Mazar Dutch Passion odmiana konopi

Mazar Dutch Passion – jedna z najmocniejszych odmian

Michał Bania

Mazar to niemal czysta odmiana Indica pochodząca z okolic miasta Mazar-i-Sharif w Afganistanie. Miasto te leży u podnóży gór Hindu Kush. Obszar ten słynie z niesamowitej jakości haszyszu produkowanego właśnie z tej odmiany. Jest mocna, plenna i odporna na błędy growerów. Co jeszcze można powiedzieć o słynnej odmianie Indica jaką jest Mazar?

Genetyka i pochodzenie

Mazar to prawie czysta Indica. Oryginalnie wywodzi się z okolic Miasta Mazar-i-Sharif w górach Hindu Kush ciągnących się na granicy Pakistanu i Afganistanu. Obszar ten od zawsze słynął z produkcji wysokiej jakości haszyszu.

Góry Hindu Kush to miejsce pochodzenia wielu odmian, jednak Mazar jest jedną z najbardziej znanych i cenionych. W wersji Dutch Passion jest to krzyżówka między Afghani z Mazar-i-Sharif i Skunkiem#1. Skrzyżowanie to podniosło walory komercyjne odmiany oraz jej wigor.

Mazar Sharif Gold Seal Haszysz

Sztabka haszyszu Mazar Sharif

Właściwości odmiany Mazar

Mazar to mocna, ciężka Indica o narkotycznym działaniu. Wysoka zawartość THC i innych kannabinoidów daje o sobie znać, bowiem te zioło zawiera nawet do 20% THC. Ta odmiana marihuany wspaniale uspokaja, wycisza i pozwala odprężyć się po ciężkim dniu. Przynosi zarówno fizyczną jak i psychiczną ulgę.

Mazar wykazuje działanie antystresowe, przeciwbólowe oraz wspomaga sen i zasypianie. Z tego względu świetnie nadaje się do zastosowań medycznych i jest bardzo cenionym lekiem przez pacjentów medycznej marihuany. Jego smak i aromat są kompleksowe. Można opisać je jako mieszanka ziemi, haszyszu, słodyczy, a także cytrusów i sosny.

Zapach tej odmiany przenosi nas myślami wprost do gór Hindu Kushu skąd pochodzi ta odmiana. Najlepiej smakuje, gdy jest uprawiana organicznie, co pozwala na wytworzenie przez roślinę pełnego spektrum terpenów. Pod postacią haszyszu smak jest jeszcze intensywniejszy.

Uprawa odmiany Mazar

Nasiona feminizowane Mazar Dutch Passion są proste w uprawie i mało wymagające. Ta odmiana idealna dla początkujących growerów zaczynających swoją przygodę z uprawą marihuany. Zazwyczaj daje duże, wysokiej jakości plony. Poprzez uprawę indoor można spodziewać się nawet 500g suszu na każdy m2 uprawy.

Topy są zbite, mocno pokryte warstwą trichomów, które świetnie nadają się do produkcji haszyszu lub ekstraktów takich jak Rosin, BHO czy RSO. Kwiaty pokrywa duża ilość pomarańczowych włosków, które powodują świetny efekt wizualny w połączeniu z ilością żywicy. Mazar rośnie jak typowa choinka, buduje duży centralny szczyt otoczony licznymi odgałęzieniami, które są niemal tak samo masywne.

Mazar Dutch Passion nasiona feminizowane

Top marihuany w odmianie Mazar

Pod koniec kwitnienia może wymagać podparcia gałęzi, które mogą łamać się pod ciężarem ciężkich kwiatów. Okres kwitnienia tej odmiany jest krótki, więc świetnie nadaje się ona dla niecierpliwych growerów. Nie przekracza on 9 tygodni. Mazar dobrze reaguje na różne rodzaje treningu, ale najlepiej sprawdza się uprawiany techniką SCROG.

Warto również wyciąć nieco liści, gdy tylko roślina wytworzy kwiaty, tak aby więcej światła docierało do dolnych partii rośliny. Podniesie to jakość kwiatów i zwiększy ich produkcję. Uprawa tej odmiany wymaga dobrej kontroli zapachu ponieważ zapach jest intensywny i przenikliwy.

Ciekawostki

Odmiana marihuany Mazar jest świetna pod produkcję koncentratów, zwłaszcza haszyszu. Po zbiorach warto spróbować zrobić go samemu. Można go zrobić z liści przytopowych pozostałych po trymowaniu oraz drobnych kwiatów z dolnych partii rośliny. W tym celu można użyć worków Bubble Bags, które gwarantują wysoką jakość produktu.

Proces ten jest bardzo prosty i poza workami wymaga jedynie wody i lodu. Można również pokusić się o wytrzepanie haszyszu na sucho za pomocą siatki z drobnymi oczkami. Jest to jeszcze prostszy sposób, jednak zazwyczaj daje produkt niższej jakości. Mazar od Dutch Passion ma na swoim koncie kilka wygranych nagród na Cannabis Cup.

Źródła:

Uprawa oraz posiadanie konopi indyjskich jest w Polsce zakazane i zagrożone karą grzywny oraz karą pozbawienia wolności. Redakcja nie nakłania do uprawy konopi oraz nie ponosi odpowiedzialności za tego rodzaju działania. Powyższy artykuł został opublikowany wyłącznie w celu edukacyjnym
Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (m.in. teksty, zdjęcia) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.).