Truskawkowa odmiana marihuany nasiona sklep

Strawberry Haze – truskawkowa sativa

Michał Bania

Strawberry Haze a właściwie Arjan’s Strawberry Haze, to jedna z ulubionych odmian Sativa o owocowym profilu terpenowym. Stworzona przez Green House Seeds Company i nazwana tak na cześć Arjana Roskama – właściciela firmy oraz ze względu na swój przypominający truskawki aromat. Czytaj dalej by poznać więcej szczegółów dotyczących tej odmiany.

Genetyka Arjan’s Strawberry Haze

Arjan’s Strawberry Haze to krzyżówka między Swiss Sativa o truskawkowym aromacie i legendarnym klonem jakim jest Northern Light’s #5. To hybryda o przewadze genetyki Sativa, jednak umiarkowanie długim okresie kwitnienia.

Strawberry Haze w szklarni uprawa

Strawberry Haze w szklarni

Dzięki genetyce Northern Light’s#5 hybryda ta jest mocna i odznacza się wspaniałymi właściwościami hodowlanymi. Arjan’s Strawberry Haze została stworzona przez samego Arjana – właściciela i breedera Green House Seeds. Do sprzedaży trafiła w 2006 roku i szybko stała się jedną z jego sztandarowych odmian, mimo to odnoszę wrażenie, iż jest nieco niedoceniona.

Właściwości Strawberry Haze

Arjan’s Strawberry Haze to odmiana o wspaniałych właściwościach takich jak niesamowity smak, aromat oraz świetne unoszące i euforyczne działanie. Jest to odmiana o jednocześnie dużej mocy i łagodnym działaniu, które nie powoduje paranoi i psychodeli.

Top Strawberry Haze odmiana marihuany

Top Strawberry Haze

Jest bardzo społeczna, kreatywnea i euforyczna, jednak bez nadmiernego pobudzenia jakie występuje u wielu innych mocnych Sativ. Ma na to wpływ dość wysoka zawartość CBD, bo dochodzi ona aż do 1,2%. Zawartość THC to około 20% co jest całkiem dobrym wynikiem.

Świetna odmiana dla palaczy, którzy nie lubią palenia, które wyrywa z butów. Smak i zapach tej odmiany jest słodki, cukierkowy a wiele fenotypów do złudzenia przypomina aromat truskawek. To cecha odziedziczona po Swiss Sativie. Świetna odmiana dla koneserów lubiących owocowe odmiany.

Uprawa Arjan’s Strawberry Haze

Strawberry Haze można określić jako prostą w uprawie odmianę marihuany. Nie wymaga ona wiele uwagi, jednak nie oznacza to, iż zostawiając ją samą sobie zbierzemy ogromny, najwyższej jakości plon. Jak każda odmiana wymaga zapewnienia podstawowych potrzeb tj. odpowiedniego światła, wentylacji oraz nawożenia.

Świetnie radzi sobie uprawiana w każdym rodzaju podłoża, od ziemi po coco i hydroponikę, jednak jeśli chcemy uzyskać jak najlepszy smak i zapach warto postawić na uprawę organiczną w ziemi. Nie rośnie bardzo wysoka, jednak w dalszym ciągu jest to Sativa i może mieć tendencje do wyciągania się. Z tego powodu nie polecam tej odmiany do małych growboxów ponieważ może być problem z jej pomieszczeniem.

Jest to odmiana przeznaczona do uprawy indoor, jednak w ciepłym klimacie np. hiszpańskim uprawa outdoor również jest możliwa. Okres kwitnienia wynosi około 10 tygodni, więc jak na odmianę z rodziny Haze jest bardzo szybka. Strawberry Haze to odmiana bardzo produktywna, jej zbiory mogą osiągnąć nawet 500g/m2 uprawy jeśli będzie uprawiana przez osobę, która wie co robi.

Top Strawberry Haze truskawkowe zioło

Top Strawberry Haze (truskawkowe zioło)

Puszczona wolno będzie budowała duży, centralny szczyt otoczony mniejszymi gałęziami. Jeśli natomiast zastosujemy treningi takie jak SCROG, FIM lub Topping zbuduje ona więcej mniejszych szczytów podobnej wielkości. Topy są srebrzysto-zielone pokryte licznymi pomarańczowymi włoskami, ilość żywicy jest na dobrym poziomie. Dojrzała roślina wygląda majestatycznie, a wielkość kwiatów robi duże wrażenie.

Nasiona Strawberry Haze

Nasiona marihuany Arjan’s Strawberry Haze od Green House Seeds do dziś dostępne są w sprzedaży, jednak jedynie w ofercie tego seedbanku. Oznacza to, iż kupując feminizowane nasiona Arjan’s Strawberry Haze możemy mieć pewność, iż zawsze są one oryginalne i kryją w sobie oryginalną genetykę o dużym wigorze i charakterystycznych cechach tej odmiany.

Podsumowanie

Podsumowując, Arjan’s Strawberry Haze to świetna odmiana dla początkujących growerów chcących spróbować na prawdę owocowej odmiany konopi. Działanie jest silne jednak nie powoduje efektów ubocznych takich jak paranoja czy ataki paniki. To sprawia, iż jest to świetna odmiana dla niedzielnych palaczy, którzy nie mają wyrobionej tolerancji na marihuanę. Green House Seeds spisał się na medal tworząc tę odmianę konopi.

Strawberry Haze roślina konopi

Strawberry Haze roślina konopi

Źródła:

Uprawa oraz posiadanie konopi indyjskich jest w Polsce zakazane i zagrożone karą grzywny oraz karą pozbawienia wolności. Redakcja nie nakłania do uprawy konopi oraz nie ponosi odpowiedzialności za tego rodzaju działania. Powyższy artykuł został opublikowany wyłącznie w celu edukacyjnym
Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (m.in. teksty, zdjęcia) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.).