Super Silver Haze nasiona feminizowane

Super Silver Haze – królowa wszystkich Sativ

Michał Bania

Super Silver Haze nazywany też po prostu Silver Haze, to jedna z najsławniejszych odmian Sativa na świecie. Stworzona przez legendarnego breedera Shantibabę (w czasach, gdy jeszcze pracował w Green House Seeds Company), dopracowana przez niego i Nevilla Shoenmakera już pod szyldem Mr.Nice. W latach 90-tych została ochrzczona królową Sativ po tym jak zajęła pierwsze miejsce na High Times Cannabis Cup trzy razy pod rząd (!). Super Silver Haze łączy w sobie 3 legendarne genetyki, co musiało dać równie imponujący efekt. Chcesz wiedzieć więcej o Super Silver Haze? Czytaj dalej!

Genetyka Silver Haze

Super Silver Haze Green House Seeds, to hybryda 3 jednych z najbardziej legendarnych odmian marihuany na świecie. Jest to w połowie Original Haze w 1/4 Northern Lights#5 i w 1/4 Skunk#1. Te proporcje sprawiają, iż jest to hybryda o sporej przewadze genetyki Sativa.

Super Silver Haze nasiona konopi

Super Silver Haze nasiona konopi

Shantibaba tworząc Super Silver Haze wykonał kawał dobrej roboty, ponieważ pomimo wielu lat odmiana ta dalej jest szalenie popularna. Super Silver Haze ze względu na swoje wyjątkowe predyspozycje stał się podstawą do tworzenia wielu innych wspaniałych odmian marihuany.

Właściwości odmiany Super Silver Haze

Super Silver Haze wyróżnia się wyjątkowym działaniem, które kochają palacze. Jest to odmiana niezwykle pobudzająca kreatywność, dająca motywację do działania i działająca silnie psychoaktywnie.

Bardzo często wybierana jest przez artystów i inne osoby potrzebujące czegoś co pobudzi ich kreatywność i pozwoli tworzyć. Fizyczne działanie jest odczuwalne, jednak nie przytłumia unoszącego działania Sativy.

Super Silver Haze nasiona sklep

Super Silver Haze w namiocie

Super Silver Haze sprawdza się również jako odmiana medyczna, świetnie pobudza apetyt, zwalcza nudności oraz migreny oraz pomaga poprawiać nastrój. Działanie jest długie i mocne co zawdzięczamy wysokiej zawartości THC, nawet do 23%.

Uprawa Super Silver Haze

Uprawa Super Silver Haze nie jest trudna, jednak polecałbym tę odmianę komuś kto ma już jakieś doświadczenie. Ze względnu na to, że jest to Sativa, odmiana ta odznacza się intensywnym wzrostem w górę, który dla początkującego growera może być trudny do opanowania.

Poza tym nie sprawia większych problemów. Super Silver Haze to odmiana odporna na problemy takie jak pleśń i grzyby. Dobrze radzi sobie w każdym rodzaju podłoża, jednak jeśli chcemy zebrać maksymalnie duży plon warto postawić na hydroponikę, w której rośnie dosłownie jak na drożdżach.

Super Silver Haze odmiana marihuany

Super Silver Haze odmiana marihuany

Uprawiana organicznie w ziemi da nieco mniejszy plon, jednak jakość będzie wyższa. Dobrze reaguje na wszelkie rodzaju treningów, jednak najlepiej sprawdza się w jej przypadku SCROG i LST. Czas kwitnienia wynosi około 11 tygodni.

Po tym czasie daje ogromne plony w postaci mocno oszronionych, puszystych topów o wspaniałym zapachu Haze. W klimacie śródziemnomorskim możliwa jest jej uprawa outdoor.

Nagrody

Odmiana marihuany Super Silver Haze wygrała 3 nagrody na High Times Cannabis Cup w Amsterdamie. W dodatku były to 3 pierwsze miejsca, w 1997, 1998 i 1999 roku. W 1997 roku wygrała w kategorii hydro, natomiast w następnych latach startowała w kategorii ogólnej. Te 3 wygrane dały jej przydomek „Królowej Sativ”.

Źródła

Uprawa oraz posiadanie konopi indyjskich jest w Polsce zakazane i zagrożone karą grzywny oraz karą pozbawienia wolności. Redakcja nie nakłania do uprawy konopi oraz nie ponosi odpowiedzialności za tego rodzaju działania. Powyższy artykuł został opublikowany wyłącznie w celu edukacyjnym
Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (m.in. teksty, zdjęcia) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.).