Sklep nasiona marihuany Trainwreck HSO

Trainwreck – moc rozpędzonego pociągu

Michał Bania

Trainwreck to jedna z tych odmian konopi które zapisały się na kartach historii dzięki swojej wyjątkowej mocy. Jest to wyjątkowa hybryda o przewadze genów Sativa. Pochodzi z obszaru w Kalifornii zwanego „Emerald Triangle” czyli Szmaragdowego Trójkąta, a dokładnie z miasteczka Arcata w Hrabstwie Humboldt. Obszar ten znany jest z uprawy i powstania najlepszych i najbardziej znanych odmian marihuany na ziemi, a Trainwreck jest jedną z nich. Czym charakteryzuje się ta odmiana marihuany i skąd wzięła się jej nazwa? Dowiesz się tego z artykułu poniżej 🙂

Genetyka odmiany Trainwreck

Trainwreck to hybryda o 70% zawartości genów Sativa. Prawdopodobnie jest to krzyżówka między Mexican Sativa, Thai Sativa i Afghani. Nie jest to jednak w 100% potwierdzone ponieważ w wyniku upływu lat a także statusu prawnego konopi, nie wiadomo kiedy dokładnie i przez kogo została ona stworzona.

Jedno jest pewne, Trainwreck pochodzi z miasteczka Arcata w hrabstwie Humboldt w Kalifornii. Oryginalnie była dostępna jedynie w postaci klona, który nazywał się Arcata Trainwreck. Breederzy chcieli jednak dać możliwość uprawy tej wspaniałej odmiany ludziom z innych części świata.

Trainwreck mocna odmiana konopi THC

Trainwreck – odmiana marihuany

Niestety sprzedaż i transport klonów, nie dość że jest nielegalny w większości krajów świata to na dodatek jest trudny w realizacji ponieważ mamy do czynienia z żywą sadzonką. Co innego nasiona konopi, są one legalne niemal na całym świecie a ich transport jest zdecydowanie mniej kłopotliwy.

W tym celu breederzy z Humboldt Seeds Organization zaczęli pracę nad legendarnym klonem w celu stworzenia nasion tej odmiany. Nie było to łatwe zadanie, jednak udało się w 100%. Trainwreck z Humbold Seeds Organization przejawia najlepsze cechy tej odmiany i jest dostępny w formie nasion feminizowanych.

Skąd wzięła się nazwa Trainwreck?

To bardzo proste, u niedoświadczonych palaczy Trainwreck daje odczucia jakbyś był zdewastowany jak po przeżyciu katastrofy kolejowej. Na prawdę jest on po prostu niesamowicie mocny. Ciekawe jest to, że odmiana zawiera „jedynie” 16-20% THC, jednak wyjątkowe działanie zapewniają również inne kannabinoidy i wyjątkowy profil terpenowy.

Dla bardziej doświadczonych palaczy działanie tej odmiany będzie świetne, euforyczne, stymulujące i pobudzające kreatywność. Działa dość długo, około 3 godziny. Świetna odmiana dla aktywnych, kreatywnych osób, idealnie sprawdzi się również na imprezy i spotkania ze znajomymi o ile nie przesadzimy ze spaloną ilością.

Trainwreck odmiana marihuany nasiona

Odmiana Trainwreck w growboxie

U niektórych odmiana ta może powodować niepokój lub wręcz ataki paniki, szczególnie w większych dawkach. Może również powodować efekt „stoned” szczególnie jeśli trafimy fenotyp o większym udziale genów Indica odziedziczonych po Afghani. Zalecam ostrożną konsumpcję, szczególnie osobom wrażliwym  na działanie marihuany.

Inne właściwości Trainwreck’a

Skoro wiemy już jak działa odmiana Trainwreck od Humboldt Seeds, trzeba również napisać jak pachnie i smakuje. A więc, zapach od razu mówi nam że mamy do czynienia z Sativą. Wyczuć można nuty drzewne – szczególnie cedr, kadzidłowe, pikantne przyprawy a także nieco cytryny i ziemi.

Smak jest słodki, jednak dalej wyczuwalne są te same nuty co w jego aromacie. Kwiaty tej odmiany są od średnio do bardzo zbitych, mocno pokryte żywicą. Jej ilość nadaje topom srebrzystego koloru. Prawdziwa gratka dla konserów i fanów odmian Sativa.

Uprawa odmiany Trainwreck

Trainwreck z Humboldt Seeds Organization jak na Sativę przystało rośnie dość spory. Nie jest co prawda trudny w uprawie, jednak jej uprawa w małych growboxach wymaga nieco doświadczenia w treningu, ponieważ odmiana ta lubi intensywnie się wysoko wyciągać. Zazwyczaj odmiana ta daje duże lub nawet bardzo duże plony o wysokiej jakości.

Dobrze reaguje na wszelkie treningi ale najlepiej sprawdza się topping lub scrog. Okres kwitnienia Trainwreck’a to około 10 tygodni co jak na 70% Sativę jest dobrym i nie zbyt długim wynikiem. Dobrze rośnie uprawiana zarówno w glebie jak i hydroponice czy kokosie, nie ma specjalnych wymagań.

Purple Trainwreck

Humboldt Seeds Organization stworzyło również purpurową wersję Trainwrecka. Jest to krzyżówka Trainwreck i Mendo Purps która jest jedną z legendarnych fioletowych odmian z Kalifornii. Purple Trainwreck od Humboldt Seeds Organisation posiada przewagę genów Indica, równie mocne, lecz nieco inne działanie. Jest mniej psychodeliczny na rzecz bardziej relaksującego i rozluźniającego działanie.

Trainwreck nasiona marihuany dużo THC

Purple Trainwreack ma krótszy okres kwitnienia wynoszący 58-63 dni. Smak i aromat tej odmiany również się zmienił względem klasycznego Trainwrecka. Do klasycznego zapachu Trainwrecka dołączyły bardziej kwiatowe nuty jak np. lawenda i sosna. Purpurowy kolor tej odmiany ujawnia się dzięki różnicy temperatur między dniem a nocą.

Źródła:

Uprawa oraz posiadanie konopi indyjskich jest w Polsce zakazane i zagrożone karą grzywny oraz karą pozbawienia wolności. Redakcja nie nakłania do uprawy konopi oraz nie ponosi odpowiedzialności za tego rodzaju działania. Powyższy artykuł został opublikowany wyłącznie w celu edukacyjnym
Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (m.in. teksty, zdjęcia) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.).

Zobacz inne wpisy z kategorii: Wiedza