TOP 6 odmian o najbardziej kreatywnym działaniu

TOP 6 odmian o najbardziej kreatywnym działaniu

Michał Bania

Każdy z nas szuka w konopiach innego działania. Jedni szukają relaksu po ciężkim dniu, inni leku na bezsenność, a jeszcze inne osoby chcą pobudzić swój umysł do kreatywnego działania. Szczególnie artyści i sportowcy nie mogą pozwolić sobie na odmianę marihuany, która powoduje tzw. „zamułkę”. Oczywiście wiadomo, że jeśli nie chcemy takiego działania to powinniśmy szukać wśród odmian z podgatunku „Sativa”. Jednak, które z nich najbardziej pobudzają kreatywność?

#1 Jack Herer – Sensi Seeds

Jack Herer od Sensi Seeds, to jedna z najlepszych odmian marihuany, którą wypuścił ten legendarny seedbank. Odmiana ta nazwana została na cześć jednego z największych i najbardziej znanych aktywistów konopnych na świecie, czyli Jacka Herera.

Jack Herer to hybryda pół na pół, odznacza się dużą mocą, wysoką jakością i dużym, wręcz komercyjnym plonem. Jest krzyżówką Northern Light’s #5, Shiva Skunk i hybrydy Haze. Jack Herer daje mocne działanie, które z pewnością pobudza kreatywność, dlatego jest świetny dla artystów, pisarzy, malarzy czy muzyków.

Jack Herer Sensi Seeds

Jack Herer Sensi Seeds

Poza tym Jack Herer uważany jest za odmianę marihuany o wysokim potencjale medycznym. Działanie jest zrównoważone i zawiera w sobie zarówno cechy Sativa jak i Indica.

Duże, pulchne topy, pokryte są aromatyczną żywicą o wspaniałym aromacie i rzadko spotykanej jakości.

#2 Durban Poison – Dutch Passion

Durban Poison Dutch Passion, to świetna Sativa z przeznaczeniem raczej do uprawy outdoor. Ustabilizowana i wypuszczona na rynek pod szyldem jednego z najstarszych producentów nasion konopi.

Durban Poison Dutch Passion

Durban Poison Dutch Passion

Działanie tej odmiany pobudza ciało i umysł. Jeśli szukasz odmiany, która pomoże Ci w pracy, pozwoli ci się skupić lub pobudzić mózg do działań kreatywnych to Durban Poison jest odmianą dla Ciebie. Odmiana ta słynie głównie z dużej mocy, świetnego działania i charakterystycznej anyżowej nuty zapachowej, która sprawia, że aromat tej odmiany jest niestandardowy.

Durban produkuje raczej kompaktowe szczyty mocno pokryte żywicą. Jest to szybka, odporna na pleśń odmiana, idealna do uprawy na dworze czy w szklarni. Naturalnie pochodzi z Afryki, jednak Dutch Passion dzięki intensywnej selekcji przystosowało tę odmianę do uprawy outdoor w chłodnym i wilgotnym klimacie.

#3 Tangie – DNA Genetics/Reserva Privada

Tangie DNA Genetics/Reserva Privada, to jedna z najbardziej nagradzanych odmian marihuany w historii. Niegdyś znana pod nazwą Tangerine Dream, powróciła dzięki kolaboracji DNA Genetics i Crockett Family Farms. Rozsławił ją intensywny, mocno cytrusowy aromat przypominający mandarynki.

Tangie DNA Genetics

Tangie DNA Genetics

Odmiana ta to w 70% Sativa. Zapewnia działanie pobudzające, stymulujące kreatywność i motywujące do działania. Tangie pozwala się skupić i działać, poza tym działaniem, wyróżnia się jakością – jest jedną z tych, których nie da się zapomnieć.

Zarówno zapach jak i smak są tak intensywne i charakterystyczne, że nie da się ich pomylić z inną odmianą. Duża ilość obfitej w terpeny żywicy sprawia, że Tangie bardzo chętnie przerabiana jest na smakowite koncentraty – BHO, Rosin czy bardziej tradycyjny haszysz.

#4 Sour Diesel – Royal Queen Seeds

Sour Diesel Royal Queen Seeds, w skrócie nazywany po prostu Sour D, to jedna z kultowych już odmian konopi indyjskich. Świetna hybryda o delikatnej przewadze genów Sativa, która jest bardzo lubiana przez muzyków (szczególnie raperów, którzy uwielbiają wymieniać jej nazwę w swoich utworach lub wręcz tworzyć o niej utwory).

Sour Diesel

Sour Diesel

Charakteryzuje ją kwaśno-chemiczny, bardzo intensywny aromat oraz produkcja dużych topów, które są obficie pokryte żywicą. Swego czasu Sour Diesel był jedną z najmocniejszych odmian marihuany.

Obecnie pod względem mocy, prześciga ją wiele innych odmian, mimo to Sour D dalej jest jedną z najbardziej uwielbianych odmian w USA i nie tylko. W Europie nasiona tej odmiany możecie dostać między innymi od holenderskiego banku nasion Royal Queen Seeds.

#5 Kali Mist – Serious Seeds

Kali Mist od Serious Seeds, to kolejna odmiana, której działanie powinno spodobać  się osobą szukającym czegoś co zwiększy ich kreatywność. Odmiana ta kochana jest głównie za swoje mocne działanie, nazywana jest królewną Sativ. Pobudza kreatywność, powoduje uczucia uniesienia, dodaje energii i poprawia humor.

Kali Mist Serious Seeds

Kali Mist Serious Seeds

Kali Mist cieszy się świetną opinią jako odmiana o właściwościach medycznych. Świetnie radzi sobie z bólem, a wśród kobiet cieszy się opinią odmiany na bóle miesiączkowe i zespół napięcia przedmiesiączkowego. Kali Mist produkuje olbrzymie, zbite topy o gęstej strukturze i dużej zawartości żywicy.

Aromat jest delikatnie pikantny, ale nie narzucający. Między 1998 a 2000 rokiem wygrała 8/10 konkursów z czego ostatni w 2018 roku na Growbarato Cup w Barcelonie – trzecie miejsce w kategorii „Sativa”.

#6 Arjan’s Ultra Haze #1 – Green House Seeds

Arjan’s Ultra Haze #1 Green House Seeds, to piękna odmiana o tropikalnej strukturze stworzona przez zespół breederów z Green House Seeds – jest to Sativa z prawdziwego zdarzenia. Nie jest odmianą dla niecierpliwych – potrzebuje aż 13-stu tygodni kwitnienia by jej kwiaty dojrzały w pełni. Powstała z połączenia Neville’s Haze i landrace z Kambodży i Laosu.

Jej działanie jest silnie euforyczne, pobudzające kreatywność i wprawiające w uczucie uniesienia. Arjan’s Ultra Haze #1 to wspaniała odmiana, której dłuższy czas uprawy wynagrodzi ilością i jakością plonu. Topy tej rośliny nie są może zbite na kamień ale nadrabiają wielkością i świetnym działaniem.

Arjans Ultra Haze Green House Seeds

Arjans Ultra Haze Green House Seeds

Smak, to mieszanka mięty, słodyczy i ziemi, ciekawe połączenie, które na długo zapadnie Ci w pamięć. Uprawiając odmianę marihuany Arjan’s Ultra Haze #1 musisz pamiętać by zapewnić jej odpowiednio dużo miejsca ponieważ rośnie naprawdę spora i znacznie wyciąga się w górę po zmianie światła na 12/12.

Uprawa oraz posiadanie konopi indyjskich jest w Polsce zakazane i zagrożone karą grzywny oraz karą pozbawienia wolności. Redakcja nie nakłania do uprawy konopi oraz nie ponosi odpowiedzialności za tego rodzaju działania. Powyższy artykuł został opublikowany wyłącznie w celu edukacyjnym
Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (m.in. teksty, zdjęcia) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.).