Odmiany mariuhuany o słabym zapachu

TOP 5 odmian o słabym zapachu

Michał Bania

W dzisiejszych czasach praktycznie każdy zna charakterystyczny zapach marihuany. Dla większości entuzjastów tej rośliny jest on bardzo przyjemny i bardzo miło się kojarzy. Niestety nie każda osoba postronna lubi go tak samo jak my – pasjonaci. Ponadto ze względu na status prawny konopi, w wielu krajach zapach ten może niejednokrotnie przysporzyć kłopotów z prawem, o czym każdy doskonale wie.

Istnieje wiele sposobów na ograniczenie zapachu rosnącej marihuany, jednak nie każdy chce ich używać lub może sobie na nie pozwolić. Czasem już jedna roślina rosnąca na parapecie może być wyczuwalna w całym mieszkaniu. Charakterystyczny zapach marihuany jest spowodowany związkami chemicznymi zwanymi terpenami.

Konopie wytwarzają terpeny między innymi po to by odstraszać szkodniki i zabezpieczyć się przed zjedzeniem. Na nasze szczęście nie każda odmiana konopi pachnie tak intensywnie, są również takie, których zapach jest słabszy lub mniej podobny do typowego zapachu „skuna”.

#1 Blue Mystic – Nirvana Seeds

Blue Mystic Nirvana Seeds to odmiana, która zawsze znajduje się na pierwszym miejscu zestawień odmian o słabym zapachu. Słynie z tego od zawsze i nie bez powodu. Jest to prawdopodobnie najsłabiej pachnąca odmiana marihuany jaką można znaleźć na rynku.

Poza tym, Blue Mystic ma jeszcze inne zalety, o których warto wspomnieć. Jako reprezentantka rodziny Indica jest dość niska, idealna do małego growboxa. Odmiana ta powstała poprzez skrzyżowanie Afghani x Flo. Następnie, została skrzyżowana z Blueberry, po której odziedziczyła przyjemny borówkowy posmak i aromat.

Blue Mystic feminizowane słaby zapach

Blue Mystic Nirvana – odmiana marihuany o słabym zapachu

Działanie tej odmiany jest silnie relaksujące. Blue Mystic pobudza apetyt i ułatwia zasypianie, co sprawia, że doskonale nadaje się do zastosowań medycznych, w dolegliwościach takich jak problemy ze snem, ból i spięcie mięśni czy obniżony apetyt.

#2 Northern Lights – Royal Queen Seeds

Northern Light Royal Queen Seeds to bardzo popularna i oldschoolowa odmiana również należąca do podgatunku Indica. Podczas uprawy nie wydziela mocnego zapachu, dzięki czemu wspaniale nadaje się do dyskretnych domowych upraw, tym bardziej iż nie osiąga dużych rozmiarów.

Northern Lights słaby zapach

Northern Lights – Royal Queen Seeds

Zapach jest połączeniem pikantności i ziemistego aromatu charakterystycznego dla Afghani. Działanie tej odmiany jest mocne, co zawdzięczamy zawartości THC na poziomie około 20%. Działa głównie na ciało, jak na odmianę Indica przystało. Jest bardzo prostą w uprawie odmianą marihuany o słabym zapachu. Klasyk, którego każdy powinien spróbować.

#3 Jack Herer – Sensi Seeds

Jack Herer Sensi Seeds, to odmiana marihuany, o której słyszał chyba każdy miłośnik konopi. Jest to chyba jedna z najbardziej dopracowanych i sztandarowych odmian holenderskiego seedbanku Sensi Seeds. Ta hybryda o przewadze genów Sativa w porównaniu do większości odmian marihuany nie wydziela mocnego zapachu podczas uprawy, co czyni ją idealną do dyskretnej uprawy.

Uwielbiana jest głównie za moc oraz działanie, które jest bardzo euforyczne i kreatywne. Zapewnia ona również odpowiednią dawkę relaksu i odprężenia. Rośnie dość spora, jednocześnie dając spore plony. Wielkie, długie topy pokryte są konkretną ilością żywicy o pikantnym aromacie Haze.

Odmiana marihuany Jack Herer feminizowane

Słaby zapach odmiany Jack Herer od Sensi Seeds

Po genetyce Indica, Jack Herer odziedziczył zbitość kwiatostanów. Kwiatostany tej odmiany są naprawdę twarde, posiadają wielkie kielichy i oczywiście bardzo dużą zawartość THC. Feminizowane nasiona Jack Herer to jest to, czego powinien spróbować każdy miłośnik konopi przynajmniej raz w życiu. Jednak zapewniamy, że na jednym razie się nie skończy 🙂

#4 Royal Creamatic – Royal Queen Seeds

Royal Creamatic holenderskiego breedera Royal Queen Seeds, to auto-kwitnąca propozycja dla tych, którzy szukają odmiany dyskretnej, zarówno pod względem zapachu jak i rozmiarów. Powstała dzięki skrzyżowaniu świetnych genetyk BlueBlack, Maple Leaf Indica i White Rhino.

Nasiona marihuany Royal Creamatic, to świetny wybór dla tych, którzy dysponują ograniczoną przestrzenią. Odmiana ta rośnie kompaktowo, wysokość nie przekracza jednego metra, jednak zazwyczaj jest to około 70 cm. Royal Creamatic ma tendencję do budowania dużego centralnego szczytu i tylko kilku bocznych odgałęzień, co idealnie sprawdza się przy uprawie w stylu SOG.

Royal Creamatic Royal Queen Seeds

Royal Creamatic Royal Queen Seeds

Royal Creamatic jest bardzo smaczną jak na automat, odmianą. Smak jest bardzo słodki i przypomina karmel. Aromat podczas uprawy nie jest bardzo intensywny, co pozwala na zachowanie większej dyskrecji. Ten prosty w uprawie automat świetnie nadaje się dla początkujących growerów.

#5 Master Kush – Dutch Passion

Master Kush Dutch Passion, to klasyczna odmiana Indica dostępna w ich ofercie od wielu lat. Master Kush powstał dzięki skrzyżowaniu różnych genetyk pochodzących z gór Hindu Kush w Afganistanie. Rezultat to prosta w uprawie, kompaktowa roślina dająca duże plony w postaci masywnych i bardzo zbitych topów. Duża ilość żywicy idzie w parze z dużą mocą, dlatego potrafi zaskoczyć nawet weteranów.

Aromat tej odmiany jest ziemisto cytrusowy, podczas wzrostu zdecydowanie słabszy niż u innych odmian, co pozwala na bardziej dyskretną uprawę. Master Kush świetnie nadaje się do upraw komercyjnych, wspaniale radzi sobie w różnych warunkach, łatwo daje się klonować. Dobrze rośnie w każdym rodzaju podłoża i w zasadzie jedyną jego wadą jest dość mała odporność na pleśń.

Master Kush Dutch Passion feminizowany

Odmiana marihuany Master Kush od Dutch Passion 

Uprawa oraz posiadanie konopi indyjskich jest w Polsce zakazane i zagrożone karą grzywny oraz karą pozbawienia wolności. Redakcja nie nakłania do uprawy konopi oraz nie ponosi odpowiedzialności za tego rodzaju działania. Powyższy artykuł został opublikowany wyłącznie w celu edukacyjnym
Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (m.in. teksty, zdjęcia) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.).