Nowe odmiany od Delicious Seeds na rok 2020

Nowe odmiany od Delicious Seeds na rok 2020

Michał Bania

Rok 2020 przynosi wiele nowości, również wśród nasion marihuany. Hiszpański bank nasion Delicious Seeds właśnie wypuścił na rynek 2 nowe odmiany – Chocobang i Descojack. Te dwie hybrydy o przewadze genów Sativa to świetna propozycja dla growerów chcących spróbować w tym roku czegoś nowego. Chcesz dowiedzieć się więcej o tych odmianach? Czytaj dalej!

#1 Descojack

Descojack od Delicious Seeds, to rezultat skrzyżowania wyjątkowo uznanej odmiany jaką jest Unknown Kush z Jack Herer. Mistrzowskie połączenie dwóch wysoce cenionych odmian mających na swoich kontach wiele wygranych nagród dało świetny rezultat.

Zespół breederów Delicious Seeds postawił sobie za cel stworzenie odmiany o świetnych właściwościach uprawowych. Głównymi celami była odmiana o dużych plonach, która miała zachować charakterystyczny posmak odmiany Jack Herer. Rezultat tej krzyżówki to odmiana o zawartości genów Sativa na poziomie 60%.

Descojack Delicious Seeds nasiona konopi

Descojack Delicious Seeds nasiona konopi

Dość wysoka, smukła o długich masywnych szczytach. Czas kwitnienia tej odmiany to 10 tygodni. Topy pokryte są gęstą warstwą trichomów o dużej zawartości kannabinoidów – głównie THC którego odmiana ta zawiera powyżej 23%. Profil terpenowy to idealne połączenie Jacka Herera i Kusha jednocześnie.

Zapach jest intensywny, ciężki i bogaty. Smak tej odmiany jest równie złożony co zapach, czuć egzotyczne drewno i nieco kwaskowaty posmak cytryny. Obecny jest również charakterystyczny dla tej odmiany nieco metaliczny posmak. Odmiana ta najpierw działa euforycznie by po jakimś czasie dały o sobie znać wpływy Kusha.

Po pierwszej fali euforii i mentalnego uniesienia przychodzi pora na relaks. Nasiona marihuany Descojack szczególnie polecam dla tych, którzy lubią mocne odmiany marihuany o wyważonym między Indicą i Sativą działaniu.

#2 Chocobang

Chocobang to odmiana nad którą Delicious Seeds pracowało już 4 lata temu. Growerzy testujący wtedy tę odmianę dosłownie się w niej zakochali. Ta krzyżówka Apalachian Kush i elitarnego klona Chocolope zapewnia niezapomniane wrażenia smakowe. Świetny smak i aromat to jej główne atuty, jednak nie brakuje jej także innych pożądanych przez growerów cech.

Jest to odmiana o sporej przewadze genetyki Sativa – 70% i delikatnym wpływie Indica – 30%. Obecnie jest to jedna z najbardziej wyjątkowych odmian w katalogu Delicious Seeds pokochana przez niemal cały zespół. Czas kwitnienia odmiany Chocobang wynosi około 65-70 dni.

Chocobang nowa odmiana Delicious Seeds

Chocobang nowa odmiana Delicious Seeds

Po tym czasie następują zbiory aromatycznych, długich kwiatostanów o budowie typowej dla odmian Sativa. Można spodziewać się do 500g/m2 uprawy indoor. Wyjątkowy profil terpenowy tej odmiany pozwala na odskocznię od typowych smaków, które oferują popularne odmiany takie jak kush czy haze.

Aromat tej odmiany jest świeży i rzadko spotykany wśród konopi. Opisywany jest jako słodka, metaliczna cytryna wymieszana z kawą, którą równoważy ziemista podstawa. Topy są ponadprzeciętnie oszronione, co sprawia iż jest to świetna odmiana do różnego rodzaju ekstrakcji.

Zawartość THC w Chocobang wynosi ponad 26% dlatego nie jest to odmiana dla osób wrażliwych na mocną marihuanę. Natomiast weteranom palenia powinna zdecydowanie pasować. Działanie jest euforyczne i pobudzające jak na dobrą Sative przystało.

Źródła

Uprawa oraz posiadanie konopi indyjskich jest w Polsce zakazane i zagrożone karą grzywny oraz karą pozbawienia wolności. Redakcja nie nakłania do uprawy konopi oraz nie ponosi odpowiedzialności za tego rodzaju działania. Powyższy artykuł został opublikowany wyłącznie w celu edukacyjnym
Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (m.in. teksty, zdjęcia) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.).