Legalizacja marihuany w Niemczech

Legalizacja marihuany w Niemczech: marihuana w doniczkach

autor: nasionamarihuany.pl

Niemcy chcą legalizacji marihuany i już w tym roku nie tylko sprzedaż marihuany, ale także posiadanie do 25 gramów marihuany, jak również uprawa maksymalnie trzech krzewów konopi indyjskich w warunkach domowych będzie możliwa, dzięki wejściu w życie projektu legalizacji marihuany.

Niemiecka legalizacja marihuany

Pomysły dotyczące legalizacji marihuany zrodziły się dwa lata temu i były jedną z obietnic wyborczych sprawującego władzę w Niemczech do dziś rządu Olafa Scholza. Temat legalizacji marihuany poruszano za Odrą już od dawna i jak widać konsekwentnie dążono i dąży się do tego celu.

Legalizacja marihuany

– Dotychczasowa polityka w sprawie marihuany się nie sprawdziła i dlatego rzecz wymaga zupełnie innego podejścia – powiedział minister zdrowia Karl Lauterbach (SPD).

O ile na receptę marihuanę medyczną w Niemczech można kupić od kilku lat, co więcej za Odrą są też uprawy, dzięki, którym jest sprawniejsza sprzedaż marihuany medycznej, o tyle teraz konopie indyjskie mają być dostępne w Niemczech szerzej, a plany projektu legalizacji przewidują również wprowadzenie kontrolowanej dystrybucji marihuany.

Projekt dotyczący marihuany

Zalegalizować konopie indyjskie, jak już informowaliśmy, było planowane w Niemczech od co najmniej dwóch lat. Niemcy zalegalizowali medyczną marihuanę już w 2017 roku (podobnie jak w Polsce).

Kolejnym krokiem, który postawił niemiecki rząd będzie swobodne używanie marihuany osobom, które nie są tylko pacjentami marihuany medycznej. Zatem legalizacja marihuany nadchodzi i jest niemal w zasięgu ręki. Jedna z ostatnich ustaw dotyczących marihuany ma umożliwić posiadanie do 25 gramów konopi indyjskich. Według planowanej legalizacji marihuany, będzie można w Niemczech też uprawiać konopie indyjskie na własny użytek.

Marihuana w Niemczech

Każdy obywatel w warunkach domowych będzie mógł uprawiać trzy krzewy konopi indyjskich w doniczce lub w ogrodzie. Jednak projekt ustawy ma na celu szersze wprowadzenie legalizacji marihuany i dystrybucję konopi indyjskich.

Dzięki legalizacji konopi indyjskich zostaną stworzone możliwości do powstawania Cannabis Social Clubs. Poszerzy do możliwości dotyczące używania marihuany oraz umożliwi szeroką sprzedaż marihuany. W Niemczech legalne ma być wówczas kupienie jako członek social clubu do 25 gramów marihuany dziennie, ale nie więcej niż do 50 gramów marihuany miesięcznie.

Polityka dotycząca marihuany

Dotychczas posiadanie narkotyków w Niemczech, w tym również marihuany było karalne. W tym roku jednak ma się to zmienić. Posiadanie marihuany i uprawa maksymalnie trzech roślin konopi indyjskich nie będzie już niczym nadzwyczajnym. Projekt ustaw jest już w Bundestagu. Na przegłosowanie legalizacji marihuany krytycznie patrzy część niemieckich polityków, jednak za nowym prawem głosować będzie większość, bo trzy partie rządowej koalicji oraz postkomuniści. Przeciwni są jedynie politycy CDU.CSU oraz AfD.

Uprawa oraz posiadanie konopi indyjskich jest w Polsce zakazane i zagrożone karą grzywny oraz karą pozbawienia wolności. Redakcja nie nakłania do uprawy konopi oraz nie ponosi odpowiedzialności za tego rodzaju działania. Powyższy artykuł został opublikowany wyłącznie w celu edukacyjnym
Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (m.in. teksty, zdjęcia) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.).