Karma Genetics historia seedbanku

Karma Genetics – światowa czołówka breedingu

Michał Bania

Karma Genetics mimo iż nie należy do najpopularniejszych seedbanków na świecie, z pewnością może zostać nazwany jednym z lepszych w swoim fachu. Ten założony w 2008 roku w Holandii seedbank w ostatnich latach wygrał wiele konkursów, zdobywając szacunek i uznanie w społeczności growerów na całym świecie. Karma od lat pracuje jedynie z najlepszymi dostępnymi genetykami konopi, tworząc wyjątkowe odmiany i krzyżówki. Dzięki współpracy Karmy z innymi topowymi breederami powstało wiele świetnych kolaboracji. Jeśli szukasz koneserskiej jakości odmian, które odznaczą się ponadprzeciętną jakością Karma Genetics to seedbank którego nasiona musisz przetestować osobiście!

Początki

Karma pochodzi z Holandii i tam zaczęła się również jego przygoda z uprawą oraz breedingiem. Zaczął on od pracy w jednym z Amsterdamskich coffeshopów w 1996 roku by nieco później prowadzić lokalny growshop. Breedingiem Karma zaczął zajmować się w 2000 roku, by w 2008 roku oficjalnie założyć Karma Genetics.

Stało się to niedługo po wygraniu przez niego ICMag Cup w Amsterdamie. Od tego czasu Karma wygrał ze swoimi odmianami niezliczoną liczbę konkursów. Dzięki licznym kontaktom w Stanach Zjednoczonych Karma zaczął pracować z Amerykańską genetyką sporo wcześniej niż stała się ona popularna w Europie.

Rozwój Karma Genetics

Karma znany był w growerskim podziemiu na długo zanim założył swój Seedbank. Jednak po „wyjściu z ukrycia” szybko stał się bardzo rozpoznawalnym bankiem nasion. Growerzy cenią sobie nasiona od Karmy za wyjątkową stabilność, najlepszej klasy genetykę i pewność co z nich wyrośnie.

Karma wyspecjalizował się głównie w różnych wariacjach OG Kusha, ma na swoim koncie nawet kolaborację z Joshem D – growerem odpowiedzialnym za rozpromowanie OG Kusha w Kalifornii. Pracuje jednak z całym wachlarzem genetyki, w tym wyjątkowymi odmianami z rodziny Haze.

Wraz z rosnącą renomą, Karma zaczął współpracować z coraz to większą ilością breederów, a współpraca ta zawsze owocowała w prawdziwe perełki. Karma Genetics oferuje głównie nasiona regularne, jednak niektóre z odmian tego breedera dostępne są również jako nasiona feminizowane.

Proces powstawania nasion Karma Genetics

Karma Genetics jako jeden z nielicznych seedbanków, swoją pracę opiera głównie na nasionach regularnych. Nie ma tu drogi na skróty, nad swoimi odmianami Karma pracował długie lata by w końcu mogły wyjść na światło dzienne.

Dzięki klasycznemu breedingowi i pracy z regularnymi nasionami, odmiany konopi stworzone przez Karma Genetics są nadzwyczaj stabilne oraz mają mniejsze predyspozycje do hermienia w porównaniu do roślin z nasion feminizowanych. Jego odmiany i sposób w jaki powstają to prawdziwa sztuka breedingu.

Wszystko zaczyna się roślin rodzicielskich. Karma dobiera je do siebie tak, aby przewidywany efekt był zgodny z jego wizją co oczywiście nie zawsze się udaje. Nie wszystkie genetyki łączą się z sobą w taki sposób jaki breeder sobie zakłada na początku. Rośliny rodzicielskie to zazwyczaj klony pozyskane od innych breederów/growerów lub rośliny wyselekcjonowane ze stworzonych wcześniej przez Karmę nasion.

Karma Genetics odmiana White OG

Karma Genetics nasiona White OG

Rośliny przeznaczone na rodziców za każdym razem muszą wyróżniać się najlepszymi cechami zarówno hodowlanymi jak i jakością gotowych topów. Następnie Karma krzyżuje je między sobą przez kilka pokoleń, za każdym razem wybierając tylko osobniki o interesujących go cechach.

Proces ten kończy się w chwili gdy uzyskane nasiona przejawiają stabilność i pożądane cechy. W ten sposób Karma tworzy odmiany które są odzwierciedleniem jego wizji. Ten proces może trwać latami i nie zawsze kończy się sukcesem. Po testach nasion przeprowadzonych przez Karmę jeśli spełniają jego oczekiwania trafiają one do growerów-testerów.

To od ich ostatecznie zależy czy ostatecznie nasiona trafią do sprzedaży. Karma Genetics nigdy nie ukrywa przed światem dokładnej historii w jaki jego odmiany zostały stworzone. Cała historia powstania odmian Karmy jest w pełni transparentna co sprawia iż Karma Genetics to jeden z najbardziej godnych zaufania breederów.

Najlepsze odmiany Karma Genetics

Wszystkie nasiona marihuany Karma Genetics to nasiona o ponad przeciętnej jakości. Karma stworzył jednak kilka perełek które zasługują na wyróżnienie. Pierwszą z nich będzie Biker Kush, odmiana która znalazła się w katalogu Karma Genetics w 2010 roku.

Powstała ona dzięki skrzyżowaniu San Fernendo Valley OG Kush z Hell’s Angels OG. Jest to wyjątkowo ciężki, mocno paliwowy reprezentant rodziny Kush który przypadnie wielbicielom ciężkich Indyjek.

Następną odmianą którą można wymienić z czystym sumieniem w gronie najlepszych, będzie Headbanger – to ulubiona odmiana Karmy. Jest to krzyżówka Sour Diesel IBL x Biker Kush której kwaśno-paliwowy smak i aromat a także mocne działanie, otworzyły drzwi do zwyciężenia w wielu konkursach.

Headbanger Karma Genetics

Headbanger Karma Genetics

Na koniec muszę wymienić oczywiście Amnesia OG znaną również pod nazwą „Where is my bike?”. Jest to odmiana znana nie tylko ze swojej ogromnej mocy (może sprawić, że zapomnicie gdzie zaparkowaliście rower) ale także dobrego zwrotu przy produkcji koncentratów, sięgającego nawet 30%.

Nowości i odmiany nad którymi obecnie pracują

Obecnie Karma pracuje nad wieloma nowymi odmianami z których najważniejsze z nich to Southern A5 Haze oraz Sour Diesel BX2. Pierwsza z nich to klon pochodzący ze starego stocku Nevilla Shoenmakera, z czasów gdy zajmował się on breedingiem na terenie Holandii.

Zachowany dzięki Southern Haze Collective klon, posłuży do odtworzenia tej wyjątkowej odmiany w formie nasion. A5Haze to świetny reprezentant rodziny Haze z czasów gdy Holenderskie odmiany były uznawane za najlepsze na świecie. Długie stymulujące działanie i charakterystyczny nieco pikantny i odświeżający aromat Haze to cechy jakimi będzie się charakteryzowała ta odmiana.

Sour Diesel BX Karma Genetics

Sour Diesel BX Karma Genetics

Sour Diesel BX2 to wersja słynnego Sour D stworzona przez Karmę zawierająca i uwypuklająca wszystkie najważniejsze cechy tej legendarnej już odmiany. Intensywny, kwaśny, dieslowy zapach oraz świetne intensywne działanie, to najważniejsze cechy tej odmiany. Dobra produkcja powinna zadowolić również growerów komercyjnych chcących podnieść jakość swojego plonu.

Źródła:

Uprawa oraz posiadanie konopi indyjskich jest w Polsce zakazane i zagrożone karą grzywny oraz karą pozbawienia wolności. Redakcja nie nakłania do uprawy konopi oraz nie ponosi odpowiedzialności za tego rodzaju działania. Powyższy artykuł został opublikowany wyłącznie w celu edukacyjnym
Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (m.in. teksty, zdjęcia) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.).

Zobacz inne wpisy z kategorii: Wiedza