Faza po marihuanie, ile trwa?

Jak długo trwa faza po marihuanie?

autor: nasionamarihuany.pl

Marihuana służy zarówno do celów medycznych jak i rekreacyjnych. Ma działanie prozdrowotne, rozluźniające i przede wszystkim psychoaktywne. Jak zatem długo trwa faza po marihuanie i po jakim czasie odczuwamy jej działanie oraz jakie skutki konopie indyjskie mogą wywoływać? O tym dowiesz się z tego artykułu.

Właściwości marihuany

Konopie indyjskie czyli Cannabis Sativa czy Cannabis Indica to rośliny zawierające kannabinoidy. Oprócz  kannabidiolu CBD zawierają także  psychoaktywny związek organiczny THC. To właśnie on odpowiada za rozluźniające i psychoaktywne działanie marihuany.

Jeżeli palisz marihuanę to wiesz o co chodzi. A przy regularnym paleniu marihuany tolerancja organizmu na THC się zwiększa i czas trwania fazy i jej intensywność się skracają. Jak faktycznie długo trzyma marihuana po jej użyciu jest oczywiście zależne od indywidualnych predyspozycji organizmu.

Zazwyczaj pierwsze efekty obecności THC w organizmie odczujemy w przeciągu 10 do 30 minut od jej wypalenia. Same działanie psychoaktywne trwa ok. 2 godzin. Objawia się ono różnie, w zależności od odmian marihuany, których używamy.

Skręcanie jointa z marihuany

Zazwyczaj są to takie doznania jak stan rozluźnienia, błogości, radości, euforii, czy po prostu bardzo mocnego zamroczenia wiążącego się z wbiciem nas w fotel czy kanapę.

To tak zwane upośledzenie psychometryczne, które może trwać jeszcze po ustaniu charakterystycznych objawów po stosowaniu marihuany. Jednak długość fazy, jak już wspominaliśmy zależy od indywidualnych predyspozycji organizmu.

Niezależnie od tego, marihuana nie powoduje agresji tak jak spożyty alkohol. Również jej działanie nie wywołuje tylu szkód w organizmie co spożywanie alkoholu. W dużych ilościach wpływa on wręcz negatywnie na układ nerwowy. Poza tym naukowcy wskazują coraz to więcej prozdrowotnych właściwości konopi indyjskich, czego nie można już powiedzieć o alkoholu.

Skutki po spożyciu marihuany

Palenie marihuany oprócz rozluźnienia, stanu radości i euforii powoduje również dolegliwości żołądkowe zwane gastrofazą. Wygląda to zazwyczaj tak, że najpierw trzyma faza, a jakiś czas potem wchodzi gastrofaza, która oznacza zwiększony metabolizm.

Susz marihuany

Objawia się ona głodem, zwiększonym łaknienie i wręcz chęcią poznawania nowych smaków. Gastrofazę wywołuje psychoaktywny związek THC. U osób często palących marihuanę gastrofazy mogą się wiązać z tym, że zyskają więcej kilogramów. Z kolei dla tych, którzy cierpią na dolegliwości żołądkowe związane z brakiem apetytu gastrofaza może okazać się zbawienna.

Wykrywalność THC

THC w organizmie człowieka jest niemal tak samo łatwo wykrywalne jak alkohol. Jego zawartość można zidentyfikować zarówno w moczu jak i we krwi. Warto o tym wiedzieć, tym bardziej że posiadanie marihuany, a nawet niewinne palenie trawki jest w Polsce nielegalne i karalne.

Dziewczyny po zażyciu marihuany

Podsumowując, długość fazy po marihuanie to kwestia indywidualna i każde odurzenie może okazać się inne. Wszystko zależy od naszego organizmu, wypalonych ilości oraz odmian zioła, które stosujemy.

Uprawa oraz posiadanie konopi indyjskich jest w Polsce zakazane i zagrożone karą grzywny oraz karą pozbawienia wolności. Redakcja nie nakłania do uprawy konopi oraz nie ponosi odpowiedzialności za tego rodzaju działania. Powyższy artykuł został opublikowany wyłącznie w celu edukacyjnym
Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (m.in. teksty, zdjęcia) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.).