TOP 6 najlepszych odmian Sativa na outdoor

TOP 6 najlepszych odmian Sativa na outdoor

Michał Bania

W zależności od osobistych upodobań różni ludzie lubią różne odmiany marihuany. Każdy kieruje się czymś innym np. zapachem, wyglądem, działaniem czy smakiem. Dzisiejszy artykuł poświęcony jest wielbicielom konopi z podgatunku Sativa. Odmiany te, działają pobudzająco, euforycznie i psychodelicznie. Wybierane są zazwyczaj jako idealna trawka na imprezę lub do wszelkich działań artystycznych, gdzie wymagana jest kreatywność. Często wybierana jest też przez ludzi aktywnych, którzy nie mogą pozwolić sobie na „zamulenie” jakie powodują konopie z podgatunku Indica. Niestety większość odmian Sativa kwitnie bardzo długo i nie nadają się one do uprawy w klimacie umiarkowanym. Jest jednak kilka takich, które świetnie sobie radzą uprawiane na zewnątrz. Chcesz wiedzieć jakie to odmiany? Czytaj dalej!

#1 Original Amnesia Auto XXL – Dinafem Seeds

Original Amnesia Auto XXL Dinafem, to prawie czysta Sativa wyposażona w automatyczne kwitnienie i spory plon. Od kiełka do zbioru gotowa jest w około 3 miesiące. W rękach doświadczonego growera jest w stanie wyprodukować grubo powyżej 100 g z krzaka, a początkujący może liczyć na około kilkadziesiąt gram.

Dinafem Amnesia XXL Auto

Dinafem Amnesia XXL Auto

Zapewnia mocne, psychodeliczne działanie powodujące euforię i radość, jednak w większych ilościach potrafi być za mocna dla początkujących użytkowników. Wytwarza duże, podłużne kwiaty o imponującej ilości żywicy oraz mocnym zapachu drewna i Haze. Holenderska odmiana Sativa w wersji z autokwitnieniem prosto od Dinafem.

#2 Outdoor C99 – Female Seeds

Outdoor C99 Female Seeds, to przyspieszona wersja słynnej odmiany stworzonej przez Braci Grimm – Cindirella 99. Odmiana ta, znana jest ze swojego słodkiego, owocowego i tropikalnego aromatu. Jest to wspaniała Sativa, przyspieszona nieco dzięki dodatkowi genetyki Easy Sativa.

Cindy 99 Female Seeds

Cindy 99 Female Seeds

Outdoor C99 rośnie duża, dojrzewa dość szybko i daje wysokiej jakości plon o wspaniałym działaniu. Idealna odmiana dla kreatywnych osób – jeśli masz artystyczne zapędy to Outdoor C99 od Female Seeds pozwoli Ci je rozwinąć. Aromat jest zniewalający i trudno mu się oprzeć, wyczuwalne są aromaty tropikalnych owoców między innymi ananasa i mango.

#3 Outdoor Grapefruit – Female Seeds

Grapefruit Female Seeds, to bardzo dobrze znana i uznana w konopnym świecie odmiana. Niestety w standardowej wersji dojrzewa zbyt późno by nadawała się do uprawy outdoor w środkowo europejskim klimacie.

Na szczęście breederzy z Female Seeds stworzyli szybszą, bardziej odporną wersję. Outdoor Grapefruit to ta sama świetna Sativa o silnym aromacie grejpfruta. Działanie tej odmiany jest unoszące, powoduje euforyczny i kreatywny haj o przyzwoitej mocy.

Grapefruit odmiana na outdoor

Grapefruit odmiana na outdoor

Outdoor Grapefruit produkuje duże, gęste topy, które nie są bardzo zbite, jednak bardzo mocno pokryte żywicą. Smak i zapach tej odmiany jest świetny i bardzo unikatowy. Odmiana odporna na pleśń, jednak wymaga podparcia podczas okresu kwitnienia ze względu na ciężar kwiatów.

#4 Easy Sativa – Female Seeds

Easy Sativa Female Seeds, to klasyczna odmiana na outdoor, niemal czysta Sativa o średniej mocy, jednak wyjątkowo czystym działaniu. Easy Sativa powoduje euforię, dodaje energii i daje typowy efekt uniesienia. Aromat tej odmiany jest różny w zależności od fenotypu, spotykane są osobniki o pikantnym lub słodkim aromacie.

Easy Sativa Female Seeds

Easy Sativa Female Seeds

Idealna odmiana do palenia rano lub przez cały dzień, ponieważ jest lekka i nie powoduje zamuły. Idealna Sativa na outdoor, odporna, duża, o bardzo szybkim kwitnieniu. Odmiana marihuany bardzo odporna na pleśń, o dużych, wręcz komercyjnych plonach(!)

#5 Tangie’matic – Fast Buds

Tangie’matic od Fast Buds, to kwitnąca automatycznie, feminizowana odmiana marihuany o wspaniałym aromacie pomarańczy i mandaryne oraz świetnym unoszącym działaniu Sativy. Odmiana ta powstała ze słynnej genetyki Tangie, prawdopodobnie najbardziej cytrusowej odmiany konopi na świecie, której aromat jest wręcz nie do podrobienia.

Działanie Tangie’matic pobudza do działania, dlatego odmiana ta świetnie nadaje się do wyjścia ze znajomymi na miasto. Ma socjalne działanie dzięki czemu idealnie pasuje na imprezę. Nie zamula i nie usypia, jest jednak dość mocna więc początkującym radzimy na nią uważać.

Tangie AUTO Fast Buds

Tangie AUTO Fast Buds

Zawiera ponad 20% THC, więc odznacza się dużą mocą. Dzięki automatycznemu kwitnieniu Tangie’matic gotowa jest do zbiorów maksymalnie po 3 miesiącach od wysiewu. Idealna odmiana na outdoor – szczerze polecam 🙂

#6  Durban Poison – Dutch Passion

Durban Poison Dutch Passion, to prawdopodobnie najmocniejsza odmiana Sativy przeznaczona do uprawy outdoor. Duża, odporna i o ogromnej mocy, potrafi zaskoczyć nawet doświadczonych palaczy. Durban Poison  rośnie duży, warto mieć to na względzie wybierając dla niej miejscówkę.

Jesienią wytwarza duże, bogate w żywicę topy o pięknym aromacie przypominającym nieco lukrecję. Mimo przeciętnego stężenia THC w topach, moc potrafi zaskoczyć nawet najbardziej zaawansowanych palaczy.

Durban Poison Dutch Passion

Durban Poison Dutch Passion

Durban Poison to prosta w uprawie odmiana konopi polecana dla początkujących, wybacza błędy w uprawie i nie ma szczególnych wymagań. Działanie odmiany Durban Poison powoduje mocny haj, który początkowo jest euforyczny, radosny i psychodeliczny, po czym pod koniec przechodzi w relaks.

Uprawa oraz posiadanie konopi indyjskich jest w Polsce zakazane i zagrożone karą grzywny oraz karą pozbawienia wolności. Redakcja nie nakłania do uprawy konopi oraz nie ponosi odpowiedzialności za tego rodzaju działania. Powyższy artykuł został opublikowany wyłącznie w celu edukacyjnym
Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (m.in. teksty, zdjęcia) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.).