Kultura konsumpcji konopi

Kultura konsumpcji marihuany w różnych krajach świata

autor: nasionamarihuany.pl

Posiadanie marihuany w wielu krajach jest surowo karalne. Nie brakuje oczywiście państw, gdzie legalizacja marihuany umożliwia używanie jej w celach medycznych, a nawet dopuszcza palenie konopi dla celów rekreacyjnych oraz ich uprawę. Jak zatem wygląda konsumpcja marihuany w różnych krajach świata?

Jakie są różnice kulturowe w konsumpcji marihuany?

Co kraj to obyczaj, jednak konsumpcja marihuany, czy też różnice kulturowe w jej używaniu mocno się zacierają. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji.

Konopie indyjskie można palić na różne sposoby, waporyzować, czy dodawać do produktów spożywczych.

Kultura palenia marihuany

Oczywiście tam, gdzie konopie indyjskie nie są legalne nie można publicznie spacerować sobie z jointem, jednak w wielu krajach gdzie zalegalizowano marihuanę również nie jest dopuszczalne jej używanie w miejscach publicznych czy w obecności nieletnich.

W jakich krajach marihuana jest legalna i jak wpłynęło to na społeczeństwo?

O ile w Polsce posiadanie marihuany nawet w niewielkich ilościach grozi karą do 3 lat więzienia, to już medyczną marihuanę można od pięciu lat kupić w aptece na receptę.

Marihuana medyczna to skuteczny lek na stwardnienie rozsiane, lekooporne padaczki, bóle i skutki chorób nowotworowych. Rekreacyjne palenie marihuany jest jednak nad Wisłą całkowicie nielegalne.

Jak wiadomo w Holandii z konsumpcją marihuany nie ma problemu w wyznaczonych do tego coffe shopach. Dopuszczalne jest posiadanie do 5 gramów zioła, jednak posiadanie ilości znacznie powyżej tolerancji dla konopi w kraju tulipanów może grozić nawet konsekwencjami prawnymi.

Z drugi Amsterdam od lat uważana jest Barcelona. To jedno z miast w Unii Europejskiej, gdzie funkcjonują specjalne social cluby, w których można palić zioło.

Palenie marihuany na świecie

W Hiszpanii dopuszczalna jest też uprawa konopi indyjskich na własny użytek w prywatnej przestrzeni domu czy mieszkania. Wszystko za sprawą dekryminalizacji marihuany.

Częściowa dekryminalizacja funkcjonuje zresztą też w Niemczech, Czechach, jednak te kraje konsekwentnie dążą do legalizacji marihuany dla celów rekreacyjnych.

W Portugalii z kolei posiadanie marihuany, jej uprawa, używanie czy zakup to wykroczenie, za które podlega karze grzywny. Zatrzymana z ziołem osoba może też zostać skierowana na leczenie odwykowe, grozi jej też zakaz opuszczania kraju.

Krajem Unii Europejskiej, który konopie indyjskie dla celów rekreacyjnych zalegalizował jako pierwszy jest Malta.

Tu posiadanie marihuany, jej uprawa na własny użytek są legalne. Nie można jedynie palić zioła w miejscach publicznych.

Marihuana w kulturze popularnej – jak wpłynęła na sztukę, muzykę i filmy?

Ostatnie stulecie pokazuje, że konopie indyjskie miały duży wpływ na twórców muzyki i filmów. Jak wiadomo i muzycy, i słuchacze uważają, że THC potrafi zmienić doznania słuchowe i percepcję, wznosząc jednych i drugich na wyższy poziom.

Marihuana a palenie

W efekcie konopie indyjskie stały się integralną częścią tworzenia i kultury artystycznej. Były i są inspiracją dla muzyków jazzowych. Z kolei w muzyce reggae marihuana jak wiadomo jest fundamentalna.

Również w wielu produkcjach filmowych zioło było inspiracją. Czy potraficie sobie wyobrazić tworzenie Latającego Cyrku Monty Pythona bez konopi indyjskich? Również oglądanie tego potrafi być również sympatyczne pod wpływem zioła.

Uprawa oraz posiadanie konopi indyjskich jest w Polsce zakazane i zagrożone karą grzywny oraz karą pozbawienia wolności. Redakcja nie nakłania do uprawy konopi oraz nie ponosi odpowiedzialności za tego rodzaju działania. Powyższy artykuł został opublikowany wyłącznie w celu edukacyjnym
Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (m.in. teksty, zdjęcia) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.).