TOP 6 najszybszych automatów

TOP 6 najszybszych automatów

Michał Bania

Autokwitnące odmiany marihuany nazywane popularnie automatami, znane są ze swojej szybkości. Jest tak, ponieważ kwitną one automatycznie po osiągnięciu odpowiedniego wieku – zazwyczaj jest to okres między 3-4 tygodniem życia. Dzięki temu możemy cieszyć się zbiorami po zaledwie 9-11 tygodniach od wysiewu. Z tego właśnie powodu szybkie automaty  zdobyły w ostatnich latach ogromną ilość zwolenników.  Nic dziwnego, automaty outdoor gotowe są już w połowie lipca. Najszybsze z nich na Indoor pozwalają na niemal 5 cykli rocznie, co w przypadku upraw komercyjnych jest wyjątkowo opłacalne. Zatem, jakie odmiany automatów są najszybsze? Poniżej przygotowałem zestawienie najszybszych automatów, prawdziwych sprinterów gotowych do zbiorów nawet w około 8 tygodni od wykiełkowania.

#1 60 Day Lemon – DNA Genetics

60 Day Lemon DNA Genetics, to autokwitnąca krzyżówka pomiędzy wielokrotnie nagradzanym Lemon Skunk i Cannabis Ruderalis. DNA Genetics od lat słynie z najwyższej jakości odmian marihuany, które dopracowane są wręcz do perfekcji.

W ofercie DNA Genetics nie za wiele jest automatów, jednak te które są, są naprawdę wysokiej jakości. 60 Day Lemon został stworzony by dać możliwość uprawy automatów nie tracąc wiele na ich jakości. Daje on wysokiej jakości kwiaty o pięknym cytrusowo-słodkim zapachu i smaku.

60 Day Lemon DNA Genetics

60 Day Lemon DNA Genetics

Może nie jest on najbardziej produktywną odmianą marihuan,  jednak jest bardzo szybki. Najwcześniej zbiorów można dokonać około 60-tego dnia po wykiełkowaniu, jednak niektóre fenotypy mogą potrzebować kilku dni więcej do pełni dojrzałości.

#2 60 Day Wonder – DNA Genetics

60 Day Wonder DNA Genetics, to legendarna odmiana Indica – William’s Wonder wyposażona w autoflowering. Została ona wyselekcjonowana by w jak najkrótszym czasie dawała wysokiej jakości topy. Jej działanie jest silnie „indyjkowe”, o medycznych właściwościach odziedziczonych po William’s Wonder.

DNA Genetics 60 Day Wonder

DNA Genetics 60 Day Wonder

Ta medyczna odmiana marihuany świetnie sprawdza się na napięcia mięśniowe, chroniczny ból czy przewlekły stres. Tak samo jak 60 Day Lemon również jest gotowa w około 60 dni, co jest naprawdę dobrym wynikiem nawet jak autokwitnącą odmianę konopi. Idealna, niska odmiana marihuany na outdoor i indoor, łatwa do ukrycia lub zmieszczenia w małym growboxie.

#3 AUTO Speed Bud – Female Seeds

AUTO Speed Bud Female Seeds, to jak wskazuje nazwa, bardzo szybka odmiana marihuany. Od kiełka do zbioru wyrabia się w zaledwie 60 dni, co stawia ją na podium naszego zestawienia. Genetycznie jest to głównie Indica, jednak jej dokładna genetyka pozostaje tajemnicą.

Speed Bud to odmiana konopi prosta w uprawie, idealna dla niecierpliwych początkujących growerów. Budową przypomina choinkę, jednak jest dużo bardziej aromatyczna i zawiera więcej lepkiej żywicy 😉 Wytwarza dużo kompaktowych topów o małej ilości liści, co czyni ją prostą w trymowaniu.

Speed Bud, to odmiana nasion marihuany, która świetnie sprawdza się zarówno w uprawie outdoor oraz indoor. Jej moc jest umiarkowana, dlatego jest ona świetną odmianą marihuany dla początkujących i okazjonalnych palaczy. Działanie jest uspakajające i relaksujące. Zapach to mieszanka cytrusów i drewna sosnowego, natomiast smak przypomina kościelne kadzidło.

#4 Quick One – Royal Queen Seeds

Quick One Royal Queen Seeds, to automat o bardzo szybkim kwitnieniu. Jest to jedna z pierwszych odmian kwitnących automatycznie jakie powstały. Jej genetyka opiera się o dwie legendarne oldschoolowe Indiki – William’s Wonder i Northern Light. Feminizowane nasiona Quick One po wykiełkowaniu potrzebują jedynie 8 do 9 tygodni by być gotowymi do ścinki.

Quick One Szybki automat Royal Queen Seeds

Quick One Royal Queen Seeds

To klasyfikuje tę odmianę jako bardzo szybką, co mówi sama jej nazwa. Quick One rośnie niska i krzaczasta, zazwyczaj nie przekracza 60 cm wysokości, dzięki czemu zmieści się niemal wszędzie i bardzo łatwo ją ukryć. Jej zapach jest ziołowo-cytrusowy, natomiast smak łagodny. Odmiana ta działa jak Indica, jednak nie jest zbyt mocna. Pozwala zrelaksować się i odprężyć po ciężkim dniu.

#5 Northern Light Auto – Royal Queen Seeds

Northern Light AUTO Royal Queen Seeds, to jedna z legendarnych już odmian. Została stworzona w latach 70-tych, i szybko zyskała popularność na całym świecie. Odmiana ta potrzebuje od kiełka do zbioru 9 do 10ciu tygodni i jest wyjątkowo produktywna.

W Indoorze przy zachowaniu dobrych warunków można liczyć na około 90 gram suszu z jednej rośliny, outdoor w ciepłym klimacie nawet do 200 gram. Northern Light jest odporna na błędy początkujących, jednak dla najwyższej wydajności lepiej ich nie popełniać.

Northern Lights automat bardzo szybki

Northern Lights

Odmiana ta ma charakterystyczny słodki, oldschoolowy smak trawki jaką znamy z lat młodości. Działanie jest zdecydowanie fizyczne, ale dobry humor jest jego nieodłączną częścią. O odpowiednią moc zadbała wysoka zawartość THC na poziomie około 16%, co jak na automat jest całkiem dobrym wynikiem.

#6 S.A.D. (Sweet Afghani Delicious) – Sweet Seeds

Sweet Afghani Delicious AUTO w skrócie SAD AF od Sweet Seeds, to kolejny bardzo szybki automat, który od kiełka do zbioru gotowy jest zaledwie w 8 tygodni. Jest to krzyżówka między najlepszą genetyką autokwitnącą, którą posiada Sweet Seeds oraz Sweet Afghani Delicious S1.

Ten wysokiej jakości automat smakiem i ilością żywicy dorównuje swoim pełno-sezonowym kuzynom. Jest to odmiana marihuany o dużej mocy, wszystko dzięki wysokiej zawartości THC, która wacha się między 15-20%, przy jednoczesnej wysokiej zawartości CBD bo aż 1,8% .

S.A.D. automat Sweet Seeds

S.A.D. automat Sweet Seeds

S.A.D ma działanie jak na Afghani przystało, czyli jest relaksujące, usypiające i przeciwbólowe. Świetnie sprawdza się jako medyczna odmiana marihuany. Odmiana ta jest produktywna, z 1m2 uprawy indoor możemy uzyskać między 400-500g suszu. Jest to odmiana konopi, która rośnie niska i zazwyczaj nie przekracza 90 cm wysokości.

Uprawa oraz posiadanie konopi indyjskich jest w Polsce zakazane i zagrożone karą grzywny oraz karą pozbawienia wolności. Redakcja nie nakłania do uprawy konopi oraz nie ponosi odpowiedzialności za tego rodzaju działania. Powyższy artykuł został opublikowany wyłącznie w celu edukacyjnym
Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (m.in. teksty, zdjęcia) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.).