Marihuana a zdrowy styl życia

Marihuana a różne style życia człowieka życia

autor: nasionamarihuany.pl

Chociaż konopie indyjskie to kontrowersyjna używka, to czy palenie marihuany wyklucza zdrowy tryb życia? W tym artykule odpowiemy, czy konopie indyjskie mogą mieć pozytywny wpływ na tych, którzy stawiają na zdrowy styl życia.

Marihuana a aktywność fizyczna – czy jest bezpieczna dla sportowców?

Chociaż w wielu krajach marihuana jest niedozwoloną używką, to tak naprawdę wcale nie uzależnia i powinna być ogólnodostępna.

W rzeczywistości legalne i dostępne są bardziej szkodliwe używki, takie jak alkohol i nikotyna, od których nie brakuje osób uzależnionych.

Zdrowa marihuana

Konopie indyjskie używane są zarówno przez młodych ludzi, jak również sportowców, a nawet seniorów. Co więcej, medyczna marihuana to skuteczny lek na wiele schorzeń, którym nie potrafi zaradzić konwencjonalna medycyna.

Czy zatem marihuana motywuje do większej aktywności fizycznej i może wspierać aktywny tryb życia sportowców?

Naukowcy odkryli, że zażywanie konopi indyjskich zmniejsza wydajność maksymalnego wysiłku fizycznego, może też osłabiać osiągi oraz zwiększać ryzyko kontuzji.

Jak marihuana wpływa na naszą motywację i energię do działania?

Jak wynika z badań naukowych, marihuana wpływa negatywnie szczególnie na osoby w wieku szkolnym (do 16 roku życia). Może upośledzać krytyczne funkcje poznawcze i mieć negatywny wpływ na pamięć.

Marihuana wprawdzie zwiększa pewność siebie, ale ulegnięcie złym nawykom – czyli częstemu i długiemu jej stosowaniu może prowadzić do zaburzeń psychicznych oraz funkcji poznawczych.

Marihuana a różne style życia – jak wpływa na nasze relacje i komunikację?

Psychoaktywny związek THC zawarty w konopiach indyjskich wprawdzie THC nie wpływa na uszkodzenie połączeń międzyneuronowych (tak jak jest to w przypadku amfetaminy czy kokainy, które mogą je trwale uszkodzić i spowodować zaburzenia psychiczne), ale powoduje czasowe zaburzenia w przepływie informacji.

Kiedy używać marihuany?

Objawia się to częstym zawieszaniem się osób, które nadużywają marihuany, lub tracenie wątku. Nadmiar konopi indyjskich może też uszkadzać płaty przedczołowe, które odpowiadają za emocje, planowanie, organizację, empatię.

Oczywiście wszystkie używki, jak również leki stosowane z umiarem wcale nie muszą powodować negatywnych skutków ubocznych. Dotyczy to również marihuany.

Uprawa oraz posiadanie konopi indyjskich jest w Polsce zakazane i zagrożone karą grzywny oraz karą pozbawienia wolności. Redakcja nie nakłania do uprawy konopi oraz nie ponosi odpowiedzialności za tego rodzaju działania. Powyższy artykuł został opublikowany wyłącznie w celu edukacyjnym
Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (m.in. teksty, zdjęcia) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.).