Faza po haszyszu

Jak długo trwa faza po haszyszu?

autor: nasionamarihuany.pl

Jak faktycznie działa haszysz? Ile może wynieść czas trwania haju po haszyszu? Czy działanie i czas trwania fazy jest podobny jak po spożyciu marihuany? O tym jaki jest wpływ marihuany oraz haszyszu dowiecie się właśnie z tego artykułu.

Konopie indyjskie, a haszysz

Haszysz, jak wiadomo, wytwarza się z żywicy kwiatów konopi indyjskich (Cannabis Sativa, Cannabis Indica). Bogate w żywicę i THC konopie indyjskie to właśnie baza dla haszyszu. Podobnie jak palisz marihuanę, możesz palić haszysz z fajki, bonga albo go waporyzować. Hasz może być też dodatkiem do produktów spożywczych.

Haszysz

Posiadanie haszyszu jest w Polsce nielegalne tak jak w przypadku marihuany. Haszysz tak jak konopie indyjskie ma działanie psychoaktywne. Ma na to wpływ wysoka zawartość THC.

Ile haszu na pierwszy raz?

Haszysz, jak już informowaliśmy jest wytwarzany ze sprasowanej żywicy kwiatów konopi indyjskich. Jest to taka skondensowana wersja marihuany, chroniona przez niszczącym działaniem słońca. Utrzymująca się w konopnej żywicy woda sprawia, że haszysz jest mocniejszy i zachowuje wysokie stężenie THC.

Ile można zapalić haszyszu za pierwszym razem. Nie ma na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi, bo na każdego może on zadziałać inaczej. Tak jak faza po marihuanie, faza po haszyszu jest indywidualną kwestią.

Haszysz działanie na organizm

Warto za pierwszym razem zachować umiar. Za duże ilości haszyszu zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych palaczy mogą wywołać skutki uboczne takie jak min. dolegliwości żołądkowe.

Jak długo trzyma haszysz?

Pierwsze efekty działania THC po zapaleniu haszyszu możemy już odczuwać po 15 minutach. Faza po haszyszu, podobnie jak po marihuanie trwa ok. dwie lub trzy godziny.

Palenie haszyszu przez lufkę

Chociaż haszysz ma mimo wszystko mocniejsze działanie psychoaktywne od marihuany, a nawet pobudzające i często w początkowej fazie po jego zajaraniu wpadniemy w euforię i ekstazę. Nie powinno nas zdziwić również to, że będziemy chcieli uprawiać aktywność fizyczną.

Haszysz może też dłużej od marihuany pozostawać w organizmie i ustanie fazy wymaga po prostu więcej czasu. Po euforii i ekstazie może się też pojawić większe uczucie ociężałości niż po marihuanie.

Uprawa oraz posiadanie konopi indyjskich jest w Polsce zakazane i zagrożone karą grzywny oraz karą pozbawienia wolności. Redakcja nie nakłania do uprawy konopi oraz nie ponosi odpowiedzialności za tego rodzaju działania. Powyższy artykuł został opublikowany wyłącznie w celu edukacyjnym
Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (m.in. teksty, zdjęcia) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.).