Zdrowotna maść z konopi

Jak zrobić maść z marihuany?

autor: nasionamarihuany.pl

Lecznicza maść konopna jest skutecznym środkiem pozwalającym odczuć pacjentom w miejscu jej aplikowania wszelkie prozdrowotne właściwości kannabinoidów. Działa ona nie tylko przeciwbólowo, rozluźniająco, ale także zwalcza wszelkie podrażnienia skóry. To skuteczny środek na obolałe mięśnie i stawy, jak również na hemoroidy czy przewlekłe zapalanie krtani. Jak zatem zrobić leczniczą maść z marihuany? Więcej dowiecie się z tego artykułu.

Maść z marihuany – lecznicza moc konopi

Zamiast chemicznych składników, które znajdują się w wielu kremach, maściach oraz produktach kosmetycznych i często są szkodliwe dla skóry, konsumenci coraz częściej wybierają naturalne kosmetyki. Wśród niech jest coraz więcej produktów z konopi, w tym produktów z prozdrowotnym kannabidiolem CBD w składzie.

Chociaż na rynku jest coraz więcej kremów i maści z konopi, to tego typu produkty możemy zrobić samodzielnie, domowymi sposobami. Do ich produkcji bazą może być tłuszcz taki jak na przykład olej kokosowy, olej migdałowy czy olej jojoba.

Maść z konopi

Jednak wykorzystując ten ostatni wymaga zwiększenia do 2/3 szklanki ilości wosku pszczelego – składnika, który przyczyni się do tego, żeby maść konopna dobrze się zestaliła.

Niektórzy preferują także dodanie trochę masła shea, jednak wosk pszczeli w zupełności powinien wystarczyć. Zacznijmy jednak od początku.

Przepis na maść konopną

  • 1,5 szklanki oleju kokosowego
  • 1/3 szklanki oliwy z oliwek
  • 1/3 szklanki pastylek z wosku pszczelego (w opcji dla wegan może być wosk sojowy)
  • 10 g rozdrobnionych kwiatów konopi włóknistych lub konopi indyjskich, najlepiej jednak bogatych w CBD
  • kilka kropli olejku eterycznego

W tak zwanej kąpieli wodnej rozpuszczamy olej kokosowy i dodajemy kwiatostany konopi. Kąpiel wodna polega na tym, że ze do niedużego garnuszka trzeba wlać trochę wody, na którym trzeba następnie postawić żaroodporną lub metalową miskę.

Poziom wody w garnuszku nie powinien dotykać jej dna. Całość oczywiście stawia się na kuchenkę, doprowadzając wodę w garnuszku do wrzenia.

Kolejny krok to dodanie do miski 1,5 szklanki oleju kokosowego i 10 gramów zmielonych kwiatów konopi. Całość należy wolno podgrzewać w temperaturze 60 st. C, od czasu do czasu mieszając. Następnie trzeba dobrze wycisnąć susz konopny przez gazę lub chustkę serowarską.

Liść konopi

Również pastylki z wosku pszczelego oraz oliwę z oliwek należy podgrzewać na wolnym ogniu w kąpieli wodnej. Następnie olej kokosowy, bogaty w składniki konopi jako wyciśnięty wywar, dodajemy do podgrzanego wosku pszczelego oraz oliwy z oliwek.

Tak zmieszaną całość przelewamy do zamykanej puszki lub słoika. Następnie odstawiamy wywar na noc, w celu ostygnięcia i zgęstnienia. Nazajutrz mamy już gotowy, relaksujący balsam i to nie tylko do pielęgnacji skóry, ale także działający leczniczo na wszelkie podrażnienia, choroby skóry czy hemoroidy.

Decydując się na samodzielne zrobienie maści z konopi możemy uzyskać nawet lepszy produkt, niż te wysokiej jakości dostępne w aptekach i drogeriach.

Uprawa oraz posiadanie konopi indyjskich jest w Polsce zakazane i zagrożone karą grzywny oraz karą pozbawienia wolności. Redakcja nie nakłania do uprawy konopi oraz nie ponosi odpowiedzialności za tego rodzaju działania. Powyższy artykuł został opublikowany wyłącznie w celu edukacyjnym
Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (m.in. teksty, zdjęcia) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.).