Road Kill Skunk legendarna odmiana

TOP 5 najlepszych odmian Skunk

Michał Bania

Praktycznie każdy palacz marihuany zetknął się kiedyś z określeniem Skun. Zazwyczaj nazwa ta używana jest jako określenie mocnej marihuany, w niektórych kręgach nazywa się tak także słabej jakości marihuanę, zanieczyszczoną różnego rodzaju substancjami. W rzeczywistości nazwa ta wzięła się od nazwy Skunk, która jest nazwą rodziny konopi indyjskich.

Wszystkie odmiany Skunk mają swój początek w legendarnym szczepie Skunk#1, który został stworzony przez Sama Skunkmana i kolektyw Sacred Seeds z okolic Bay Area w Kalifornii.

Krzyżówka ta, między Columbian Gold, Acapulko Gold i Afghani była pierwszą oficjalnie ustabilizowaną odmianą. Swoją nazwę otrzymała dzięki intensywnemu, ostremu zapachowi, który nieco przypominał zapach skunksa.

Rozjechany skunks

Ten ostry skunksowy zapach jednego z fenotypów nadał mu nazwę „Road Kill Skunk”, czyli skunks rozjechany przez samochód. Była to prawdopodobnie najintensywniej śmierdząca odmiana marihuany w historii.

Śmierdząca – ponieważ jej zapach wcale nie był przyjemny. Niestety jego ostry zapach w czasach silnej prohibicji sprawił, że Road Kill Skunk szybko zniknął z obiegu na rzecz bardziej słodkiej wersji skunka.

Zapach był po prostu zbyt intensywny i zbyt charakterystyczny, przy małej popularności filtrów węglowych stanowiło to niemały problem dla growerów. RKS prawdopodobnie zniknął na zawsze, jednak są growerzy próbujący odtworzyć tę legendę,  czy im się to uda?

Nic nie jest jeszcze stracone, jednak biorąc pod uwagę czas jaki minął od chwili, gdy Road Kill Skunk był w obiegu szanse na spróbowanie oryginału są stosunkowo niewielkie.

Trochę historii odmiany Skunk

Po nalocie policji na ich uprawy większość genetyki przepadła, jednak Sam odratował część nasion wśród których znajdował się między innymi Skunk #1. Po spędzeniu niecałego roku w więzieniu, Sam i jego drogocenne nasiona udali się w podróż do Europy.

Skunk #1 szybko trafił do holenderskich breederów takich jak Neville Shoenmaker, Karel Schelfhout czy Ben Dronkers. Dzięki nim, genetyka ta szybko podbiła Holandię, a następnie całą Europę i świat.

W tamtych czasach (połowa lat 80-tych) Skunk był odmianą wybitną, znacznie wyróżniającą się na tle reszty. Na jego fenomen składały się: niezwykle wysoka jakość, krótki okres kwitnienia i komercyjne wręcz zbiory.

Skunk#1 szybko stał się krzyżowany z czym się dało, nic w tym dziwnego. Krzyżówki ze Skunkiem przejmowały część jego cech, a te były bardzo cenione. W końcu kto nie lubi zbitych, mocno klejących i intensywnie pachnących topów?

Growerzy pokochali Skunka jeszcze bardziej niż palacze, to prosta w uprawie odmiana, która daje duże zbiory w krótkim czasie. Odporna na błędy w uprawie, szkodniki i plagi.

Obecnie wersji i krzyżówek Skunka są wręcz setki, jedne lepsze inne gorsze. Jak wybrać najlepszego skunka? Poniżej przedstawiamy 5 odmian z rodziny Skunk na których na pewno się nie zawiedziecie:

#1 Super Skunk – Sensi Seeds

Super Skunk Sensi Seeds, powstał dzięki krzyżówce Skunka #1 z Afghani. To dało odmianie dodatkową dawkę genów Indica. Względem oryginału poprawiła się produkcja i zmieniło działanie. To świetna odmiana produkująca grube, gęste i bardzo twarde pąki mocno pokryte żywicą.

Super Skunk Sensi Seeds nasiona

Super Skunk Sensi Seeds

Super Skunk jest bardziej haszyszowo-ziemisty w smaku i aromacie, jednak wciąż wyczuwalny jest ostry zapach charakterystyczny dla skunka i można też odczuć jego lekkie cytrusowe nuty. Świetna odmiana dla początkujących niewymagająca wiele od growera, za to znacznie więcej od palacza. Moc potrafi zaskoczyć nawet weteranów.

#2 Pineapple Skunk – Humboldt Seeds Organisation

Pineapple Skunk od Humboldt Seeds, to świetna wariacja Skunka o bardziej owocowym aromacie. Zapach tej odmiany to skunk, cytryna i kwiatowa nuta. Smak natomiast jest nieco inny, bardzo złożony i kompleksowy, można w nim wyczuć dojrzałe owoce, sosnę, cytrynę, skunka i delikatne nuty pikantnych przypraw.

Pineapple Skunk Humboldt Seeds Organization

Pineapple Skunk Humboldt Seeds Organization

Uprawa Pineapple Skunk nie wymaga wiele doświadczenia, odmiana ta najlepiej radzi sobie uprawiana indoor, jednak w cieplejszym klimacie również outdoor będzie dla niej odpowiedni. Najwydajniejsza jest uprawiana metodami SOG i SCROG, może wtedy wydać 400-600g/m2 jeśli tylko warunki są sprzyjające.

#3 Lemon Skunk – DNA Genetics

Lemon Skunk od DNA Genetics, to kolejna wersja Skunka, której warto spróbować. Jak sama nazwa wskazuje Lemon Skunk ma świeży, cytrynowy aromat, i to dość intensywny. Jest jednym z najbardziej Sativowych skunków, jego działanie jest euforyczne, radosne i oczywiście jak na Skunka przystało mocne.

Lemon Skunk DNA Genetics

Lemon Skunk DNA Genetics

Odmiana ta zawiera około 20% THC, co powinno wystarczyć nawet tym bardziej wymagającym użytkownikom. Uprawa nie sprawia problemów, jednak trzeba mieć na względzie, że Lemon Skunk rośnie nieco wyższy od reszty swoich kuzynów. Świetnie sprawdza się do zastosowań medycznych, co potwierdza to, że jest to jedyna odmiana medycznej marihuany dostępna w polskich aptekach.

#4 Skunk #11 – Dutch Passion

Skunk #11 od Dutch Passion, to jedna z ich najlepszych i najpopularniejszych odmian. Dutch Passion chwali się, że sprzedało już ponad milion nasion tej odmiany. Nic dziwnego, Skunk #11 to prawdopodobnie najbardziej produktywna odmiana z rodziny Skunk.

Jej topy są wręcz olbrzymie, co jest gratką szczególnie dla growerów komercyjnych. Krótki, maksymalnie 9 tygodniowy okres kwitnienia i duża stabilność odmiany to kolejna z plusów. Moc jest duża, jednak nie aż taka jak u innych odmian z tej rodziny.

Skunk 11 Dutch Passion sklep

Skunk 11 Dutch Passion

Działanie jest bardzo przyjemne, działa anty-lękowo, relaksuje i uspokaja. Jednocześnie nie powoduje zamuły dając wystarczająco dużo energii by móc funkcjonować i sprostać obowiązkom.

#5 Mendocino Skunk – Paradise Seeds

Mendocino Skunk od Paradise Seeds, to ostatnia odmiana skunk, którą szczerze polecamy. Stworzona z najlepszych genów holenderskich i kalifornijskich. Chrabstwo Mendocino w Kaliforni od lat słynie z upraw wysokiej jakości marihuany i wspaniałej genetyki.

To właśnie stamtąd breederzy z Paradise Seeds wzięli pierwszą połówkę genetyki dzięki której powstała ta świetna odmiana. Druga połowa genów to klasyczny Skunk, którego Paradise Seeds posiada w swojej kolekcji od początku swojej działalności. Mendocino Skunk jest niższy od reszty skunków, a także różni się od nich smakiem i aromatem.

Mendocino Skunk Paradise Seeds

Mendocino Skunk Paradise Seeds

Oczywiście dalej wyczuwalne są nuty skunka, jednak pierwsze skrzypce gra tu słodki, owocowy aromat, w którym można wyczuć delikatne nuty truskawki. Działanie jest idealnie zrównoważone. Mendocino Skunk relaksuje ciało jednocześnie pobudzając umysł i nie dopuszczając do efekty skamienienia.

Uprawa oraz posiadanie konopi indyjskich jest w Polsce zakazane i zagrożone karą grzywny oraz karą pozbawienia wolności. Redakcja nie nakłania do uprawy konopi oraz nie ponosi odpowiedzialności za tego rodzaju działania. Powyższy artykuł został opublikowany wyłącznie w celu edukacyjnym
Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (m.in. teksty, zdjęcia) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.).