Najlepsze cytrusowe odmiany marihuany

TOP 7 odmian o cytrusowym smaku

Michał Bania

Każdy człowiek ma swoje preferencje smakowe, dotyczy to w zasadzie wszystkiego co spożywamy. Jednak w przypadku odmian marihuany smak i zapach mają nie tylko znaczenie dla naszego podniebienia. Smak i zapach konopi ma również duży wpływ na to w jaki sposób działa na nas dana odmiana. Dzieje się tak dlatego, iż terpeny (lotne związki zapachowe) wpływają również na nasze samopoczucie a także działają w sposób synergiczny z kannabinoidami modulując ich działanie. Za cytrusowy smak i zapach konopi odpowiada terpen o nazwie Limonen.

Limonen działa na ludzi stymulująco, zwiększa koncentrację i skupienie. Poza tym ma działanie przeciwdepresyjne, przeciwgrzybicze, przeciwbakteryjne oraz antyrakowe. Najwięcej limonenu zawierają konopie z podgatunku Sativa, co świetnie wyjaśnia ich stymulujące działanie.

Jednak dzięki wieloletniej pracy breedrów, również niektóre rośliny Indica posiadają wyraźne cytrusowe nuty zapachowe. Dziś opiszę kilka odmian marihuany o cytrusowym smaku i zapachu, których każdy koneser powinien spróbować.

#1 Tangie –DNA Genetics/Reserva Privada

Tangie DNA Genetics/Reserva Privada to zdecydowanie numer 1 jeśli chodzi o cytrusowy smak i zapach. Powstała dzięki skrzyżowaniu Cali-O z Skunkiem. Jest najbardziej cytrusową odmianą marihuany z jaką kiedykolwiek miałem do czynienia.

W zapachu dominuje zapach mandarynek i pomarańczy, który świetnie przekłada się również na smak. Ta 70% Sativa ma świetne euforyczne działanie, jednak w większych ilościach może powodować lekką senność ze względu na zawartość skunka.

Tangie DNA Genetics najlepsza odmiana marihuany

Tangie DNA Genetics/Reserva Privada

Nie jest to najszybsza czy najbardziej produktywna odmiana konopi, jednak każdy koneser powinien jej spróbować. Do pełnej dojrzałości potrzebuje 10-11 tygodni kwitnienia, jednak jakość rekompensuje ten czas w 100%. Od wielu lat jest hitem w USA, szczególnie w Kalifornii, skąd pochodzi ta odmiana marihuany.

Jest dostępna zarówno w postaci nasion feminizowanych jak i regularnych. Tangie ze względu na wyjątkowo dużą zawartość terpenów świetnie nadaje się do produkcji koncentratów. Jest to jedna z najbardziej nagradzanych odmian marihuany na świecie w każdej kategorii, od kwiatów po olej.

Odmiana Tangie sprzedawana jest pod marką Reserva Privada, która to marka jest własnością DNA Genetics, jednak jest bardzo rzadko dostępna – gdy tylko się pojawi, jest masowo wykupowana przez swoich fanatycznych wielbicieli… Zawsze jednak warto sprawdzać w naszym sklepie, może wam się poszczęści 🙂

#2 Lemon Skunk – DNA Genetics

Lemon Skunk DNA Genetics, powstał dzięki skrzyżowaniu dwóch roślin z rodziny Skunk. Matka o wyjątkowym cytrynowym profilu terpenów pochodzi z Las Vegas i była tam utrzymywana przy życiu przez 20 lat!

Ojciec został wybrany w Holandii i dostarczył go jeden z najbardziej uznanych holenderskich breederów o imieniu Eddie, który obecnie jest właścicielem jednego z największych holenderskich seedbanków.

Lemon Skunk Strain

Lemon Skunk

Lemon Skunk rośnie kompaktowy, szybko kwitnie i dojrzewa, a do tego wydaje dość spore plony dzięki czemu świetnie sprawdza się na potrzeby komercyjne. Jego kwiaty są zbite i bardzo łatwe w obróbce dzięki małej ilości liści.

Prezentuje się świetnie, mocno oszronione kwiaty o jasno zielonym kolorze poprzerastane są pięknymi pomarańczowymi włoskami. Słodko-cytrynowy zapach jak na skunka przystało jest bardzo intensywny. To bardzo charakterystyczna, mocna odmiana marihuany, której smak i zapach na długo zostanie w pamięci.

#3 Super Lemon Haze – Green House Seeds

Jeśli już jesteśmy przy cytrusowych odmianach marihuany to w tym zestawieniu nie mogło zabraknąć słynnego Super Lemon Haze od Green House Seeds. Ta świetna, wyjątkowo cytrusowa Sativa pochodzi z Holandii, gdzie odmiany z rodziny Haze są wyjątkowo popularne.

Ta odmiana konopi powstała dzięki skrzyżowaniu Lemon Skunk z Super Silver Haze. Połączenie te dało wyjątkowe potomstwo o wspaniałym cytrusowym zapachu i wyjątkowo dużej zawartości THC, bo aż 25%.

Super Lemon Haze

Super Lemon Haze

Super Lemon Haze powoduje uczucie uniesienia, euforię i napady śmiechu, a także świetnie stymuluje kreatywność. Pod koniec jego działanie powoduje miły relaks, jednak nie zamula ani nie powoduje senności.

U początkujących może powodować paranoję, szczególnie w większych ilościach, dlatego nie warto z nią przesadzać. Świetnie stymuluje apetyt. Ta odmiana jest daje naprawdę dobry plon, wymaga około 10 tygodni kwitnienia, by dać plon nawet do 600g/m2 na indoor.

Idealnie nadaje się uprawy na siatce – SOG, pozwala to kontrolować jej wysokość i zwiększyć plon. W swojej karierze wygrała wiele nagród, w tym pięciokrotnie były to pierwsze miejsca. Klasyk nad klasykami znany na całym świecie.

#4 Amnesi – K Lemon – Kannabia Seeds Company

Amnesi K Lemon, to krzyżówka trzech wyjątkowych genetyk stworzona w Hiszpanii przez Kannabia Seeds. Podbiła moje serce, dlatego nie mogło jej tu zabraknąć. Jest to krzyżówka Amnesia Haze x Lemon Skunk x Jack Herer.

Odmiana ta, przede wszystkim świetnie sprawdza się w uprawach komercyjnych, wszystko dzięki szybkiemu jak na Sativę kwitnieniu oraz wielkim, twardym topom o świetnym smaku i zapachu, a także oszałamiającej ilości żywicy.

Najlepiej sprawdza się w technice uprawy SOG, ze względu na to w jaki sposób rośnie – buduje ogromny centralny szczyt. Cytrusowy smak i zapach nie jest dominujący, jednak wciąż wyraźnie obecny w tle.

Czas kwitnienia tej odmiany to około 9-10 tygodni indoor, przy produkcji 500-600g/m2, co klasyfikuję tę odmianę jako wyjątkowo produktywną. Moc tej odmiany jest na wysokim poziomie dzięki genom Amnesia Haze oraz Jack Herer. Natomiast Lemon Skunk odcisnął swe piętno na smaku, w którym czuć wyraźne cytrynowe nuty.

#5 Lemon Kush – Female Seeds

Lemon Kush Female Seeds – pierwszy przedstawiciel rodzaju Indica w moim zestawieniu. Stworzony przez jednego z czołowych Holenderskich producentów, pozwala poczuć cytrusowy smak w nasionach marihuany z rodzaju Indica.

Lemon Kush pochodzi z gór Hindu Kush ciągnących się na granicy Pakistanu i Afganistanu. Posiada silny ziołowo-cytrusowy zapach z ziemistymi nutami charakterystycznymi dla rodziny Kush.

Działa głównie na ciało jak Indica, jednak dzięki zawartości limonenu wyczuwalne jest również działanie delikatnego haju w głowie. Nasiona Lemon Kush dorastają maksymalnie do 1 m, co czyni je idealnymi do niskich growboxów.

Lemon Kush Female Seeds

Lemon Kush Female Seeds

Szybki, bo zaledwie 8-9 tygodniowy okres kwitnienia sprawia, że odmiana świetnie nadaje się również dla niecierpliwych growerów, chcących jak najszybciej spróbować swoich plonów. Bardzo lubiana przez pacjentów medycznej marihuany, świetnie pomaga radzić sobie ze stresem, depresją, a także pomaga rozluźnić mięśnie.

#6 White Lemon – Strain Hunters

Były klasyki, teraz czas na coś nowego. Nasiona White Lemon od Strain Hunters to idealnie zbalansowane połączenie między Sativą jaką jest Super Lemon Haze oraz El Nino, które reprezentuje rośliny z podgatunku Indica.

Jest to średniego wzrostu odmiana konopi posiadająca silne łodygi potrzebne do utrzymania ciężkich kwiatostanów, z których słynie El Nino, tak samo jak z dużej ilości żywicy. White Lemon odziedziczył po El Nino również kształt liści.

White Lemon Feminized

White Lemon

Super Lemon Haze natomiast dał tej krzyżówce wspaniały cytrynowy zapach i smak, a także kształt pąków. Działanie początkowo odczuwalne jest jako sativowy haj, podobny do tego jaki daje Super Lemon Haze, jednak po jakimś czasie zamienia się on w skamienienie i chillout znany wszystkim, którzy próbowali El Nino w czystej formie.

Działa długo i intensywnie, medyczna odmiana marihuany, która świetnie sprawdza się przy kontroli bólu, a także świetnie stymuluje apetyt.

#7 Lemon Zkittle – Dutch Passion

Dutch Passion to jeden z czołowych producentów nasion marihuany, nie dziwne więc, że światowe nowości bardzo szybko znajdują się w jego ofercie. Tak też stało się z rozsławioną w ciągu ostatnich kilku lat odmianą Zkittlez z Kalifornii.

Ta odmiana o nieznanym do końca pochodzeniu zdobyła serca wielu osób na całym świecie dzięki swojemu intensywnemu cukierkowo-owocowemu zapachowi i smakowi. Dutch Passion udało się zdobyć klona tej odmiany i postanowili skrzyżować go z wyjątkowo cytrusowym Lemon Skunkiem pochodzącym z Las Vegas.

Lemon Zkittle Dutch Passion

Lemon Zkittle Dutch Passion

Połączenie te dało wyjątkowy rezultat – Lemon Zkittle Dutch Passion, to odmiana o wspaniałym cytrynowo-cukierkowym smaku i zapachu, który pokocha każdy kto tylko będzie miał okazję go spróbować. Przewaga genów Sativa sprawia, że działanie jest euforyczne i kreatywne, a bardzo wysoka zawartość THC zapewnia dużą moc i długie działanie. Aby dojrzeć w pełni potrzebuje 9-10 tygodni kwitnienia, co nie jest bardzo długim czasem dla odmiany o tak wysokiej jakości.

Uprawa oraz posiadanie konopi indyjskich jest w Polsce zakazane i zagrożone karą grzywny oraz karą pozbawienia wolności. Redakcja nie nakłania do uprawy konopi oraz nie ponosi odpowiedzialności za tego rodzaju działania. Powyższy artykuł został opublikowany wyłącznie w celu edukacyjnym
Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (m.in. teksty, zdjęcia) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.).