Ataki paniki a marihuana

Jak zwalczyć atak paniki spowodowany marihuaną?

autor: nasionamarihuany.pl

Palenie marihuany może powodować ataki paniki. Jakie są przyczyny ataków paniki? Czy stosowanie medycznej marihuany poza tym, że jest korzystne, może prowadzić do zaburzeń lękowych i napadów paniki? A może terapia medyczną marihuaną może niwelować przyczyny ataków paniki i wspomagać leczenie ataków paniki?

Objawy bad tripu

Konopie indyjskie mogą oczywiście powodować ataki paniki, jednak tak zwany bad trip dotyczy napadów lęku tak naprawdę tylko o niektórych osób. Objawem ataku paniki są stany lękowe, a nawet paranoje.

Dzieję się tak dlatego, że psychoaktywny związek THC w konopiach indyjskich działa na układ nerwowy co jest przyczyną lęków. Objawy ataku paniki ich mogą mieć różne przyczyny. Doświadczają ataków paniki często osoby bardziej wrażliwe i mniej odporne na psychoaktywne działania THC.

Konopie na ataki paniki

Zazwyczaj jednak palacze marihuany odczuwają objawy rozluźnienia, radości i euforii. Skupmy się jednak na przypadku ataków paniki. Atak paniki pojawia się zazwyczaj po kilkunastu minutach od zapalenia marihuany, czasem trochę później.

Warto tu zwrócić uwagę na to, że lęk spowodowany marihuaną dotyczy zarówno pacjentów medycznej marihuany, jak i tych, którzy używają marihuany rekreacyjnie. Nie zmienia to faktu, że właściwości marihuany medycznej są przede wszystkim prozdrowotne i jest ona dostępna w polskich aptekach na receptę.

Medyczna marihuana korzystnie wpływa przy łagodzeniu objawów związanych z bólami, stanami zapalnymi, jak również łagodzi objawy choroby Parkinsona, lekoopornej padaczki, leczeniu zaburzeń snu czy też stwardnienia rozsianego.

Jak leczyć ataki paniki?

W przypadku pacjentów ataki paniki pojawią się rzadziej, niż u osób palących marihuanę rekreacyjnie. Być może dlatego, że medyczna marihuana jest dozowana przez pacjentów z umiarem, pod kontrolą lekarza przez co wyłącznie łagodzi objawy choroby, która jest leczona.

Palacze rekreacyjni często nadużywają konopi indyjskich i jak przeprowadzone badania sugerują, prawdopodobieństwo wystąpienia ataków lęku jest większe. Ataki paniki prowadzą często do paranoi, a niektóre badania sugerują, że mogą być przyczyną niektórych objawów choroby psychicznej i wielu zaburzeń psychicznych.

Panika a marihuana

W przypadku objawów ataku paniki trudno mówić tutaj o ich leczeniu. Ale można w trakcie ataków paniki spróbować nad nimi zapanować. W przypadku lęków czy objawów niepokoju po marihuanie warto po prostu zaakceptować to co się dzieje. Może się to oczywiście wydawać trudne, ale wystarczy spróbować głęboko oddychać i starać się nastawić pozytywnie do stanów lękowych.

Bad trip to tak naprawę złudzenie wywołane często stresem psychicznym oraz psychoaktywnym działaniem THC. Warto też palić konopie indyjskie w towarzystwie zaufanej i bliskiej osoby. Wówczas objawy ataków paniki czy też objawy bad tripu występują o wiele rzadziej.

Uprawa oraz posiadanie konopi indyjskich jest w Polsce zakazane i zagrożone karą grzywny oraz karą pozbawienia wolności. Redakcja nie nakłania do uprawy konopi oraz nie ponosi odpowiedzialności za tego rodzaju działania. Powyższy artykuł został opublikowany wyłącznie w celu edukacyjnym
Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (m.in. teksty, zdjęcia) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.).