Trendy w produktach konopnych

Trendy w produktach konopnych (kosmetyki, żywność, napoje i suplementy diety)

autor: nasionamarihuany.pl

Na bazie konopi siewnych powstają coraz to nowsze, innowacyjne produkty. W ostatnim czasie w branży konopnej odnotowywana jest też coraz większa popularność suplementów konopnych. Nie brakuje też konopi włóknistych w produktach spożywczych i kosmetykach, a także innego typu produktów.

Ekspansja rynku produktów konopnych w ostatnich latach

Do spróbowania albo stosowania suplementów przyznaje się już co piąty Polak. Mowa tu o coraz bardziej popularnych olejkach CBD. W ostatnich latach nie brakuje konsumentów, którzy decydują się na zakup nierzadko kosztownych suplementów, mimo powszechnie wysokiej inflacji.

Polski rynek konopny ostatnio bardzo mocno się rozwija. Co do wartości rynku konopnego nad Wisłą , dostępne prognozy pozwalają stwierdzić, że w ciągu dekady osiągnie on poziom 2 miliardów złotych. Wszystko dlatego, że wciąć przybywa sprzedających suplementy diety z konopi.

Kosmetyki CBD

Pojawiają się również kolejne firmy, które z powodzeniem są w stanie wytwarzać wyroby konopne, co wcale nie jest łatwe i oznacza opracowanie specjalistycznej dokumentacji oraz odpowiednie przystosowanie zakładu produkcyjnego.

Do ekspansji polskiego rynku konopnego z pewnością przyczyniła się nowelizacja ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, która polega między innymi na zwiększeniu dopuszczalnego poziomu THC z 0,2 do 0,3 proc.

Jakie są najpopularniejsze produkty konopne dostępne na rynku?

Jak już informowaliśmy to olej CBD jest tym prozdrowotnym suplementem, którego popularność wciąż rośnie. Konsumenci, a szczególnie ci młodsi przychylniej patrzą też na susz CBD.

Nowości w produktach konopnych

A to napędza nie tylko rynek suplementów diety z konopi, ale także spożywczy sektor branży konopnej. Konopne herbaty, konopne mleko, nasiona konopi, a także napoje z dodatkiem konopi, wśród nich piwo i inne naturalne produkty konopne cieszą się coraz większą furorą wśród polskich konsumentów.

Produkty kosmetyczne z konopi – zastosowanie i korzyści

Coraz częściej alternatywą dla koncernowych marek są produkty kosmetyczne z konopi siewnych. Większość branży produkującej wyroby kosmetyczne z tych roślin zachowuje odpowiednią jakość.

Wielu polskim przedsiębiorstwom w znacznym stopniu stawia na nawiązywanie dużych kooperacji z firmami farmaceutycznymi.

Olejki CBD

Badania rynkowe wskazując, że popularność kosmetyków z konopi wciąż rośnie, a ich zastosowanie cieszy się prozdrowotnym działaniem ze względu na to, że są to produkty na bazie ekologicznego oleju konopnego, ale także z dodatkiem CBD.

Uprawa oraz posiadanie konopi indyjskich jest w Polsce zakazane i zagrożone karą grzywny oraz karą pozbawienia wolności. Redakcja nie nakłania do uprawy konopi oraz nie ponosi odpowiedzialności za tego rodzaju działania. Powyższy artykuł został opublikowany wyłącznie w celu edukacyjnym
Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (m.in. teksty, zdjęcia) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.).