DNA genetics nasiona farma Crockett

Historia marki DNA Genetics

Michał Bania

Początek DNA Genetics datowany jest na rok 2003, gdy dwaj bracia – Don i Aaron przylecieli z Kalifornii do Amsterdamu mając jedynie trochę pieniędzy na start i stworzenie klona OG LA Affie, który dał początek jednej z ich najsławniejszych odmian nasiona marihuany – LA Confidential. DNA Genetics w ciągu ostatnich 15 lat rozwinęli się do tego stopnia, że można nazwać ich jednym z największych i najbardziej profesjonalnych seedbanków na świecie. DNA Genetics zasłynęło z tworzenia wysokiej jakości odmian marihuany, które nie tylko posiadły dużą moc, ale również wyjątkowy smak i zapach który był dla DNA Genetisc priorytetem. Ale jak do tego wszystkiego doszło? Zapraszam do zapoznania się z ich historią. 

Gdy w 2003 roku Don i Aaron przylecieli z Kalifornii do Amsterdamu, byli nieco zawiedzeni jakością tamtejszego zioła. Nie dziwi mnie to ponieważ Kalifornia, z której pochodzili, na całym świecie słynie z najlepszej jakości marihuany jaką możemy sobie wyobrazić. Jednak w Amsterdamie znaleźli się oni nieprzypadkowo…

Ze względu na holenderskie prawo mogli oni legalnie otworzyć seedbank, który był ich marzeniem nieosiągalnym w tamtym czasie w Kalifornii. Nazwa DNA wzięła się od ich imion, i oznacza Don And Aaron, poza tym genetyka pestek marihuany opiera się głównie na kodzie genetycznym DNA, więc nazwa idealnie pasuje firmie zajmującą się genetyką konopi. Wraz z nimi do Amsterdamu przyleciał klon, OG LA Affie – słynna odmiana wywodząca się z Los Angeles.

dr Bania i Aaron DNA Genetics

Ja i Aaron z DNA Genetics 😉

Klon ten dał początek ich pierwszej odmianie – LA Confidential. Odmiana ta powstała dzięki skrzyżowaniu LA Affie ze specjalnie wyselekcjonowanym Afghani. LA Confidential niemal od razu zaczęło wygrywać Cannabis Cup’y i bardzo szybko stało się jednym z najpopularniejszych odmian marihuany sprzedawanej w holenderskich coffee shopach.

DNA Genetics – nagroda za nagrodą

Wraz z ilością odmian w arsenale DNA Genetics i zdobywanymi licznymi nagrodami rosła popularność tego holenderskiego seedbanku. Na chwilę obecną mają oni na koncie około 150-200 zdobytych nagród w konkursach na całym świecie. Zdobyli nagrody od undergroundowych, po te najbardziej prestiżowe jak np. High Times Cannabis Cup.

Nic więc dziwnego w tym, że jedna z najpopularniejszych i najbardziej uznanych na świecie odmian konopi to właśnie odmiany stworzone przez DNA Genetics. Odmiany takie jak LA Confidential, Tangie, Kosher Kush, Lemon Skunk, Skywalker Kush czy Chocolope już na zawsze wpisały się w konopną historię i będą kojarzone z ziołem z najwyższej półki.

Don i Aaron w przeciwieństwie do innych breederów nie skupiają się bowiem na mocy, a na smaku swoich odmian. Selekcjonują najlepiej smakujące rośliny a nie te z najwyższą zawartością THC, bo jak uważają, to czy zioło nam smakuje czy nie, ma główne znaczenie czy polubimy daną odmianę. Poza tym terpeny, czyli związki zapachowe, w głównej mierze wpływają na to w jaki sposób działa na nas susz.

Trudno się z nimi nie zgodzić, w obecnych czasach bardzo trudno o słabą marihuanę, większość obecnie uprawianych odmian ma bardzo wysoką zawartość THC, jednak często brakuje im właśnie smaku. Oczywiście nie znaczy to, że odmiany DNA są słabe, dużo z nich to typowe jednomachowe killery, jednak równocześnie są to odmiany nr. 1 w kategorii smaku i zapachu.

Najlepsze odmiany marihuany od DNA Genetics

Praktycznie każda odmiana z repertuaru DNA Genetics zalicza się do tak zwanej górnej półki. Posiadają oni w swojej ofercie kilka odmian, które są lepsze niż wszystko inne, odmian które zostały docenione na całym świecie, odmian, które staną się twoimi ulubionymi już po pierwszym buchu. Jeśli chcesz spróbować czegoś od DNA koniecznie musisz zacząć od:

  • Tangie – DNA Genetics/Reserva Privada – absolutny klasyk, hybryda o przewadze genów Sativa znana ze swojego cytrusowego, mandarynkowo-pomarańczowego smaku.
  • LA Confidential – Indica znana ze swojego smaku i brutalnej mocy. Jeśli szukasz odmiany o działaniu nasennym lub przeciwbólowym to dobrze trafiłeś.
  • Kosher Kush – nazywany również Jews Gold, świetna Indica o mocnym działaniu i smaku typowym dla odmian Kush.
  • 24k Gold – krzyżówka między Tangie i Kosher Kushem – warta więcej niż złoto. Smaczna, mocna idealnie zbilansowana hybryda Sativa – Indica.
  • Chocolope – głównie Sativa, znana ze swojego delikatnie czekoladowego smaku i działania typowego dla dobrej Sativy.
  • Lemon Skunk – Cytrynowa odmiana Skunka o świetnym smaku, dużej mocy i komercyjnym plonie. Zbite, mocno żywiczne topy produkowane są szybko i w dużej ilości.

Kolaboracja DNA Genetics z Crockett Family Farms

W 2008 roku w Amsterdamie Don i Aaron poznali Dave’a Crockett’a, Kalifornijskiego growera i breedera, którego rodzina w całości zaangażowana jest w konopny biznes. Crockett jest trzecim pokoleniem w rodzinie uprawiającym marihuanę i genetyka jaką posiada bardzo zainteresowała rodzeństwo, które niemal natychmiast podjęło bliższą współpracę z Creckett Family Farms.

DNA Genetics w zamian za dostęp do genetyki, pomogli Crockettowi trafić do szerszej publiczności i rozkręcić jego własny seedbank. Crockett dał im natomiast możliwość poszerzenia swojej oferty o np. legendarną Tangie (dawniej Tangerine Dream), wyjątkową odmianę o bardzo charakterystycznym smaku i zapachu, który był cytrusowy i dominowały w nim mandarynki i pomarańcze.

Hybryda ta, między Cali O i Skunkiem miała około 70% genów Sativy przez co jej działanie było euforyczne i kreatywne, a nie do podrobienia smak i zapach sprawiał, że ludzie wręcz się w niej zakochali. Szczególnie dobrze sprawdzała się ta odmiana w produkcji koncentratów, dzięki swojej wyjątkowo dużej zawartości terpenów.

 

 

Współpraca z Crockett’em szła tak dobrze że Don,  Aaron i Crockett wspólnie łączyli siły również przy innych projektach, kolejnym z nich była firma konsultingowa DAD Consultancy. DAD Consultancy powstało z inicjatywy Dona, Aarona, Crocketta oraz jego rodziny, a także kilku innych zaprzyjaźnionych z nimi osób i firm.

DAD prowadzi usługi takie jak: konsulting w zakresie uprawy, projektowanie i budowa komercyjnych obiektów takich jak szklarnie, suszarnie, laboratoria, ekstrakcyjne i wiele innych – od drobnostek, po projekty warte miliony dolarów. Dzięki wysoce doświadczonemu zespołowi praktycznie nie ma dla nich wyzwań. Trudno sobie wyobrazić lepszy przebieg wydarzeń, jednak to nie koniec ich przygody.

Zaangażowanie DNA Genetics w Loud Pack Farms

Najnowszy projekt, w który zaangażowane jest DNA Genetics to Loudpack Farms. Loudpack Farms powstało dzięki połączeniu sił, wiedzy i doświadczenia kilku firm z branży konopnej, które są liderami w swojej dziedzinie. Firmy zaangażowane w te przedsięwzięcie to między innymi DNA Genetics, Crockett Family Farms, N3xtGeneration Greenhouse, Greenwolf Dispensary czy Vital Garden Supplies.

Plantacja medycznej marihuany Loudpack DNA Genetics

Plantacja medycznej marihuany Loudpack DNA Genetics

Celem Loudpack Farms jest dostarczenie najwyższej jakości organicznie uprawianej marihuany i jej przetworów do użytkowników medycznych oraz rekreacyjnych. Obiekt znajduje się w Greenfield w Kalfornii i składa się z 8 szklarni o łącznej powierzchni niemal 10 000 metrów kwadratowych oraz budynku, w którym odbywa się suszenie, przetwórstwo i pakowanie marihuany o powierzchni 4600m2. Całkiem duża farma, jednak nic dziwnego – po legalizacji marihuany w Kalifornii popyt jest duży.

Na tej farmie Don i Aaron również robią swoje nasiona marihuany DNA Genetics, korzystając z dużej powierzchni uprawy mogą oni bez przeszkód robić selekcję najlepszych osobników spośród naprawdę ogromnej ilości roślin. Niestety 23 czerwca 2017 roku 5 z 8 szklarni spłonęło w pożarze spowodowanym najprawdopodobniej przez niedopałek papierosa. Szczęście, że nikomu nic się nie stało, jednak straty spowodowane pożarem wyniosły ok. 15 milionów dolarów.

Farma Loudpack pożar szklarni

Pożar szklarni na farmie Loudpack

Tweed, czyli współpraca DNA Genetics z korporacją

Don i Aaron dzięki swojej pasji, wiedzy i doświadczeniu w branży zostali zwerbowani przez największą na świecie korporację zajmującą się uprawą medycznej marihuany – Canopy Growth, a dokładnie jedną z firm działających pod skrzydłem CG czyli Tweed.

DNA Genetics medyczna marihuana Tweed

Medyczna marihuana Tweed DNA Genetics

Korporacja kupiła od nich wysokiej jakości genetykę i korzystała z pomocy DAD Consultacy podczas rozwijania swojego projektu. Nikt nie ma większej wiedzy od pasjonatów, którzy niemal całe swoje życie poświęcili uprawie na małą, średnią i dużą skalę. Dla Dona i Aarona była to natomiast okazja by jeszcze bardziej podnieść swoje znaczenie i pozycję w branży.

DNA Genetics i B-real w filmach Pimp My Grow

Rodzeństwo wystąpiło również w odcinku „Smokebox” prowadzonego przez rapera z zespołu Cypress Hill – B-real’a, rapera, który od zawsze kojarzony jest z marihuaną. B-real’a wraz z Donem i Aaronem łączy wieloletnia znajomość, nic w tym dziwnego – mało co łączy ludzi lepiej niż wspólny joint 🙂 Jak stwierdził B-Real, to był najbardziej zadymiony odcinek w historii!

 

 

Następnie B-Real i DNA Genetics wpadli na całkiem ciekawy pomysł – program „Pimp My Grow”. Pimp My Grow to seria filmów, w której Don i Aaron wraz z raperem pomagają wybranym ludziom w „odpicowaniu ich uprawy”. Zapowiada się całkiem ciekawe show!

Źródła:

Uprawa oraz posiadanie konopi indyjskich jest w Polsce zakazane i zagrożone karą grzywny oraz karą pozbawienia wolności. Redakcja nie nakłania do uprawy konopi oraz nie ponosi odpowiedzialności za tego rodzaju działania. Powyższy artykuł został opublikowany wyłącznie w celu edukacyjnym
Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (m.in. teksty, zdjęcia) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.).