Paradise Seeds Luc Krol

Paradise Seeds – holenderski bank nasion z tradycjami

Michał Bania

Jeśli przyszłoby mi wymienić największych i najpopularniejszych producentów nasion konopi, jednym z nich z pewnością będzie Paradise Seeds. Właściciel Luc Krol założył ten seedbank w 1994 roku, po 12 latach uprawy, selekcji i krzyżowania różnych odmian konopi.

Przez pierwsze lata po dekryminalizacji marihuany w Holandii, towar dostępny w coffeeshopach był raczej słabej jakości. Zazwyczaj był to importowany haszysz, najczęściej z Maroko i Afganistanu. Marihuana była trudniej dostępna i podobnie jak haszysz również była przemycana – w tym przypadku z Tajlandii, Kolumbii czy Afryki.

Początki Paradise Seeds

Uprawa na miejscu w tamtym okresie była wyzwaniem, większość odmian nie nadawała się do uprawy w holenderskim klimacie, natomiast uprawa indoor nie była wtedy jeszcze znana. Wszystko zaczęło się zmieniać, gdy w latach 80-tych, Sam Skunkman przywiózł z USA do Holandii nasiona Skunk #1 i Original Haze – pierwsze „nowoczesne” odmiany konopi.

Szybko kwitnący Skunk#1 i jego hybrydy o wiele lepiej radziły sobie w chłodnym, wilgotnym klimacie. Natomiast pionierzy uprawy indoor szybko ją udoskonalili i spopularyzowali. Był to okres prawdziwego rozkwitu branży konopnej w Holandii, która szybko stała się światową stolicą marihuany.

Nasiona marihuany Paradise Seeds sklep

Blue Kush Berry – Paradise Seeds

W tym czasie Luc Krol był mocno zaangażowany w hodowlę, a gdy tylko dostawał nowe genetyki, testował je i krzyżował z innymi w celu ulepszenia ich jakości. Dostał on wiele nasion od „konopnych podróżników”, którzy jeździli po krajach gdzie konopie rosły naturalnie lub były uprawiane przez lokalne społeczności.

Najczęściej byli to hipisi, którzy Amsterdam traktowali jako kolejny punkt na mapie gdzie można zapalić jointa. Niedługo potem, we wczesnych latach 90-tych, Luc rozdawał swoje nasiona wśród znajomych. Pozytywne opinie przekonały go do otwarcia swojego banku nasion i tak powstało Paradise Seeds, które znamy dziś.

Na początku sprzedaż nasion odbywała się stacjonarnie, w malutkim sklepiku w centrum Amsterdamu oraz przez liczne coffeshopy, seedbanki, smartshopy i growshopy w całej Holandii. Ludzie w całej Holandii szybko pokochali nasiona Paradise Seeds. Zagraniczni turyści zabierali je do siebie, by uprawiać marihuanę na własny użytek w domu. Właśnie w taki sposób Paradise Seeds zdobyło międzynarodową sławę i renomę która utrzymała się po dziś dzień.

Cele i założenia seedbanku

Luc jako założyciel Paradise Seeds uprawiał i krzyżował konopie od początku lat 80-tych. Od samego początku, jego celem było znalezienie najlepszych roślin o najsilniejszej genetyce. Takie podejście zaowocowało silną podstawą do rozpoczęcia produkcji nasion konopi.

Dokładna selekcja najmocniejszych i najlepiej smakujących roślin, doprowadziła do stworzenia świetnych odmian jakie dziś oferuje nam Paradise Seeds. Dzięki temu jak Luc podchodził do sprawy na początku, dziś jego firma cieszy się poważaniem wśród growerów i palaczy marihuany na całym świecie, a odmiany stworzone przez Paradise Seeds zapisały się na stałe w kartach historii.

Luc - Paradise Seeds

Luc – Paradise Seeds lata młodości

Duży wpływ na obecny sukces firmy miał również odpowiedni czas i miejsce realizacji przedsięwzięcia. W latach kiedy Luc zaczynał swój biznes, w Holandii panował wielki boom na uprawę konopi. Zarówno na małą domową skalę, jak i na dużą, wręcz przemysłową. Dobrej jakości nasiona sprzedawały się jak świeże bułeczki, a to zapewniło firmie Luc’a dobry start.

Jak powstają nasiona konopi w Paradise Seeds?

Nasiona Paradise Seeds są produkowane organicznie, to daje pewność iż zawierają w pełni wartościowy materiał zapasowy. Dodatkowo zapewnia to wysoką skuteczność kiełkowania i możliwość dłuższego przechowywania bez starty jakości.

Firma Paradise Seeds pracuje według bardzo restrykcyjnych reguł dotyczących zapylania roślin. Growroomy w których zapylane są rośliny są od siebie odizolowane i dokładnie zabezpieczone przed wydostaniem się z nich pyłku. Każdy taki growroom wyposażony jest w filtr przeciw-pyłkowy, aby uniknąć przypadkowej ucieczki pyłku, który mógłby spowodować przypadkowe zapylenie.

Proces produkcji nasion marihuany Paradise Seeds

Proces produkcji nasion marihuany Paradise Seeds

Czas zapylenia roślin jest niezwykle ważny i dokładnie zaplanowany dla każdej odmiany. Takie podejście pozwala kontrolować zarówno jakość jak i ilość nasion w uprawie. Gdy nasiona są już dojrzałe, rośliny są zbierane i suszone.

Następnie nasiona są oddzielane od materiału roślinnego i ręcznie selekcjonowane w celu odrzucenia słabych i niedojrzałych sztuk. Kolejnym krokiem są testy, w których sprawdzany jest procentowe stężenie kiełkowalności. Nasiona dopuszczane są do sprzedaży tylko jeśli dany procent kiełkowalności wynosi minimum 95%.

Jakość to podstawa

Po dwudziestu-pięciu latach, Paradise Seeds dalej w pierwszej kolejności stawia na jakość swoich nasion. Sadząc konopie z nasion od Paradise Seeds możesz mieć pewność, że wyrosną z nich dokładnie takie same rośliny jakie widzisz na zdjęciach i o jakich mówi opis nasion.

Ponad 25 nagród zdobytych na imprezach takich jak Cannabis Cup to tego dowód. Dodatkowo Paradise Seeds może się pochwalić tytułem „Plant of the year 2003” czasopisma High Times, który zdobyła jedna z ich flagowych odmian – Sensi Star.  To może wprawiać ekipę Paradise Seeds w dumę, jednak zawody i wyróżnienia nie są dla nich najważniejsze.

Luc Paradise Seeds - Cannabis Cup

Luc Paradise Seeds – Cannabis Cup

Najbardziej cieszą ich i napawają dumą raporty z upraw oraz setki jeśli nie tysiące pozytywnych opinii od zadowolonych klientów. Paradise Seeds tworzy jedynie nasiona feminizowane, zarówno klasycznych odmian jak i tych posiadających autoflowering. To daje duży wybór growerom szukającym odpowiedniego rodzaju roślin dla siebie.

Nie ważne więc czy szukasz nasion automatów, Sativy, Indici czy hybrydy – oferta Paradise Seeds posiada to czego szukasz. Każda z ich odmian wyróżnia się czymś wyjątkowym, od smaku po moc i działanie.

Medyczna marihuana od Paradise Seeds

Odmiany marihuany tworzone przez Paradise Seeds są certyfikowane do użytku medycznego. W zależności od odmiany posiadają różnorakie działanie lecznicze i terapeutyczne. Świetnie nadają się do leczenia bólu, nudności, skurczy mięśni. Pomagają w problemach z zasypianiem i bezsennością, poprawiają apetyt i pomagają przy wielu innych schorzeniach i chorobach.

Dla wielu pacjentów medyczna marihuana okazuje się jedynym skutecznym lekiem umożliwiającym normalne funkcjonowanie, tak jest np. w przypadku lekoopornej padaczki. Paradise Seeds od wielu lat wspiera organizacje, fundacje i wydarzenia promujące używanie marihuany do celów medycznych, a także walczące o jej legalizację do tego celu.

Jednym z największych takich eventów jest Medical Cannabis Bike Tour. Paradise Seeds nie tylko wspiera wydarzenie finansowo – sam Luc bierze aktywny udział w trasie kolarskiej udowadniając swoje zaangażowanie i oddanie sprawie.

Odmiana konopi - Belladonna Paradise Seeds

Odmiana konopi – Belladonna Paradise Seeds

Źródła:

Uprawa oraz posiadanie konopi indyjskich jest w Polsce zakazane i zagrożone karą grzywny oraz karą pozbawienia wolności. Redakcja nie nakłania do uprawy konopi oraz nie ponosi odpowiedzialności za tego rodzaju działania. Powyższy artykuł został opublikowany wyłącznie w celu edukacyjnym
Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (m.in. teksty, zdjęcia) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.).