Cheese najlepsza odmiana marihuany

TOP 5 odmian Cheese

Michał Bania

Każdy miłośnik marihuany na pewno słyszał kiedyś o takiej odmianie marihuany jak Cheese. Niektórzy z tego grona pewnie mieli również okazję jej spróbować. Jest ona szczególnie popularna w Wielkiej Brytanii, skąd oryginalnie pochodzi. Przez lata od kiedy kolektyw Exodus wyselekcjonował tę wyjątkową odmianę z nasion Skunk#1, powstało jej wiele wersji i krzyżówek. Niektóre z nich przez wiele osób zostały nazwane wręcz lepszymi od oryginału. Czemu tak naprawdę zawdzięczamy nazwę Cheese, i czym wyróżnia się Cheese na tle innych odmian marihuany?

Przede wszystkim odmiana marihuany Cheese to naprawdę mocno pachnąca marihuana. Zapach tej odmiany jest naprawdę intensywny, jednak zapach odmiany Cheese wcale sera nie przypomina. Osobiście określił bym go jako klasyczny zapach ganji jaki pamiętam sprzed lat – ciężki, słodko-mdły Skunk z delikatną nutą cytrusów.

Zapach tej odmiany poczujesz przez niemal każde opakowanie, ale sam zapach to nie jedyna z cech, która pozwoliła Cheese’owi osiągnąć międzynarodową sławę. Odmiana ta została pokochana nie tylko przez palaczy i koneserów dobrego zioła, ale również przez growerów, którzy cenili sobie szybkość dojrzewania tej odmiany i duże plony jakie można z niej zebrać.

Nasiona konopi odmiana Cheese

Konopie w odmianie Cheese

Odmiana Cheese to świetna odmiana marihuany do komercyjnej uprawy, o ile grower poradzi sobie z intensywnym zapachem podczas uprawy tego zioła. W chwili, gdy klon Exodus Cheese, nazywany również UK Cheese, opuścił growroom kolektywu Exodus, powstało wiele jego wersji i krzyżówek w postaci nasion. Jednak, która z nich jest najlepsza? Zapraszam do zapoznania się z moimi propozycjami.

#1 Odmiana Blue Cheese – Royal Queen Seeds

Blue Cheese przez wielu uważana jest za najlepszą wersję odmiany Cheese jaka powstała. Blue Cheese Royal Queen Seeds, zostało stworzone poprzez skrzyżowanie Cheesa i równie legendarną odmianą konopi jaką jest Blueberry. To czym wyróżnia się Blue Cheese to smak. Dzięki genetyce Blueberry nabrał on owocowych nut, których brakuje w oryginalnym Cheese. Blue Cheese potrzebuje 60-65 dni kwitnienia by osiągnąć pełną dojrzałość.

Blue Cheese najlepsza odmiana marihuany

Odmiana marihuany Blue Cheese Royal Queen Seeds

Okres kwitnienia 60-65 dni, to niewiele dłużej w porównaniu do oryginalnego klona, a efekt końcowy zdecydowanie jest warty tych dni. Odmiana ta produkuje duże ilości żywicy bogatej w aromatyczne terpeny i THC. Blue Cheese świetnie sprawdza się w każdym rodzaju uprawy, jednak najlepsze rezultaty można osiągnąć uprawiając go techniką SOG. Dla najlepszego smaku warto postawić na uprawę organiczną w ziemi.

#2 Big Buddha Cheese – Big Buddha Seeds

Big Buddha Cheese to wspaniała krzyżówka Original UK Cheese z męską rośliną Afghani. Po ponad 2 latach stabilizowania tej krzyżówki w celu uwypuklenia szczególnych cech UK Cheese, odmiana ta mogła ujrzeć światło dzienne. Jest odmianą wyjątkowo prostą w uprawie, odporną na błędy początkujących growerów.

Posiada intensywny smak i zapach zbliżony do oryginału, jednak zdaniem wielu bardziej owocowy. Jak na dobrego Cheesa przystało, bardzo szybko kwitnie, zazwyczaj od 7 do 9 tygodni. Odmiana ta daje duży plon o wysokiej jakości. Big Buddha to breeder znany z produkcji krzyżówek Cheese’a z innymi wysokiej jakości odmianami, często lepszymi od oryginału.

#3 Cheese – Dinafem

Cheese hiszpańskiego producenta nasion konopi Dinafem, powstał z krzyżówki Old skunk#1 x Afghani#1. Dinafem Cheese przejawia dokładnie te same cechy jakimi wyróżniał się słynny klon wyselekcjonowany przez kolektyw Exodus. Jest to prosta w uprawie, odporna na błędy growera i szkodniki odmiana konopi.

Cheese Dinafem najlepsza odmiana marihuany

Dinafem Cheese odmiana marihuany

Cheese od dinafem daje mocny, wysokiej jakości plon o pierwszorzędnym, charakterystycznym zapachu tak kochanym przez palaczy. Odmiana ta, to prawdziwy bestseller w holenderskich Coffeeshopach. Cheese od producenta Dinafem kwitnie od 50 do 60 dni i potrafi wydać ponad 500 g plonu na każdy m2 uprawy.

#4 Exodus Cheese – Green House Seeds

Exodus Cheese od Green House Seeds, to niemal idealna kopia klona pochodzącego z Wielkiej Brytani. Holenderski breeder po raz kolejny stanął na wysokości zadania i stworzył nasiona pierwszorzędnej jakości. Exodus Cheese od Green House Seeds posiada czas kwitnienia do 8 tygodni, zawartość THC na poziomie prawie 20% i wspaniały, bardzo intensywny i nie do podrobienia – aromat.

Świetna odmiana zarówno dla koneserów jak i growerów komercyjnych, którzy chcą zebrać duży plon w jak najkrótszym czasie. Polecana również pacjentom medycznej marihuany szukającym leku przeciwbólowego, czegoś ułatwiającego zasypianie lub cierpiących na problemy z apetytem.

#5 Sweet Cheese – Sweet Seeds

Sweet Cheese od Sweet Seeds hiszpańskiego producenta, powstał z krzyżówki Cheese i Black Jack. Krzyżówka ta, jest z przewagą genów sativa, łączy najlepsze cechy swoich rodziców – aromat Cheese oraz moc i wspaniałe, euforyczne działanie Sativy otrzymane od Black Jack. Ta odmiana rośnie wysoka i produkuje charakterystyczne dla odmian Sativa długie topy.

Sweet Cheese to prawdziwa fabryka topów, z metra kwadratowego uprawy doświadczony grower jest w stanie zebrać nawet do 600 g suszu. W tym Sweet Cheese bije na głowę i tak już całkiem produktywnego klasycznego Cheesa. Na Indoor potrzebuje ok. 9 tygodni kwitnienia do osiągnięcia pełnej dojrzałości, od której zależy nie tylko ilość plonu, ale i moc oraz jej charakterystyczny aromat.

Źródła:

Uprawa oraz posiadanie konopi indyjskich jest w Polsce zakazane i zagrożone karą grzywny oraz karą pozbawienia wolności. Redakcja nie nakłania do uprawy konopi oraz nie ponosi odpowiedzialności za tego rodzaju działania. Powyższy artykuł został opublikowany wyłącznie w celu edukacyjnym
Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (m.in. teksty, zdjęcia) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.).