TOP 7 najmocniejszych odmian marihuany

TOP 7 najmocniejszych odmian

Michał Bania

Wielu użytkowników marihuany, szczególnie tych z długim stażem, szuka odmian o jak największej mocy. Również wielu użytkowników medycznej marihuany z reguły preferuje odmiany marihuany o największej mocy, przez co nawet mała ilość suszu skutecznie radzi sobie z objawami choroby. Ludzki organizm wyrabia sobie tolerancję na działanie konopi, dlatego przy dłuższym stosowaniu, użytkownicy poszukują odmian, które zapewnią im działanie zbliżone do tego jakie odczuwali na początku swojej przygody z tą rośliną. Dla was, szukających w konopiach dużej mocy, przygotowałem zestawienie 7 odmian, które z pewnością pokochacie.

#1 Royal gorilla – Royal Queen Seeds

Royal Gorilla Royal Queen Seeds, to jedna z najnowszych odmian tego seedbanku. Genetyka tej odmiany opiera się na kultowym klonie pochodzącym z USA o nazwie Gorilla Glue #4, który zdobył serca palaczy i growerów ze względu na wyjątkowo dużą ilość żywicy i moc, która dosłownie wkleja w fotel.

Wysoka moc nie jest przypadkowa, to wszystko jest zasługą wysokiej zawartości THC powyżej 25%! Genetycznie jest to hybryda z przewagą genów Indica. Działa głównie na ciało, jednak również występuje działanie umysłowe znane z odmian Sativa.

Royal Gorilla to bez dwóch zdań najmocniejsza odmiana marihuany dostępna w ofercie Royal Queen Seeds. Jednak nie tylko jej palenie jest przyjemnością, Royal Gorilla to bardzo łatwa w uprawie odmiana marihuany o bardzo krótkim (jak na taki rarytas) okresie kwitnienia, który zazwyczaj wynosi do 60 dni.

Intensywnie rośnie w górę, więc w przypadku ograniczonego miejsca warto od małego kontrolować jej wysokość – najlepiej poprzez trening LST lub Super Cropping. Wytwarza średniej wielkości, wyjątkowo mocno pokryte żywicą topy, która jest bardzo lepka.

Nie jest to odmiana marihuany o największych plonach, jednak jakość suszu w 100% to rekompensuje. Royal Gorilla jest odmianą marihuany, którą pokocha każdy weteran spragniony mocnych wrażeń.

#2 Chemdog – Green House Seeds

Chemdog Green House Seeds, to oldschoolowa odmiana o korzeniach w USA, znana ze swojego specyficznego kwaśno-paliwowego zapachu i smaku a także ogromnej mocy, która dosłownie powala. Genetyka tej odmiany nie jest do końca znana, jej nasiona znaleziono w worku suszu o nieznanej nazwie.

Działanie tej odmiany szczególnie lubiane jest przez wielbicieli odmian Indica, ze względu na swoje mocno wbijające w fotel działanie, jednak nie jest to typowa Indica ponieważ haj rozgrywa się również w głowie. Chemdog to odmiana konopi, która świetnie radzi sobie w leczeniu bólu, dlatego jest to genetyka chętnie wybierana jest przez pacjentów medycznej marihuany.

Mocna odmiana - Chemdog

Mocna odmiana – Chemdog

Odmiana ta jest znana nie tylko ze swojej mocy czy smaku, ale także z produktywności. Szczególnie dobrze nadaje się do uprawy w systemie SOG ponieważ lubi wytwarzać duży, centralny szczyt. Jeśli szukasz klasyka o dużej mocy i o charakterystycznym smaku i zapachu, który jest nie do pomylenia – jest to odmiana stworzona dla Ciebie!

#3 OG Kush – Dinafem

OG Kush Dinafem, to od wielu lat najpopularniejsza odmiana konopi w Stanach Zjednoczonych. Uwielbiana za swoją moc, działanie oraz smak, który jest wyjątkowo intensywny i przypomina w zależności od fenotypu, paliwo wymieszane z cytrynowymi cukierkami a czasem nutą sosny.

Odmiana ta jest wyjątkowa ponieważ nawet palona codziennie nie zwiększa tak szybko tolerancji, co często występuje w przypadku innych odmian marihuany. OG Kush to głównie Indica, jednak jego działanie jest zbilansowane i nie wbija w fotel tak bardzo jak inne odmiany o podobnej genetyce.

Dinafem OG Kush

Dinafem OG Kush

Dinafem zadbał by jego OG Kush był dopracowany w każdym calu, jest to odmiana nie tylko dająca susz wysokiej jakości, ale również jest całkiem przyzwoitym producentem topów. Plon tej rośliny ocenił bym na dość duży, szczególnie że odmiana ta nie rośnie wysoka i kwitnie jedynie 9-10 tygodni.

Jest to prosta w uprawie odmiana marihuany, jednak trzeba pamiętać, że nie lubi nadmiernej wilgoci i wymaga dobrej wentylacji w growboxie. W innym wypadku w jej twardych i gęstych kwiatostanach może zacząć rozwijać się pleśń.

#4 Trainwreck – Humboldt Seed Organization

Trainwreck Humboldt Seeds Organization, to odmiana, która pochodzi ze słynnego Hrabstwa Humboldt w północnej Kalifornii, a dokładnie z okolic miasteczka Arcata. Miejsce to słynie z uprawy najlepszych odmian konopi indyjskich na świecie, a właśnie taką odmianą jest Trainwreck.

Odmiana ta jest głównie Sativą w około 70%, co sprawia iż na pewno nie pozwoli Ci spędzić popołudnia będąc wbitym w fotel. Działanie tej rośliny od lat jest znane nie tylko w całej Kalifornii czy Stanach Zjednoczonych, ale praktycznie na całym świecie. Nie ma w tym nic dziwnego, jej moc zawarta jest w nazwie – Trainwreck, ponieważ jest tak mocny, że zapalenie go można porównać do katastrofy kolejowej.

Odmiana Trainwreck

Odmiana Trainwreck

Nie polecam palić tej odmiany wieczorem ponieważ może powodować problemy z zasypianiem. W smaku przypomina kadzidło i drewno z lekkim posmakiem słodyczy. Nie jest to raczej odmiana marihuany dla poszukiwaczy egzotycznych smaków, ale raczej dla tych szukających mocnych wrażeń. W mniejszych dawkach świetnie stymuluje do działania. Szczerze polecam!

#5 Strawberry Sour Diesel – Devil’s Harvest Seeds

Strawberry Sour Diesel od Devil’s Harvest, można porównać do Yin i Yang – to odmiana idealnie zbilansowana między smakiem i mocą. Krzyżówka ta, jest mieszanką dwóch rozsławionych odmian – Strawberry Cough i Sour Diesel. Pierwsza z nich została odkryta przez Kyle’a Kushmana i jest to jego flagowa odmiana, którą Kyle uprawia od wielu wielu lat.

Strawberry Sour Diesel

Strawberry Sour Diesel

Sour Diesel to klasyk i jedna z najpopularniejszych odmian w Stanach Zjednoczonych, uwielbiany za swoją moc, smak i działanie w stronę Sativy – to dlatego Strawberry Sour Diesel znalazł się w tym zestawieniu. Odmiana tej marihuany rośnie duża, dlatego warto zadbać o wystarczającą ilość miejsca lub kontrolować jej wysokość od wczesnych dni życia.

Kwitnie około 9 tygodni, co jest dość krótkim okresem jak na jakość, którą odmiana nas wynagrodzi. Strawberry Cough dodał nieco owocowego aromatu do intensywnie kwaśno-paliwowego Sour Diesla, jednak w żaden sposób nie wpłynął on na moc, która jest na bardzo wysokim poziomie.

#6 Remo Chemo – Dinafem

Remo Chemo Dinafem – nie mógłbym pominąć odmiany nazwanej na cześć jednego z najbardziej znanych i rozpoznawalnych growerów naszych czasów – Remo The Urban Grower.

Remo Chemo to głównie Indica, o ogromnej mocy i bardzo dużym potencjale medycznym – szczególnie w kwestii uśmierzania bólu. Jest to krzyżówka pomiędzy UBC Chemo Kush i Bubba Kush – dwóch bardzo mocnych odmian Indica. Remo Chemo to odmiana idealna dla pacjentów chcących uśmierzyć ból lub pokonać bezsenność.

Remo Chemo Dinafem - mocna odmiana

Remo Chemo Dinafem – mocna odmiana

Jej działanie jest natychmiastowe i długie, dokładnie takie jakiego oczekuje się od medycznej marihuany. Odmiana tej konopi jest prosta w uprawie, nie wymaga dużej ilości miejsca ani specjalnego traktowania. Bardzo dobrze się krzewi, przez co świetnie nadaje się do treningów takich jak SOG czy LST.

Remo The Urban Grower  jest kanadyjskim pacjentem medycznej marihuany, który od lat uprawia na potrzeby swoje i kilku innych pacjentów. Dlatego doskonale wie jak stworzyć odmianę konopi idealną do zastosowań medycznych.

#7 Malawi – ACE Seeds

Malawi ACE Seeds, to czysta Sativa znana również pod nazwą Malawi Gold, o dewastującej wręcz mocy i psychodelicznym działaniu. Zdecydowanie musiała się znaleźć na mojej liście. Jest to dzika odmiana nigdy nie krzyżowana z innymi odmianami. Występuje naturalnie i jest uprawiana z pokolenia na pokolenie w Malawi – małym kraju położonym w południowo-wschodniej Afryce.

Odmiana Malawi jak na 100% Sativę przystało rośnie duża, podczas uprawy indoor warto od początku kontrolować jej wzrost naginając ją lub łamiąc. Zdecydowanie nie nadaje się do małych growboxów. Okres kwitnienia to około 12-14 tygodni, co jest stosunkowo długim okresem. Jednak jakość plonu i jego moc jest tak niesamowita, że zdecydowanie warto ten czas przeczekać.

Jej smak przypomina drewno, olej i cytryny, smak jest naprawkę bardzo kompleksowy. Działanie jest bardzo pobudzające i psychodeliczne, zdecydowanie nie polecam jej dla początkujących użytkowników, u których może powodować paranoje. Nie nadaje się również dla początkujących ogrodników, jednak będzie to prawdziwy święty gral dla każdego weterana.

Uprawa oraz posiadanie konopi indyjskich jest w Polsce zakazane i zagrożone karą grzywny oraz karą pozbawienia wolności. Redakcja nie nakłania do uprawy konopi oraz nie ponosi odpowiedzialności za tego rodzaju działania. Powyższy artykuł został opublikowany wyłącznie w celu edukacyjnym
Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (m.in. teksty, zdjęcia) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.).