TOP 6 półautomatów

TOP 6 półautomatów

Michał Bania

W ostatnich latach bardzo popularne stały się odmiany nazywane przez producentów Quick lub Fast Version (w skrócie FV). Głównym ich producentem i prawdopodobnie pierwszym, który wprowadził je na rynek jest hiszpański bank nasion marihuany – Sweet Seeds. Stało się to dlatego, iż odmiany tworzone przez tego producenta świetnie radziły sobie w warunkach outdoor w Hiszpanii, jednak w środkowej i północnej Europie nie mogły one dojrzeć w pełni.

Dzięki niewielkiemu dodaniu genów autoflowering, Sweet Seeds przyspieszył okres kwitnienia swoich odmian i tym samym dostosował je do uprawy outdoor niemal w każdym klimacie. Rezultat, to tak zwany półautomat, który nie posiada cech autokwitnienia, jednak jest szybszy od standardowej sezonówki.

#1 Green Poison F1 Fast Version – Sweet Seeds

Green Poison Sweet Seeds, to jedna z najpopularniejszych odmian hiszpańskiego producenta Sweet Seeds. Bardzo lubiana za moc, aromat i bardzo zbite topy, które może nie są największe, ale nadrabiają ilością.

Jej owocowy smak i zapach sprawiły, że ludzie wręcz pokochali tę odmianę, a dzięki wersji Fast, Green Poison stał się odmianą świetną do uprawy outdoor również w chłodnym, wilgotnym klimacie. Odmiana ta jest bardzo odporna na pleśń, dlatego będziesz pozytywnie zaskoczony. Jest to hybryda Indica-Sativa o zrównoważonym działaniu zarówno w odczuciach cielesnych jak i umysłowych.

Green Poison FV

Green Poison FV

#2 Quick Kush – Dinafem

Quick Kush Dinafem, to prawdopodobnie pierwsza odmiana marihuany z rodziny Kush nadająca się do uprawy w klimacie Europy środkowej i północnej. Dinafem użył sprawdzonej genetyki pochodzącej z USA – OG Kush i połączył ją z genetyką autokwitnącą, by uzyskać efekt skróconego kwitnienia (nadal jest to roślina cało-sezonowa).

Quick Kush Dinafem na outdoor

Quick Kush Dinafem na outdoor

Dzięki temu zabiegowi możesz w końcu spróbować tej legendarnej odmiany spod chmurki, a nie jedynie spod lampy. Quick Kush poza szybszym kwitnieniem dalej jest tym samym mocnym kushem o ziemisto cytrynowym posmaku i aromacie benzyny. Quick Kush od Dinafem to gwarancja udanych zbiorów o dużej mocy i wysokiej jakości. Produkuje ogromne ilości żywicy bogatej w THC i bardzo zbite topy.

#3 Cream Mandarin F1 Fast Version – Sweet Seeds

Cream Mandarine F1 FV od Sweet Seeds, to bardzo szybka i bardzo smaczna odmiana idealnie nadająca się do uprawy outdoor. Cream Mandarine FV posiada bardzo intensywny zapach cytrusowo-mandarynkowy, który zachwyci każdego kto tylko go poczuje. Świetnie nadaje się do ekstrakcji oleju i haszyszu, jednak już w formie kwiatów jest wręcz doskonała.

Cream Mandarine Fast Version

Cream Mandarine Fast Version

Jest to odmiana konopi która jest bardzo szybka, dość odporna na pleśń i plagi. Jeśli tylko jesteś fanem owocowo-cytrusowych zapachów i smaków to z pewnością zakochasz się w tej odmianie. Zbite topy są mało-liściaste, dzięki czemu są proste w trymowaniu, jednak ilość żywicy może skutecznie zaklejać nożyczki.

#4 Quick Critical+ – Dinafem

Critical + Dinafem, to szybka odmiana konopi, jednak w standardowej wersji zakwitała zbyt późno w warunkach outdoor, dlatego postanowiono zrobić jej szybszą wersję. Quick Critical to półautomat o świetnych cechach pozwalających na uprawę outdoor w każdych warunkach klimatycznych.

Odmiana marihuany Dinafem Quick Critical

Odmiana marihuany Dinafem Quick Critical

Daje duże zbiory o mocnym aromacie owocowego skunka i silnej mocy – dokładnie tak samo jak zwykły Critical. W wersji Quick dojrzewa przed załamaniem pogody i jesiennymi deszczami. Jest to odmiana marihuany odporna na pleśń i gnicie kwiatów, co jest jedną z najważniejszych cech dobrej odmiany przeznaczonej do uprawy outdoor.

#5 Sweet Skunk F1 Fast Version – Sweet Seeds

Sweet Skunk F1 FV Sweet Seeds, to jeszcze szybsza wersja klasycznej odmiany od Sweet Seeds. Dzięki przyspieszonemu kwitnieniu idealnie nadaje się do uprawy outdoor, nawet w niesprzyjającym, chłodnym i wilgotnym klimacie.

Sweet Skunk Fast Version

Sweet Skunk Fast Version

Sweet Skunk FV powstał dzięki skrzyżowaniu Sweet Skunk Auto z elitarnym klonem Early Skunk. Połączenie to dało odmianę pełnosezonową, jednak o bardzo szybkim kwitnieniu i dojrzewaniu. Duża moc, słodki skunkowy zapach i zbite kwiaty o dużej ilości aromatycznej żywicy, to właśnie najważniejsze cechy Sweet Skunk F1 Fast Version.

Odmiana ta daje duże plony, nawet do kilkuset gram z rośliny. Genetycznie jest to 65% Indica 35% Sativa. W 2016 roku odmiana ta zajęła 1 miejsce na II Copa Cata Zona Norte w Argentynie.

#6 Sweet Cheese F1 Fast Version – Sweet Seeds

Sweet Cheese FV Sweet Seeds, to klasyk w całkowicie nowej odsłonie. Breederzy ze Sweet Seeds postanowili uczynić Sweet Cheese odmianą bardziej nadającą się do uprawy outdoor w chłodnym i wilgotnym klimacie środkowej i północnej Europy.

Przyspieszyli okres kwitnienia i tak już całkiem szybkiej odmiany, dzięki czemu zbiory mogą zostać dokonane jeszcze zanim pogoda całkiem się popsuje. Aromat Sweet Cheese Fast Version jest pikantny, serowy i słodki. Produkuje kompaktowe topy o dużej ilości żywicy i silnym zapachu. Jest to jedna z flagowych odmian tego producenta, pokochasz ją za dużą moc i świetny aromat.

Uprawa oraz posiadanie konopi indyjskich jest w Polsce zakazane i zagrożone karą grzywny oraz karą pozbawienia wolności. Redakcja nie nakłania do uprawy konopi oraz nie ponosi odpowiedzialności za tego rodzaju działania. Powyższy artykuł został opublikowany wyłącznie w celu edukacyjnym
Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (m.in. teksty, zdjęcia) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.).