TOP 5 odmian na potrzeby komercyjne

TOP 5 odmian na potrzeby komercyjne

Michał Bania

Gdy mówimy o komercyjnych odmianach marihuany zazwyczaj mamy na myśli kilka aspektów, które powinny one spełniać. Pierwszym z nich jest szybkość kwitnienia – jak wiadomo czas to pieniądz. Dobra odmiana komercyjna powinna więc mieć krótki okres kwitnienia. Drugim z nich jest oczywiście ilość, bo im większy plon tym lepiej. I po trzecie, powinna ona spełniać jakieś standardy jakościowe. Jeśli chodzi o komercję, większość preferuje raczej mocne odmiany marihuany, im więcej THC tym lepiej. Poza tym, będzie super, gdy odmiana będzie miała takie atrybuty jak zbite, łatwe w trimmingu kwiaty czy odporność na plagi. Zdziesiątkowanie całej uprawy przez jakiegoś szkodnika to jeden z najczarniejszych scenariuszy dla plantatora. Zatem jakie odmiany spełniają te wszystkie kryteria? Dowiesz się tego z naszego artykułu 🙂

#1 Super Skunk – Sensi Seeds

Super Skunk Sennsi Seeds,  to legendarna genetyka Skunk#1 która została skrzyżowana z Afghani, co pozwoliło ją delikatnie podrasować. W rezultacie pokazało to jej Indico’owy pazur. Super Skunk to wręcz idealna odmiana do uprawy komercyjnej, bardzo szybko kwitnie – w zaledwie 45 dni.

Ta odmiana konopi daje duże plony bo aż 550g/m2. Nie brakuje jej mocy, smaku i zapachu, a więc odznacza się wysoką jakością. Jej działanie jest na początku euforyczne by po chwili zamienić się w błogi relaks, który pozwoli odpocząć po ciężkim dniu.

Super Skunk Sensi Seeds nasiona

Super Skunk Sensi Seeds

Zapach tej odmiany marihuany jest „ciężki”. Jest to mieszanka ziemi, mdłej słodyczy skunka i delikatnej nuty owocowej, która jest zdecydowanie lepiej wyczuwalna w jego smaku. Odmiana ta jest wyjątkowo prosta w trymowaniu ze względu świetny stosunek kwiatów do liści i zbite topy.

#2 Cheese – Dinafem

Cheese od Dinafem – tej odmiany już chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Wywodzący się z Wielkiej Brytani Cheese to wręcz idealna odmiana konopi do uprawy komercyjnej. Charakteryzuje się mocnym, bardzo specyficznym zapachem, od którego wzięła się jego nazwa.

Uprawiając tę odmianę warto mieć dobry filtr węglowy do growboxa. Plon Cheese jest dobry, a kwiaty są bardzo łatwe w obróbce. Okres kwitnienia jest bardzo krótki i zamyka się maksymalnie w 8 tygodniach. Cheese to odmiana marihuany o dużym plonie, który powinien zadowolić każdego growera.

Odmiana ta przez wiele lat była narodową dumą Brytyjczyków, a wszytko dzięki małemu kolektywowi o nazwie Exodus, który wyselekcjonował ten wyjątkowy fenotyp z populacji Skunk#1. Cheese zyskał szybko popularność na całym świecie i przez wiele lat był jedną z najpopularniejszych odmian w holenderskich coffeeshopach.

#3 White Widow x Big Bud – Female Seeds

White Widow x Big Bud Female Seeds, to krzyżówka między legendarną White Widow i super produktywnym Big Budem. Jest wręcz idealną odmianą, gdy liczy się ilość i jednocześnie wysoka jakość. Słynie z ogromnej ilości żywicy produkowanej na swych pąkach.

White Widow zadbała w tej hybrydzie o jakość i dużą moc. Big Bud natomiast sprawił, że tworzy ona ogromne wręcz topy, bardzo zbite i pokryte pięknymi pomarańczowymi włoskami. Pachnie słodko-owocowo z delikatnym aromatem Skunka.

White Widow Big Bud Female Seeds nasiona

White Widow Big Bud Female Seeds nasiona

Jeśli zależy nam na odmianie z dużymi zbiorami White Widow x Big Bud sprawdzi się w tej roli wręcz idealnie. Czas kwitnienia jest krótki i wynosi zaledwie 7-8 tygodni więc jest idealna nawet dla tych najbardziej niecierpliwych growerów 😉

#4 Critical Kush – Royal Queen Seeds

Critical Kush Royal Queen Seeds, to połączenie owocowego Critical Mass ze słynnym kalifornijskim OG Kushem. Te połączenie okazało się wręcz strzałem w dziesiątkę. Cross ten powstał z myślą o growerach komercyjnych nastawionych na duży i szybki plon o konkretnej mocy.

Zapach poszedł bardziej w stronę Critical’a, jednak wyczuwalne są również ziemisto-paliwowe nuty OG Kush. Moc jest wręcz dewastująca i zdecydowanie w stronę Indica. Wbija w fotel i zapewnia głęboki relaks – idealna na problemy z zasypianiem i jako lek przeciwbólowy.

Critical Kush nasiona marihuany

Critical Kush

Wytwarza grube, gęste topy o małej ilości listków, co znacznie przyspiesza proces zbiorów i obróbki. Kwitnie bardzo szybko, przeciętnie jest to 7-8 tygodni. Jeśli szukasz odmiany marihuany o dużej mocy i jednocześnie chcesz zebrać duży plon to Critical Kush spełni twoje oczekiwania.

#5 Money Maker – Strain Hunters

Money Maker Strain Hunters – nazwa tej odmiany mówi sama za siebie – jest ona stworzona do zarabiania pieniędzy i posiada wszystkie cechy, które sprawiają, że jest ona idealną odmianą marihuany w kontekście komercyjnym. Jest ona wyjątkowo produktywna – to odmiana marihuany o dużym plonie, co na nasze szczęście idzie w parze z jakością.

Wytwarza ona całe kiście zbitych kwiatów, bardzo łatwych w trymowaniu. Są one bardzo zbite i mocno pokryte żywicą, i nic dziwnego, jest to multi-hybryda między Master Kush, Hindu Kush i Skunk. Połączenie elitarnych genetyk pozwoliło stworzyć hodowcom ze Strain Hunters odmianę idealną.

Money Maker Strain Hunters nasiona

Money Maker Strain Hunter

Jej działanie jest zdecydowanie „indyjkowe”, wbija w fotel, relaksuje i powoduje typowy efekt „stoned” czyli skamienienia, z którego znane są odmiany Indica. Jest to mocna odmiana konopi, którą zapamięta każdy palacz. Money Maker kwitnie szybko – jedynie 8 tygodni co jest świetnym dopełnieniem całości.

Uprawa oraz posiadanie konopi indyjskich jest w Polsce zakazane i zagrożone karą grzywny oraz karą pozbawienia wolności. Redakcja nie nakłania do uprawy konopi oraz nie ponosi odpowiedzialności za tego rodzaju działania. Powyższy artykuł został opublikowany wyłącznie w celu edukacyjnym
Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (m.in. teksty, zdjęcia) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.).