Sherbiński breeder nasion konopi Gelato i The New

The New – nowa odmiana Sherbinskiego i Humboldt Seeds Organization

Michał Bania

The New – to jedna z najnowszych odmian marihuany stworzona dzięki kolaboracji między Humboldt Seeds Organization z Mario Guzmanem, znanym także jako Mr. Sherbinski. Ta krzyżówka Girl Scout Cookies i Larry OG to najnowsze dziecko Sherbinskiego, który zasłynął jako twórca jednej z najpopularniejszych odmian ostatnich lat – czyli Gelato. Humboldt Seeds nie mogło odpuścić okazji stworzenia czegoś wspólnie z Guzmanem i od słowa do czynu powstało coś nowego – The New.

O twórcach odmiany „The New”

Mario Guzman znany jako Mr. Sherbinski to mieszkający w San Francisco grower i breeder. To człowiek odpowiedzialny za stworzenie odmian takich jak Gelato, Sunset Sherbert czy Pink Panties. Sherbinski związany jest z uprawą konopi od kiedy przeprowadził się on do San Fransisco niedługo po skończeniu liceum.The New krzak konopi HSO

The New krzak konopi

Jak stwierdził, konopia to roślina, która jest zakorzeniona w kulturze Kalifornii od bardzo dawna. Otaczała go od kiedy był nastolatkiem i zawsze była czymś co go fascynuje, więc naturalnie zaczął ją uprawiać, gdy tylko pojawiła się taka możliwość. Sherbinski jest również bardzo dobrym biznesmenem, co można stwierdzić po tym iż każdy z jego projektów szybko odnosi niewiarygodny sukces.

Postanowił on połączyć siły z Humboldt Seeds Organization, seedbankiem, który wywodzi się z Humboldt czyli Hrabstwa w Kalifornii znanego z uprawy ogromnych ilości najwyższej jakości marihuany. Humboldt Seeds Organization obecne jest na rynku od lat i zawsze było utożsamiane z typowo Kalifornijskimi odmianami wysokiej jakości.

HSO mimo iż silnie zakorzenione w Kalifornii, jest również obecne w Europie co pozwala mu na globalne działanie (nie jest tak łatwo wysyłać nasiona ze Stanów Zjednoczonych). Kolaboracja z Sherbinskim była więc naturalnym stanem rzeczy, do której prędzej czy później musiało dojść.

Genetyka odmiany „The New”

The New to odmiana konopi o typowej Amerykańskiej genetyce. Znana i ceniona Girl Scout Cookies (Sherb Cut), którą Sherbinski ma w swojej kolekcji od bardzo dawna. GSC została skrzyżowana z Larry OG (OG Kush x SFV OG Kush) co dało początek pracy nad tą odmianą.

Top konopi The New Humboldt Seeds

Top konopi The New Humboldt Seeds

Jest więc to hybryda o dość znacznej przewadze genów Indica. Ciekawy cross, który dla miłośników Kalifornijskich odmian będzie prawdziwą gratką. Te połączenie najlepszej jakości genetyki z Humboldt i Bay Area nie mogło być niczym innym jak strzałem w dziesiątkę.

Właściwości odmiany „The New”

The New to przede wszystkim mocna odmiana marihuany, zawierająca bardzo dużo THC. Badania wykazały zawartość tego składnika na poziomie nawet 28%. Jednocześnie zawiera jedynie 0.1% CBD. To zapewnia mocne działanie tej odmiany, idealne dla weteranów i osób o dużej tolerancji na konopie.

Nasiona marihuany The New Humboldt Seeds

Nasiona marihuany The New Humboldt Seeds

Działanie jak na dobrą Indicę przystało jest mocno relaksujące. Jest to raczej odmiana do wieczornego relaksu. Mocno działa na ciało powodując silny efekt „stoned”. Świetna odmiana zarówno dla rekreacyjnych jak i medycznych użytkowników. Poza mocą The New zaskoczy nas również swoim bogatym smakiem i aromatem.

To mieszanka aromatycznego cynamonu, słodkości i nut diesel’a, która pozostawia miły posmak na języku długo po skończeniu jointa. The New od Humboldt Seeds Organization to świetny wybór dla koneserów lubiących rozkoszować się każdym buchem.

Uprawa odmiany The New

Uprawa odmiany The New nie powinna sprawić problemów nawet początkującym growerom, jednak swoje prawdziwe „JA” pokaże dopiero w rękach doświadczonego growera. Aby wydobyć z niej pełnię aromatu warto postawić na uprawę organiczną i nie przesadzać z ilością nawozów. Warto też wykazać się cierpliwością podczas curringu.

W dobrych warunkach The New odwdzięczy się wysokiej jakości plonem, którego może być nawet 400-600g/m2. Wysokość tej odmiany jest średnia i uzależniona głównie od długości fazy wzrostu oraz zastosowanych treningów. Idealnie nadaje się do SCROG, LST a także dobrze reaguje na przycinanie.

Sherbiński uprawa marihuany w Kalifornii

Defoliacja jest również wskazana by dać dostęp światłu do niższych partii rośliny. Długość kwitnienia tej odmiany to średnio 65-70 dni, nie jest to sprinter jednak dla plonu takiej jakości warto czekać. Nasiona The New dostępne są jedynie jako nasiona feminizowane, co oznacza brak roślin męskich.

Źródła

Uprawa oraz posiadanie konopi indyjskich jest w Polsce zakazane i zagrożone karą grzywny oraz karą pozbawienia wolności. Redakcja nie nakłania do uprawy konopi oraz nie ponosi odpowiedzialności za tego rodzaju działania. Powyższy artykuł został opublikowany wyłącznie w celu edukacyjnym
Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (m.in. teksty, zdjęcia) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.).

Zobacz inne wpisy z kategorii: Wiedza