Malawi Cob Curring marihuana Afryka

Malawi – najmocniejsza dzika Sativa

Michał Bania

Odmiana Malawi znana także jako Malawi Gold, to legendarna odmiana landrace (czyli dzika odmiana występująca naturalnie na określonym obszarze) z małego Afrykańskiego kraju o tej samej nazwie. Jest to czysta Sativa o niesamowicie silnym, stymulującym, psychodelicznym działaniu. Uprawiana od lat przez rdzennych mieszkańców Malawi, jest głównym towarem eksportowym tego kraju. Dla wielu rolników z tego regionu uprawa konopi stanowi jedyne źródło utrzymania. To wszystko sprawia, że Malawi Gold jest tak niezwykła i wyjątkowa. Zatem czy można gdzieś kupić jej nasiona? Dowiesz się tego poniżej!

Obszar występowania

Odmiana konopi Malawi, jak nazwa wskazuje, występuje na terenie Malawi – małego kraju położonego we wschodniej Afryce. Dokładne jej pochodzenie nie jest do końca jasne, jednak prawdopodobnie została sprowadzona tam przez Arabskich handlarzy między X a XV wiekiem.

Odmiana ta jest uprawiana przez rdzennych mieszkańców i dla wielu z nich stanowi główne źródło utrzymania. Konopie traktowane są w tamtym obszarze jako lek i używka, ich uprawa i posiadanie nie są jednak legalne.

Malawi Cob Curring kolba marihuana

Dzika Malawi Cob Curring kolba

Obecnie oryginalna Malawi Gold jest coraz trudniejsza do znalezienia, ponieważ zastępowana jest hybrydami pochodzącymi z Europy. Coraz częściej wybierane są one na rzecz Malawi ze względu na szybszy okres kwitnienia i często większe plony.

Właściwości Malawi Gold

Malawi to jedna z najmocniejszych, jeśli nie najmocniejsza dzika odmiana konopi. Jej działanie jest bardzo mocne, stymulujące i bardzo psychodeliczne. Działanie utrzymuje się bardzo długo, około 4 godzin. Zawiera ekstremalnie dużą ilość THC.

Dla wielu palaczy zioło te jest zbyt mocne, potrafi wywoływać ataki paniki i przyspieszoną pracę serca. Za to dla weteranów będzie to prawdziwa wisienka na torcie. Idealna do wszelkich aktywności fizycznych lub działań wymagających kreatywności o ile tylko nie przesadzimy ze spaloną ilością.

Nie poleca się mieszania tej odmiany z alkoholem ani obsługiwania pojazdów mechanicznych pod jej wpływem. Smak i aromat Malawi są ciekawe, typowe dla wielu odmian Sativa. W profilu terpenowym dominuje cytrusowo-kadzidłowy aromat z nutami drewna i oleju. Przypomina on nieco zapach odmian Haze.

Uprawa Malawi Gold

Uprawa odmiany Malawi nie jest prosta. Jest to dość wymagająca odmiana, kapryśna pod względem nawożenia a także o dużych rozmiarach i długim okresie kwitnienia. Malawi kwitnie bowiem od 11  do nawet 14 tygodni, powiększają w tym czasie swoje rozmiary kilkukrotnie.

Mimo iż daje spore plony, czas oczekiwania sprawia iż średnio nadaje się do uprawy zarobkowej. Najlepiej uprawiać ją techniką SOG, z krótkim nawet kilkudniowym okresem wegetacyjnym. Dłuższa faza wegetacyjna może sprawić iż odmiana ta przerośnie nam growboxa.

Franco Loja pole Malawi Gold

Franco Loja pole Malawi Gold w tle

Odmiana ta dobrze reaguje na wszelkie rodzaje treningu i defoliację. Ze względu na swoje subtropikalne pochodzenie, Malawi jest wyjątkowo odporna na wilgoć i pleśń. Topy Malawi są zbite i mocno pokryte trichomami, co rzadko się zdarza w przypadku innych dzikich odmian Sativa.

Gdzie kupić nasiona Malawi

Feminizowane nasiona Malawi od Ace Seeds, są zbierane przez ten seed bank ręcznie, namnożyli je wybierając tylko najlepsze wyselekcjonowane fenotypy. Jeśli jesteś koneserem odmian Sativa lub lubisz naprawdę mocne zioło – Malawi jest odmianą dla Ciebie. Możesz zamówić jej nasiona w tym sklepie i przekonać się sam jak smakuje prawdziwa oryginalna Malawi Gold.

Malawi Gold krzak marihuany

Malawi Gold krzak

Ciekawostka – Malawi Cob Curring

Malawi Cob Curring, to specjalny rodzaj curringu charakterystyczny dla regionu Malawi. Polega on na ciasnym zawinięciu połowicznie wysuszonych topów w liście osłaniające kolby kukurydzy i zostawienie w ciepłym miejscu w celu fermentacji.

Proces ten sprawia, iż to zioło zmienia wygląd, smak i aromat a także nabiera większej mocy niż w przypadku klasycznego curringu w słoikach. Malawi Cob sprawia, że zioło ciemnieje, z jasno zielonego robi się ciemno-zielone lub niemal brązowe.

Ciasno związane kolby prasują kwiaty w formę twardego, niemal jednolitego walca. Ciekawa technika warta wypróbowania, nie tylko z tą odmianą. Jeśli chcesz to w linku źródłowym możesz doczytać o tym jak produkują się kolby.

Uprawa oraz posiadanie konopi indyjskich jest w Polsce zakazane i zagrożone karą grzywny oraz karą pozbawienia wolności. Redakcja nie nakłania do uprawy konopi oraz nie ponosi odpowiedzialności za tego rodzaju działania. Powyższy artykuł został opublikowany wyłącznie w celu edukacyjnym
Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (m.in. teksty, zdjęcia) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.).

Zobacz inne wpisy z kategorii: Wiedza