Jak zrobic growbox

Jak zrobić growboxa?

autor: nasionamarihuany.pl

Growbox to coraz bardziej popularne rozwiązanie do uprawy roślin w warunkach mieszkania czy domu. Można w nim przez cały rok hodować warzywa, owoce i zioła. Growbox jednak to przede wszystkim sprawdzone i skuteczne rozwiązanie, dzięki któremu uprawa marihuany w warunkach indoor będzie miała odpowiednie warunki i przyniesie nam obfite plony.

Czym jest growbox?

Growbox to nic innego jak profesjonalny namiot do uprawy roślin w warunkach domowych. Jego największą zaletą jest to, że uprawa w nim może trwać przez cały rok.

Oprócz tego growbox umożliwia to, że możemy kontrolować temperaturę, a wykorzystane w nim lampy led, otwory wentylacyjne i ogrzewanie stwarzają warunki do uprawy konopi przynoszące naprawdę świetne wyniki.

Uprawa indoor w growboxie to również świetne rozwiązanie, żeby kontrolować fazy wzrostu co sprawi, że uprawa konopi indyjskich będzie pomyślna i przyniesie nam obfite plony.

Growbox

W odróżnieniu od uprawy „pod chmurką” możemy w pełni kontrolować temperaturę, jak również światło potrzebne do fazy wzrostu czy fazy kwitnienia, także wilgotność powietrza.

Dodatkowo uprawa marihuany w growboxie będzie bezpieczniejsza niż w warunkach outdoor, dzięki temu, że zachowamy dyskrecję hodując konopie indyjskie w domu, a także zniwelujemy intensywne zapachy roślin poprzez zastosowanie filtrów węglowych.

Potrzebne do tego będą również odpowiednie przewody wentylacyjne, jak również optymalny system wentylacji.

Jak zbudować growboxa?

Na polskim rynku dostępne są gotowe growboxy. Można je nabyć zarówno w sklepach internetowych, jak i stacjonarnych.

Oferta namiotów do uprawy konopi i oczywiście innych roślin jest bardzo bogata. Dostępne są zarówno małe growboxy o powierzchni 1 metra kwadratowego, bo naprawdę duże, pod kątem uprawy dużej ilości roślin.

Oczywiście growboxa możemy zbudować samodzielnie domowymi sposobami. Potrzebne narzędzia do tego również powinien mieć każdy w swoim domu.

Do stworzenia growboxa potrzebny jest growroom, w którym będzie odpowiednie oświetlenie, wentylacja i podłoże. Może to być kredens, szafa, a nawet cała powierzchnia pokoju czy strychu, jeśli mamy na to odpowiednie warunki lokalowe.

Jak przygotować growbox

Można także zbudować zamkniętą komorę lub namiot, w którym będzie prowadzona uprawa roślin. Konieczne jest oczywiście źródło prądu pod kątem oświetlenia, ogrzewania, a także systemu wentylacji.

I tu podstawowa zasada – im więcej źródeł światła, tym więcej wiatraków będziemy potrzebować do wentylacji.

Jak wiadomo duża ilość oświetlenia, do którego wykorzystamy lampy led czy lampy mh będzie nie tylko podkręcać w górę temperaturę, ale również przyczynić się do utraty wilgotności powietrza, co nie będzie korzystne dla roślin.

Dlatego warto również pomyśleć o takim urządzeniu jak nawilżacz powietrza. Sama budowa growboxa nie jest skomplikowana.

Znacznie więcej energii będziemy musieli włożyć w jego wyposażenie, takie jak właśnie oświetlenie, wentylacja oraz systemy ogrzewania i nawilżania.

Wszystko to oczywiście jest również dostępne na rynku w sklepach oferujących growboxy i ich dodatkowe wyposażenie.

Uprawa oraz posiadanie konopi indyjskich jest w Polsce zakazane i zagrożone karą grzywny oraz karą pozbawienia wolności. Redakcja nie nakłania do uprawy konopi oraz nie ponosi odpowiedzialności za tego rodzaju działania. Powyższy artykuł został opublikowany wyłącznie w celu edukacyjnym
Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (m.in. teksty, zdjęcia) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.).