Sour Diesel najdroższe zioło w NYC

Sour Diesel – najdroższe zioło w NYC

Michał Bania

Sour Diesel to bez dwóch zdań najpopularniejsza odmiana ganji w Nowym Jorku. Jest też jedną z najpopularniejszych odmian na całym świecie, bo jej sława szybko się rozprzestrzeniła. Wielokrotnie była wymieniana w utworach wielu raperów, a niektórzy nawet tworzyli całe utwory poświęcone ukochanemu Sour D. Jaki jest jej fenomen? Jaka jest historia jej powstania? Oraz czemu swego czasu była najdroższym ziołem w Stanach? Dowiecie się tego z poniższego artykułu.

Historia powstania

Niestety podobnie jak w przypadku większości legendarnych odmian marihuany, które powstały w czasach silnej prohibicji, historia powstania tej odmiany jest nieco rozmyta. Historia powstania Sour Diesla jest silnie związana z powstaniem Chemdoga i jego twórcami, a właściwie odkrywcami.

Mocna odmiana marihuany Sour Diesel

Mocna odmiana marihuany Sour Diesel

Oryginalnie, Sour Diesel to odmiana „clone only” co oznacza, że tylko konkretny klon posiada właściwości przypisywane tej odmianie. Sour Diesel powstał w growroomie growera o ksywce Weasel i jest to Mass Super Skunk x Underdawg (Chem 91 x Northern Lights).

Weasel otrzymał klona Sour D od ludzi, którym sprzedał wcześniej zioło, które było częściowo zapylone. Postanowili oni wysiać te nasiona, a że rośliny które z nich wyrosły okazały się fenomenalne postanowili podzielić się rezultatem z Weaselem.

Weasel podzielił się klonem ze swoim znajomym o psuedonimie „AJ” który posiada tę genetykę w swojej kolekcji po dziś dzień. AJ jest uważany za „ojca chrzestnego” Sour Diesla, a oryginalny klon nazywa się właśnie AJ Sour Diesel.

Odmiana marihuany Sour Diesel sklep

Odmiana marihuany Sour Diesel

50 $ za gram

Sour Diesel to prawdopodobnie najdroższe zioło w historii Nowego Jorku a może nawet całych Stanów Zjednoczonych. W okresie największego boom, gram Sour Diesla kosztował tam 50 $ co sprawiało, że tylko nieliczni mogli sobie pozwolić na taką przyjemność.

Początkowo był również trudno dostępny, co dodatkowo podnosiło jego wartość i ekskluzywność. Popularność tej odmiany dodatkowo napędzały siatki „dilerów z dowozem”, którzy funkcjonowali wtedy w Nowym Jorku dostarczając zioło do klientów jak pizzę.

Odmiana marihuany Sour Diesel

Top Sour Diesel

To właśnie oni w głównej mierze byli odpowiedzialni za tak wysoką cenę. Jednak mimo ceny chętnych nie brakowało, co w przypadku tak świetnego zioła jak Sour Diesel wcale nie dziwi…

Sour Diesel – ulubiona odmiana Redmana i nie tylko

Sour Diesel to ulubiona odmiana wielu ludzi, w tym sławnych raperów i nie tylko. Często przewija się w kawałkach Methodmana i Redmana, a Redman nawet nagrał o niej cały kawałek pt. „Sour Deezal”.

Wystąpiła także w kawałku Flatbush Zombies pt. „Face Off”. Nic dziwnego że jest tak chętnie wybierana przez artystów, jej działanie jest bardzo kreatywne i euforyczne. A to za sprawą sporego udziału genów Sativa. Do tego ta odmiana jest bardzo mocna, co również jest jednym z czynników determinujących o jej wyborze.

Charakterystyka odmiany Sour Diesel

Odmiana marihuany Sour Diesel to hybryda o delikatnej przewadze genów Sativa. Co prawda nie rośnie tak duża jak większość Sativ, jednak wciąż widać u niej tendencje do wyciągania się. Jest to zauważalne szczególnie na początku okresu kwitnienia. Buduje duże i dość zbite szczyty, mocno pokryte żywicą.

Jest to odmiana o wyjątkowo intensywnym zapachu paliwa, skunka doprawionym kwaśnymi nutami owoców cytrusowych i czegoś pikantnego. Odmiana Sour Diesel zdecydowanie nie nadaje się do dyskretnej uprawy, o ile nie mamy naprawdę dobrego filtra węglowego.

Sour Diesel nasiona marihuany sklep

Uprawa Sour Diesel

Działanie Sour Diesla jest naprawdę mocne, nawet dla weteranów nie wspominając o początkujących. Średnio zawiera około 18% THC, jednak rekordowe testy wykazywały nawet do 24% THC.

Nic w tym dziwnego, każda z odmian, których potomkiem jest Sour D jest dużej mocy. Smak jest równie intensywny co zapach, szczególnie jeśli jest poprawnie uprawiana. Smakuje głównie cytrusami i czymś słodkim, nuty paliwa są mniej wyczuwalne jednak wciąż obecne.

Uprawa odmiany Sour Diesel

Nie jest to trudna w uprawie odmiana, jednak nie jest też najłatwiejsza. Oryginalny klon jest nieco bardziej wybredny od Sour D uprawianego z nasion. Aby nie dopuścić do niedoborów powinien rosnąć w żyznej glebie i być regularnie karmiony, ponieważ odmiana ta jest żarłoczna.

Nie powinna być też zbyt długo trzymana w fazie wegetacyjnej, aby nie urosła za wysoka. Pamiętaj – uprawa tej odmiany wymaga naprawdę dobrego filtra węglowego, a czasami nawet to nie pomaga w 100%. Dlatego jeśli potrzebujesz pełnej dyskrecji nie jest to odpowiednia odmiana do takich zastosowań.

Kwitnie dość długo, bo 10-12 tygodni, jednak wynagradza ten czas ilością i jakością plonu. Zbiory w dobrych warunkach mogą osiągnąć nawet 500g+/m2 uprawy indoor. Nasiona, które z czystym sumieniem mogę polecić do takich zastosowań to Sour Diesel #2 od Humboldt Seeds Organization.

Źródła

Uprawa oraz posiadanie konopi indyjskich jest w Polsce zakazane i zagrożone karą grzywny oraz karą pozbawienia wolności. Redakcja nie nakłania do uprawy konopi oraz nie ponosi odpowiedzialności za tego rodzaju działania. Powyższy artykuł został opublikowany wyłącznie w celu edukacyjnym
Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (m.in. teksty, zdjęcia) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.).

Zobacz inne wpisy z kategorii: Wiedza