Seks po marihuanie

Jak marihuana wpływa na życie seksualne

autor: nasionamarihuany.pl

Jedni liczą na poprawę życia seksualnego, drudzy z kolei obawiają się, że z powodu palenia marihuany obniży się ich popęd seksualny, a jeszcze inni zastanawiają się czy zażywanie marihuany dotychczas pozytywnie wpłynęło na ich jakość życia seksualnego. Czy stosowanie konopi indyjskich poprawia doznania seksualne, a może pomaga w osiągnięciu orgazmu? Na te pytania znajdziecie odpowiedź w tym artykule.

Wpływ marihuany na popęd seksualny

Wielu naukowców jest zgodna co do tego, że nadużywania narkotyków może negatywnie wpływać na na popęd seksualny. Podobne zdania naukowców pojawiają się w kwestii wpływu marihuany na życie seksualne.

Seks

Są jednak badania, które zaprzeczają tym teoriom. Przeprowadzili je w 2017 roku naukowcy z Uniwersytetu Stanforda w Kalifornii.

Testom poddano 5o tysięcy osób w wieku od 24 do 45 lat. Autorzy badania wykazali, że działanie marihuany większej liczbie osób testowanych dawało większą satysfakcję seksualną i częstsze osiągnięcie orgazmu.

Również zażywanie marihuany pozytywnie wpłynęło na więcej o ponad 20 proc. kontaktów seksualnych niż u osób, które nie były po zażyciu marihuany.

Liść marihuany

Podobne wnioski przyniosło również badanie przeprowadzone w 2020 roku, którego wyniki zostały opublikowane na łamach The Journal of Sexual Medicine.

Seks po marihuanie

Jaki wpływ palenie marihuany może mieć zatem na jakość seksu? Jak się okazuje inny jest wpływ konopi indyjskich na kobiety niż na mężczyzn. Jest to kwestia, która mocno zainteresowała naukowców.

W przypadku kobiet, konopie indyjskie – zdaniem naukowców – powodują większą euforię, a także kilka efektów ubocznych takich jak m.in. szybsze bicie serca czy uczucie niepokoju. Wpływ na to mogą, jak zgodnie twierdzą naukowcy, mogą mieć różnice w budowie układu endokanabinoidowego kobiet i mężczyzn.

Doznania po paleniu marihuany

U mężczyzn z kolei, używanie marihuany – jak zauważa część naukowców – może wydłużyć stosunek seksualny.

Wszystko dlatego, że między innymi CBD obniża ciśnienie krwi oraz rozluźnia naczynia krwionośne. W efekcie stosowanie marihuany przez panów może bardzo korzystnie wpłynąć na życie seksualne.

Warto jednak pamiętać o tym, że paląc marihuanę w większych ilościach można osiągnąć odwrotny efekt – czyli obniżenie ochoty na seks.

Uprawa oraz posiadanie konopi indyjskich jest w Polsce zakazane i zagrożone karą grzywny oraz karą pozbawienia wolności. Redakcja nie nakłania do uprawy konopi oraz nie ponosi odpowiedzialności za tego rodzaju działania. Powyższy artykuł został opublikowany wyłącznie w celu edukacyjnym
Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (m.in. teksty, zdjęcia) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.).