odmiany o najwyższej ilości żywicy

TOP 5 odmian o największej ilości żywicy

Michał Bania

Dzisiaj coś dla miłośników maksymalnie oszronionych odmian. Odmian konopi, których kruszenie za pomocą palców jest niemal niemożliwe ze względu na ich lepkość. Także odmian, które są mokrym snem każdego zajmującego się wyrobem haszyszu oraz tych, którzy zbierają w młynku pyłek (kief). Ilość żywicy warunkuje głównie genetyka, to oznacza, że jeśli jakaś odmiana nie ma w genach obfitej ilości żywicy to czegokolwiek byśmy nie robili to nie zrobimy z niej nagle White Widow. Jeśli jesteś fanem odmian, których produkcja trichomów jest na wysokim poziomie to zapraszam do sprawdzenia tego artykułu 🙂

#1 Royal Gorilla – Royal Queen Seeds

Royal Gorilla Royal Queen Seeds, to odmiana której genetyka oparta jest o oryginalny klon Gorilla Glue#4, który zasłynął w świecie konopi właśnie dzięki ogromnej zawartości żywicy. Żywicy, która jest wyjątkowo lepka – na tyle, że została porównana do kleju.

Dla przykładu w USA klej Gorilla Glue jest tak samo popularny jak u nas Kropelka. Royal Gorilla to głównie Indica o wysokiej zawartości THC – nawet ponad 25% i dużej zawartości terpenów, które sprawiają, że zapach tej odmiany jest bardzo intensywny.

Royal Gorilla odmiana konopi

Royal Gorilla

Aromat Royal Gorilla jest głównie dieslowy, ziemisty z wyczuwalnymi nutami sosny. Podczas uprawy na pewno będziesz musiał użyć filtra węglowego ponieważ nic innego nie pomoże ci zamaskować jej zapachu. Poza tym, uprawa tej odmiany jest prosta i nie powinna sprawiać trudności nawet tym najbardziej początkującym, większego doświadczenie wymaga jednak od palacza ze względu na swoją ogromną moc.

Royal Gorilla pokrywa żywicą nie tylko swoje zbite topy, ale również wszystkie liście przy-topowe a nawet niektóre liście wiatrakowe. Produkcja żywicy u tej odmiany jest naprawdę nadzwyczajna dlatego trafiła ona na pierwsze miejsce mojego zestawienia.

#2 White Russian – Serious Seeds

White Russian Serious Seeds to klasyk, odmiana powstała dzięki krzyżówce dwóch sławnych odmian – AK47 i White Widow. Odmiana ta odznacza się intensywnym zapachem, dużą mocą i sporym plonem w postaci bardzo żywicznych topów.

Nie bez powodu jednym z jej rodziców jest White Widow, która przez lata uchodziła za najbardziej żywiczną odmianę marihuany. White Russian został stworzony przez breederów z Serious Seeds w latach 90-tych i szybko zaczęła zdobywać liczne nagrody na konkursach takich jak Cannabis Cup.

Serious Seeds White Russian

Serious Seeds White Russian

Ta odmiana to głównie Indica o wyjątkowo mocnym kanapowym działaniu, które jest mieszanką relaksu i skamienienia. White Russian jest świetną odmianą komercyjną, daje duże plony, które są bardzo łatwe w trymowaniu dzięki dobremu stosunkowi liści do kwiatów.

Idealnie sprawdza się uprawiana techniką SOG ponieważ ma tendencje do budowania ogromnego centralnego szczytu. Silnie pokryte żywicą topy świetnie sprawdzają się jako materiał do produkcji haszyszu i innych ekstraktów np. BHO lub Rosin.

#3 El Nino – Green House Seeds

El Nino to klasyczna odmiana o przewadze genów Indica stworzona przez Holenderski seedbank Green House Seeds. Powstała dzięki skrzyżowaniu Haze x Super Skunk x Brazilian x South Indian. Ta multihybryda odznacza się wyjątkowo obfitą produkcją żywicy.

Trichomy tak szczelnie pokrywają topy i listki przy-topowe, że roślina wręcz sprawia wrażenie jakby była pokryta szronem. Jednak nie tylko ilość żywicy wyróżnia tę odmianę na tle innych, odmiana ta charakteryzuje się dużą mocą – zawiera nawet 21% THC oraz bardzo przyjemnym działaniem.

Działanie jest bardzo socjalne i zapewnia wyjątkowo miły relaks. Odmiana El Nino świetnie rozluźnia mięśnie dając uczucie totalnego odprężenia. Ta odmiana marihuany daje bardzo duże plony w krótkim czasie, bo w zaledwie po 8 tygodniach kwitnienia jest gotowa do zbiorów.

#4 White Widow – Dinafem Seeds

White Widow Dinafem, to jedna z tych odmian, których przedstawiać nie trzeba. Od niemal 30-stu lat jest to jedna z najpopularniejszych odmian w Europie, szczególnie w Holandii skąd pochodzi ta świetna odmiana konopi.

White Widow zdobyła najpierw sławę a potem serce setek tysięcy, a może nawet milionów palaczy marihuany dzięki ogromnej ilości żywicy jaka pokrywa jej topy, liście przy-topowe, a nawet liście wiatrakowe. To prawdziwa maszynka do produkcji trichomów. Jest mocna, mimo że rekordzistką pod względem zawartości THC nie jest.

White Widow odmiana marihuany Dinafem

White Widow odmiana marihuany Dinafem

White Widow powstała dzięki skrzyżowaniu Sativy z Brazylii i South Indian Indica. Ta odmiana zapewnia zbilansowane działanie, które objawia się euforią i uniesieniem Sativy z jedoczesnym relaksem ciała dzięki genom Indica. Nazwa White Widow wzięła się właśnie od ogromnej ilości żywicy, która sprawia, że topy stają się wręcz białe od ilości triochomów, które je pokrywają.

#5 OG Kush – Humboldt Seeds Organisation

Przez wiele lat jedna z najpopularniejszych odmian w Stanach Zjednoczonych i z pewnością najpopularniejsza odmiana wymieniana w kawałkach Amerykańskich raperów 😉 Niemal czysta Indica o brutalnej mocy i jednocześnie bardzo miłym działaniu.

OG Kush odmiana konopi Indica

OG Kush

OG Kush Humboldt Seeds Organisation, ceniony jest głównie ze względu na swój świetny smak, dużą moc, niepowtarzalne działanie oraz właśnie ilość żywicy. Ta odmiana lepi się nie tylko podczas kwitnienia, ale i długo po wysuszeniu. Ilość żywicy jest imponująca.

OG Kush stał się sławny niedługo po tym jak mężczyzna o imieniu Josh D przywiózł ją do Kalifornii, gdzie szybko zadomowiła się na stałe. Została pokochana tak samo przez growerów jak i palaczy i szybko zdobyła międzynarodową sławę.

Uprawa oraz posiadanie konopi indyjskich jest w Polsce zakazane i zagrożone karą grzywny oraz karą pozbawienia wolności. Redakcja nie nakłania do uprawy konopi oraz nie ponosi odpowiedzialności za tego rodzaju działania. Powyższy artykuł został opublikowany wyłącznie w celu edukacyjnym
Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (m.in. teksty, zdjęcia) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.).