Odmiany marihuany do małego growboxa

TOP 5 odmian do małych growboxów

Michał Bania

Jednym z najpopularniejszych powodów z jakich ludzie decydują się na domową uprawę konopi jest chęć samowystarczalności. Nikt nie lubi kontaktów z dilerami, których towar zazwyczaj jest wątpliwej jakości i na dodatek kosztuje krocie. Niestety nie każdy posiada dużą przestrzeń, którą może poświęcić swojej uprawie. Często ludzie decydują się na uprawę w naprawdę małych growboxach zrobionych z małych szafek w domu(szaforośl), czy w pc-boxach (growbox z obudowy komputera).

Oczywiście pamiętajmy, że w Poslce uprawa marihuany jest nielegalna, a artykuł kierowany jak do tych szczęśliwców, którzy mieszkają w krajach o nie tak drakońskiej polityce narkotykowej.

Nawet tak mały growbox jak ten zrobiony z obudowy komputera jest w stanie dostarczyć plon w granicach 20-40 g. Dla wielu ludzi jest to w zupełności wystarczająca ilość aby wystarczyła im od zbiorów do zbiorów.

Czy gdzieś jest jednak jakiś haczyk? Odpowiedź brzmi tak, po pierwsze, aby nasza uprawa w małym growboxie miała szanse na powodzenie musimy naszą roślinę trenować, tak aby zamiast w górę rozrastała się ona na boki.

W tym celu najlepiej sprawdza się trening LST (Low Stress Trening) który jest prosty do wykonania dla początkującego i nie stresuje zbytnio rośliny. Drugi haczyk to oczywiście odpowiedni dobór odmiany.

Zdecydowanie nie każda odmiana marihuany będzie się nadawała do uprawy w małym growboxie. Niektóre odmiany rosną po prostu zbyt duże i trudno opanować ich wzrost. Mówię tu szczególnie o odmianach Sativa, które charakteryzuje naprawdę szybkie tempo wzrostu i duże rozmiary.

PC Growbox do uprawy konopi

PC Growbox do uprawy konopi

Do uprawy w małym growboxie z szafki lub pc-boxie świetnie będą nadawały się odmiany Indica i niektóre automaty. Czemu niektóre? Ponieważ obecnie coraz więcej automatów produkowanych jest w celu osiągania stosunkowo dużych rozmiarów i dużych plonów i zdarza im się przerastać małe growboxy.

A więc jakie odmiany będą najlepsze do małego growboxa? Poniżej TOP 5 odmian idealnych do takich zastosowań.

#1 Lowryder AUTO – Black Diamond Seeds

Lowryder AUTO Black od Diamond Seeds, to z pewnością jedna z najniższych odmian marihuany. Pierwsza oficjalna odmiana autokwitnąca dostępna w handlu, jej geny były podstawą do stworzenia wszystkich następnych odmian automatów.

Lowryder nasiona automatów mały growbox

Lowryder nasiona automatów

Lowryder z pewnością zamieści się w pc-boxie lub innym małym growboxie, z natury jest niski i gęsty. Posiada przyjemny lekko cytrusowy aromat i smak. Nie jest to najmocniejsza odmiana marihuany, jednak jego moc dla większości będzie w pełni wystarczająca.

Feminizowane nasiona Lowryder szybko dojrzewają, co będzie dużym plusem dla growerów nie mających dużo cierpliwości. Świetna odmiana na rozpoczęcie swojej przygody z uprawą.

#2 60-day Lemon AUTO – DNA Genetics

60 Day Lemon AUTO od DNA Genetics to jedna z najszybszych odmian automatów dostępna na rynku. Zazwyczaj do zbiorów jest gotowa już po około 60 dniach od wykiełkowania. Nie osiąga dużych rozmiarów  i zachowuje gęsty pokrój.

Jest to odmiana konopi idealna do pcboxa. 60 Day Lemon powstał ze skrzyżowania Lemon Skunka i odmiany automatycznej. Posiada bardzo intensywny cytrusowy smak i zapach. Każdy lubiący smaczne zioło powinien być z niej zadowolony.

Topy są zbite i mocno pokryte żywicą bogatą w THC. Jak na automata jest to całkiem mocna odmiana o przyjemnym, kreatywnym działaniu. Odmiany standardowe, tzw. sezonówki. Aby zakwitnąć wymagają zmiany cyklu oświetlenia z 18/6 na 12/12.

Aby nie urosły zbyt duże należy tej zmiany dokonać odpowiednio wcześnie, w małych growboxach najlepiej zmienić światło po dwóch, maxymalnie trzech tygodniach, aby uniknąć przerośnięcia growboxa. Rosną nieco dłużej niż automaty, jednak dają wyższej jakości plony i są bardziej odporne na błędy początkujących.

#3 Country Girl – The Outlaw Seeds

Country Girl z The Outlaw Seeds, to praktycznie czysta Indica. Charakteryzuje się dość niskim wzrostem, przyjemnym smakiem i aromatem, krótkim czasem kwitnienia oraz dużą mocą. Country Girl to gęsta, kompaktowa roślina o bardzo zbitych topach.

Topy są bardzo twarde, pod koniec kwitnienia przypominają wręcz kamienie. Pokrywa je spora ilość żywicy o przyjemnym aromacie, który zawiera w sobie nuty pomarańczy, ziemi i sosny. Duża moc tej odmiany to kolejny plus, szczególnie w połączeniu z naprawdę przyjemnym działaniem.

Country Girl powoduje przyjemne rozluźnienie mięśni, głęboki relaks a w dużych dawkach mocny efekt „stoned” czyli skamienienia. Świetnie sprawdza się w leczeniu bólu oraz przy problemach ze snem. Dzięki swojej kompaktowej budowie i niskiemu wzrostowi świetnie nadaje się do uprawy w małych growboxach.

#4 LA Confidential – DNA Genetics

LA Confidential to zdecydowanie jedna z trzech najlepszych odmian jakie DNA Genetics stworzyło od początku swojej działalności. Ta krzyżówka między LA OG Affie i Afghani słynie ze swojej wyjątkowej mocy i mocno obezwładniającego działania.

LA Confidential to idealna odmiana  medyczna dla pacjentów z problemami z zasypianiem i bezsennością, a także bólami wszelkiego rodzaju. Świetna odmiana dla tych, którzy nie planują żadnych aktywnych czynności ze względu na swoją moc i działanie.

La Confidential odmiana mały growbox

La Confidential odmiana mały growbox

Jej jasno zielone topy z delikatnymi fioletowymi przebarwieniami pięknie mienią się od żywicy bogatej w THC. Nie są duże jednak bardzo mocno zbite o okrągłym kształcie. Aromat jest ziemisto-ziołowy z metaliczną nutą. Niski, krzaczasty pokrój odmiany sprawia, że idealnie sprawdza się w małych growboxach. Ulubiona odmiana Don’a z DNA Genetics.

#5 Bubba Kush – Dinafem Seeds

Bubba Kush Dinafem Seeds, to jedna z najbardziej oldschoolowych odmian Kush dostępnych na rynku. Na tle innych wyróżnia ją działanie i specyficzny aromat, który jest nieco inny od reszty Kushy.

Jest to mieszanka słodkiego haszyszu z wyraźną nutą czekolady oraz kawy – zapachu, który nie jest zbyt popularny wśród konopi. Działanie tej odmiany jest silnie relaksujące i usypiające jednak nie jest to bardzo mocna odmiana.

Bubba Kush odmiana konopi

Bubba Kush odmiana konopi

Świetnie uspokaja i rozluźnia, ale nie obezwładnia swoim działaniem. Idealna odmiana do walki ze stresem. Bubba Kush rośnie niski i krzaczasty, podobnie jak LA Confidential ma mocno zbite i okrągłe topy.

Tu jednak są one bardziej ciemno-zielone i zdecydowanie więcej w nich odcieni fioletu. Uprawa tej odmiany nie sprawia problemów, jednak jak każdy kush jest ona wrażliwa na zbyt wysoką wilgotność.

Uprawa oraz posiadanie konopi indyjskich jest w Polsce zakazane i zagrożone karą grzywny oraz karą pozbawienia wolności. Redakcja nie nakłania do uprawy konopi oraz nie ponosi odpowiedzialności za tego rodzaju działania. Powyższy artykuł został opublikowany wyłącznie w celu edukacyjnym
Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (m.in. teksty, zdjęcia) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.).