Nowe odmiany Delicious Seeds Chocobang i Descojack

Nowe odmiany od Delicious Seeds na rok 2020

Michał Bania

Rok 2020 przynosi wiele nowości, również wśród nasion marihuany. Hiszpański bank nasion Delicious Seeds właśnie wypuścił na rynek 2 nowe odmiany – Chocobang i Descojack. Te dwie hybrydy o przewadze genów Sativa to świetna propozycja dla growerów chcących spróbować w tym roku czegoś nowego. Chcesz dowiedzieć się więcej o tych odmianach? Czytaj dalej!

#1 Descojack

Descojack od Delicious Seeds, to rezultat skrzyżowania wyjątkowo uznanej odmiany jaką jest Unknown Kush z Jack Herer. Mistrzowskie połączenie dwóch wysoce cenionych odmian mających na swoich kontach wiele wygranych nagród dało świetny rezultat.

Zespół breederów Delicious Seeds postawił sobie za cel stworzenie odmiany o świetnych właściwościach uprawowych. Głównymi celami była odmiana o dużych plonach, która miała zachować charakterystyczny posmak odmiany Jack Herer. Rezultat tej krzyżówki to odmiana o zawartości genów Sativa na poziomie 60%.

Descojack Delicious Seeds nasiona konopi

Descojack Delicious Seeds nasiona konopi

Dość wysoka, smukła o długich masywnych szczytach. Czas kwitnienia tej odmiany to 10 tygodni. Topy pokryte są gęstą warstwą trichomów o dużej zawartości kannabinoidów – głównie THC którego odmiana ta zawiera powyżej 23%. Profil terpenowy to idealne połączenie Jacka Herera  i Kusha jednocześnie.

Zapach jest intensywny, ciężki i bogaty. Smak tej odmiany jest równie złożony co zapach, czuć egzotyczne drewno i nieco kwaskowaty posmak cytryny. Obecny jest również charakterystyczny dla tej odmiany nieco metaliczny posmak. Odmiana ta najpierw działa euforycznie by po jakimś czasie dały o sobie znać wpływy Kusha.

Po pierwszej fali euforii i mentalnego uniesienia przychodzi pora na relaks. Nasiona marihuany Descojack szczególnie polecam dla tych, którzy lubią mocne odmiany marihuany o wyważonym między Indicą i Sativą działaniu.

#2 Chocobang

Chocobang to odmiana nad którą Delicious Seeds pracowało już 4 lata temu. Growerzy testujący wtedy tę odmianę dosłownie się w niej zakochali. Ta krzyżówka Apalachian Kush i elitarnego klona Chocolope zapewnia niezapomniane wrażenia smakowe. Świetny smak i aromat to jej główne atuty, jednak nie brakuje jej także innych pożądanych przez growerów cech.

Jest to odmiana o sporej przewadze genetyki Sativa – 70% i delikatnym wpływie Indica – 30%. Obecnie jest to jedna z najbardziej wyjątkowych odmian w katalogu Delicious Seeds pokochana przez niemal cały zespół. Czas kwitnienia odmiany Chocobang wynosi około 65-70 dni.

Chocobang nowa odmiana Delicious Seeds

Chocobang nowa odmiana Delicious Seeds

Po tym czasie następują zbiory aromatycznych, długich kwiatostanów o budowie typowej dla odmian Sativa. Można spodziewać się do 500g/m2 uprawy indoor. Wyjątkowy profil terpenowy tej odmiany pozwala na odskocznię od typowych smaków, które oferują popularne odmiany takie jak kush czy haze.

Aromat tej odmiany jest świeży i rzadko spotykany wśród konopi. Opisywany jest jako słodka, metaliczna cytryna wymieszana z kawą, którą równoważy ziemista podstawa. Topy są ponadprzeciętnie oszronione, co sprawia iż jest to świetna odmiana do różnego rodzaju ekstrakcji.

Zawartość THC w Chocobang wynosi ponad 26% dlatego nie jest to odmiana dla osób wrażliwych na mocną marihuanę. Natomiast weteranom palenia powinna zdecydowanie pasować. Działanie jest euforyczne i pobudzające jak na dobrą Sative przystało.

Źródła

Uprawa oraz posiadanie konopi indyjskich jest w Polsce zakazane i zagrożone karą grzywny oraz karą pozbawienia wolności. Redakcja nie nakłania do uprawy konopi oraz nie ponosi odpowiedzialności za tego rodzaju działania. Powyższy artykuł został opublikowany wyłącznie w celu edukacyjnym
Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (m.in. teksty, zdjęcia) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.).