Top 5 fioletowych odmian

TOP 5 fioletowych odmian

Michał Bania

Konopie najczęściej kojarzą się z kolorem zielonym, są jednak odmiany marihuany, które wyszły przed szereg i wyróżniają się wyjątkowym ubarwieniem kwiatów i/lub liści. Zazwyczaj są to różne odcienie fioletu, purpury, różu i czerwieni. To wyjątkowe zabarwienie zawdzięczamy barwnikom – antocyjanom – naturalnym barwnikom roślinnym z rodziny flawanoidów. Dzięki nim, możemy podziwiać piękne kolory wielu odmian konopi, które mogą cieszyć nasze oko. Zatem, które odmiany marihuany mają najbardziej fioletowe topy? Zapraszam do przeczytania artykułu!

#1 C4 – Fast Buds

C4 od Fast Buds, to odmiana marihuany kwitnąca automatycznie (tzw. automat), o pięknych różowo-fioletowych topach. Odmiana ta powstała dzięki wielokrotnemu krzyżowaniu i wieloletniej selekcji różnych odmian marihuany o fioletowych kwiatach.

C4 Fast Buds fioletowe topy

Odmiana C4 Fast Buds

Nazwa wzięła się od wybuchowego tempa wzrostu i kwitnienia, bowiem od kiełka do zbioru gotowa jest zazwyczaj w czasie 8 tygodni! C4 to hybryda między Sativą i Indicą, która jest dobrze zbilansowana pod względem działania, relaksuje ale nie zamula, wprawia w dobry nastrój i poprawia humor – działanie trwa około dwie godziny.

Ta medyczna odmiana konopi jest świetna w walce z bólami głowy – szczególnie migrenami, bólem mięśni czy przewlekłym stresem. Pozostawia przyjemny odświeżający posmak przypominający sorbet cytrynowy. Daje duży plon zarówno podczas uprawy outdoor jak i indor, gdzie możemy liczyć nawet na 600 g/m2 jeśli zadbamy o odpowiednio mocne oświetlenie.

#2 Buddha Purple Kush auto – Buddha Seeds

Buddha Purple Kush auto Buddha Seeds, to mały, bardzo szybki automat z rodziny Kush o pięknych fioletowych topach. Genetyka ta pochodzi z gór Hindu Kush, gdzie naturalnie występuje na stokach i w żyznych dolinach górskich. Niemal w 100% jest to Indica, o miłym, relaksującym działaniu, które nie powoduje typowego skamienienia tzw. stoned.

Kush Auto Buddha nasiona konopi

Buddha Purple Kush – Buddha Seeds

Buddha Purple Kush na pewno nie jest killerem, raczej odmianą marihuany o umiarkowanej mocy, która jest idealna dla „niedzielnych palaczy”. Fioletowe topy sprawiają, że ta odmiana ma predyspozycje by być najpiękniejszą rośliną w ogrodzie, a dzięki swojej szybkości świetnie sprawdzi się w rękach nawet tych najbardziej niecierpliwych.

Dojrzewa w zaledwie 70 dni od wykiełkowania. Poza wyjątkowym wyglądem, wyróżnia się również ciekawym smakiem i zapachem, który przypomina haszysz i drewno sandałowe.

#3 Pakistan Chitral Kush – Cannabiogen Seeds

Pakistan Chitral Kush od Cannabiogen Seeds, to znana również jako PCK, czysta Indica pochodząca z okolic miasta Chitral, które w całym regionie Hindukusz znane jest z produkcji najlepszej jakości haszyszu. PCK jest niską odmianą marihuany o fioletowych kwiatach, które pokryte są wyjątkowo dużą ilością żywicy.

Odmiana Pakistan Chitral Kush jest wyjątkowo aromatyczna, w zapachu dominują ziemiste i karmelowe nuty przez które przebijają się bardziej słodkie i owocowe akcenty. W smaku jest ziemisto-jagodowa, jednak zdarzają się również bardziej pikantne w smaku fenotypy.

Pakistan Chitral Kush fioletowe topy

Pakistan Chitral Kush – Cannabiogen Seeds

Działanie jest silnie uspakajające, przeciwbólowe i wbijające w fotel. Efekt „stoned” nie jest jednak tak silny by uniemożliwić jakiekolwiek działanie. Idealna medyczna odmiana marihuany dla osób poszukających środka ułatwiającego zasypianie lub uśmierzającego ból.

#4 Purple #1 – Dutch Passion

Purple#1 Dutch Passion, to klasyczna fioletowa odmiana konopi przeznaczona do uprawy outdoor. Stała się sławna z kilku powodów, po pierwsze była ona jedną z pierwszych ustabilizowanych odmian o fioletowym kolorze topów przeznaczonych do uprawy outdoor w Holandii – uprawiana jest od lat 80-tych.

Fioletowa odmiana outdoor Purple 1

Purple 1 Dutch Passion

Odmiana ta jest niezwykle odporna na niesprzyjające warunki atmosferyczne oraz błędy w uprawie, jest to też odmiana marihuany odporna na pleśń. Okazuje się być też świetną w działaniu, jej genetyka to w połowie Indica i w połowie Sativa, dzięki czemu działanie jest zbilansowane. Powoduje euforyczny i wesoły haj z jednoczesnym relaksem.

W dobrych warunkach osiąga do 2,5 m wysokości, jednak przeciętnie osiąga do 2 m, co zapewnia całkiem dobre zbiory bo zazwyczaj jest to 250-350 g suszu. Jeśli szukasz odmiany marihuany o dużym plonie, idealnej na outdoor o pięknych fioletowych topach to Purple#1 z pewnością jest odmianą która Ci się spodoba.

#5 Black Cream Auto – Sweet Seeds

Black Cream Auto Sweet Seeds, nazywa się tak nie bez powodu. „Black” wzięło się od koloru topów, które po wysuszeniu nabierają tak ciemnego odcienia purpury że są niemal czarne, a „Cream” odziedziczył po swoim rodzicu – odmianie Cream Caramel, która jest najlepiej nagradzaną odmianą konopi w ofercie Sweet Seeds.

Black Cream, to szybko kwitnący automat o mocno fioletowych topach i słodkim, owocowo-ziemistym aromacie. Jego działanie jest typowo Indicowe, jednak nie jest zbyt mocne, powoduje miły relaks i odprężenie.

Fioletowe odmiany marihuany

Pokaźna ilość żywicy nie przekłada się w tym wypadku na zabójczą moc, jednak sprawia, że odmiana ta świetnie smakuje. Black Cream, to bardzo niska odmiana marihuany, dzięki czemu może rosnąć nawet w małych growboxach, oraz jest łatwa do ukrycia przy uprawie outdoor. Świetna odmiana dla początkujących growerów.

Uprawa oraz posiadanie konopi indyjskich jest w Polsce zakazane i zagrożone karą grzywny oraz karą pozbawienia wolności. Redakcja nie nakłania do uprawy konopi oraz nie ponosi odpowiedzialności za tego rodzaju działania. Powyższy artykuł został opublikowany wyłącznie w celu edukacyjnym
Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (m.in. teksty, zdjęcia) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.).