeczytania artykułu!

Genetyka Green Crack

Green Crack to hybryda o niewielkiej przewadze genów Sativa. Została stworzona przez skrzyżowanie specjalnej selekcji Skunk#1 z 1989 roku od Super Sativa Seeds Club i nieznanej odmiany Indica.

Niektóre źródła mówią, iż ową odmianą Indica była wyselekcjonowana roślina Afghani. Twórcą tej odmiany jest grower Cecil C. Oryginalnie nazwał ją Cush, jednak jak podaje wiele źródeł nazwę Green Crack wymyślił Snoop Dogg w nawiązaniu do jej euforycznego działania.

Właściwości Green Crack

Działanie odmiany Green Crack jest silnie euforyczne, dodające energii i powodujące silne uczucie szczęścia. To właśnie przez sposób w jaki Green Crack działa został nazwany w taki a nie inny sposób. Jest to świetna odmiana konopi na imprezę, pozwoli na świetną zabawę bez uczucia zmęczenie i zamulenia.

Green Crack odmiana marihuany nasiona

Top odmiany Green Crack

Ponadto jest to dość mocna odmiana, zawartość THC średnio wacha się w przedziale 18-20%. Użytkownicy medyczni bardzo chwalą sobie tę odmianę przy dolegliwościach takich jak chroniczne zmęczenie, depresja, nudności oraz niepokój.

Aromat i smak odmiany Green Crack określane są jako owocowe z domieszką kadzidła i drewna cedrowego. W zapachu wyczuć można owoce cytrusowe, mango, a także ananas. Dobrze wyczuwalne są także nuty skunkowe odziedziczone po Skunk#1. Podsumowując, Green Crack to pełna smaku odmiana, która powinna dogodzić niemal każdemu koneserowi konopi.

Uprawa odmiany Green Crack

Green Crack to prosta w uprawie odmiana, z którą poradzi sobie nawet największy nowicjusz. Daje duże, komercyjne plony na poziomie 400-600g/m2 podczas uprawy indoor. W cieplejszym, śródziemnomorskim klimacie możliwa jest również uprawa outdoor, wówczas możemy spodziewać się plonu wynoszącego kilkaset gram z jednej rośliny.

Green Crack lubi każdy rodzaj treningu, jednak najlepsze rezultaty osiągniemy decydując się na SOG lub topping. Jego otwarta struktura pozwala na dobrą penetrację światła w dół poszycia. Topy tej odmiany są mocno zbite, jasno-zielony kolor mocno kontrastuje z intensywnie pomarańczowymi włoskami. Duża ilość żywicy dodatkowo wpływa na jej świetny wygląd.

Odmiana ta lubi być dobrze karmiona, dlatego powinniśmy pamiętać o regularnym nawożeniu. Odmiana marihuany Green Crack to świetny wybór dla growerów uprawiających zarobkowo, poza dużym plonem wysokiej jakości, Green Crack oferuje również krótki okres kwitnienia wynoszący 60-65dni. Pozwala to na wielokrotne zbiory w ciągu roku.

Nasiona Green Crack

Nasiona Green Crack dostępne są w ofercie kilku producentów. Osobiście polecam nasiona feminizowane Green Crack od Humboldt Seeds Organization. Seedbank ten cieszy się renomą i uznaniem wśród growerów, a ich Green Crack to prawdziwa wisienka na torcie.

Green Crack Humboldt Seeds Organization

Dostępne są one w opakowaniach 3, 5, 10 oraz 25 nasion. Jeśli chciałbyś spróbować uprawy automatycznie kwitnącej wersji Green Crack warto wybrać też Green Crack Auto od Fast Buds. Ten producent nasion marihuany specjalizuje się w nasionach automatów.

Źródła:

Uprawa oraz posiadanie konopi indyjskich jest w Polsce zakazane i zagrożone karą grzywny oraz karą pozbawienia wolności. Redakcja nie nakłania do uprawy konopi oraz nie ponosi odpowiedzialności za tego rodzaju działania. Powyższy artykuł został opublikowany wyłącznie w celu edukacyjnym
Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (m.in. teksty, zdjęcia) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.).