Palenie haszyszu

Palenie haszyszu w prawidłowy sposób

autor: nasionamarihuany.pl

Haszysz zawiera sprasowaną żywicę konopi indyjskich, która jest głównym składnikiem jego produkcji. Można go wytworzyć domowymi sposobami, zbierając pyłek z młynka. Jednak do rzeczy. Jak zatem najlepiej palić haszysz jeśli już go posiadamy? Czy można go używać z zastosowaniem fajki czy też lepszym sposobem palenia będzie zrobienie jointa?

Czym jest haszysz?

Haszysz tak jak marihuana czy olej haszyszowy to psychoaktywne substancje pobudzające receptory kannabinoidowe – czyli kannabinole i należą do pochodnych konopi indyjskich.

Haszysz

Uzyskać haszysz można z żywicy konopnej, do której dodaje się tłuszcz stały albo miód co w efekcie sprawia, że przypomina on formą tabliczkę czekolady. Efekt? Haszysz ma wyższe stężenie THC (tetrahydrokannabinol) niż marihuana.

Podobnie jak to jest w przypadku konopi indyjskich, posiadanie haszyszu jest w Polsce nielegalne i karalne. Reguluje to ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii.

Działanie haszyszu może być różne, najczęściej jest ono zależne od ilości zażytego narkotyku. Zazwyczaj jednak palenie haszyszu prowadzi do uczucia euforii, wzmożonej gadatliwości.

Może również powodować poczucie błogości, uczucie niewrażliwości na negatywne bodźce oraz nadwrażliwość zmysłową wzroku i słuchu.

Wbrew wielu opiniom, haszysz uzależnia, mimo, że nie powoduje uzależnienia fizycznego. Po odstawieniu używki często pojawiają się ból, biegunka czy uczucie zimna.

Palenie haszyszu z lufki

Haszysz jest bardzo wszechstronną używką i można go używać na różne sposoby. Palic haszysz można z bonga, fajki wodnej, w formie jointa, jak również z lufki. To ostatnie rozwiązanie jest najlepsze dla początkujących.

Haszysz z konopi

Jeśli chcemy palić hasz z lufki, to należy go rozdrobnić, ponieważ nie spala się on szybko pod wpływem ciepła i wówczas bez zmielenia, czy rozdrobnienia narazimy się na straty.

Oprócz tego rozdrobniony haszysz warto zmieszać z tytoniem papierosów albo ze zmieloną marihuaną.

Jak palić twardy hasz?

Haszysz w zależności od pochodzenia może mieć mniej lub bardziej twardą czy też mniej luba bardziej lepką konsystencję.

W skrajnych przypadkach może być twardy i wówczas należy go odpowiednio przygotować do palenia.

Wystarczy podgrzać płomieniem zapalniczki haszysz co spowoduje, że stanie się on miękki. W efekcie twarda masa rozpadnie się bardziej, co ułatwi również jej palenie.

Uprawa oraz posiadanie konopi indyjskich jest w Polsce zakazane i zagrożone karą grzywny oraz karą pozbawienia wolności. Redakcja nie nakłania do uprawy konopi oraz nie ponosi odpowiedzialności za tego rodzaju działania. Powyższy artykuł został opublikowany wyłącznie w celu edukacyjnym
Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (m.in. teksty, zdjęcia) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.).